sony 809c gorsza jakość obrazu po aktualizacji

RadzioZ

New member
Witam! przepraszam że zakładam nowy temat-jestem nowy. Czy spotkał się ktoś już z przypadkiem pogorszenia jakości obrazu w tv sony 55w809c po aktualizacji? jeżeli tak to jak z tym walczyć? czy można to reklamować? (korespondowałem już z pewnym panem z sony i zostałem totalnie olany).
Proszę o pomoc, z góry dzięki!
 

simopl

New member
Cześć. Widziałem już Twój wątek na oficjalnym forum Sony Polska. Ostatnio śledziłem też zagraniczne fora - w szczególności UK i US. Tam też pojawiło się kilka postów o pogorszonej jakości obrazu po aktualizacji. Czy masz może jakieś fotki pokazujące ww. problem? Sam mam model W755C (wersja 50 cali) i nie zauważyłem u siebie niczego niepokojącego związanego z jakością obrazu. Po aktualizacji pozostały co prawda nadal niektóre błędy, ale to nie o tym wątek więc nie będe o nich tu wspominał.
 

RadzioZ

New member
Witam i dzieki za pierwsze zainteresowanie:)tak-to ja pisalem na forum sony[emoji1] fotki wszystkiego nie oddadza bo to chodzi tez o ruch.generalnie jest slabo.wkurzylem sie jeszcze bo mnie totalnie olali. Jezeli nie zauwazyles tego u siebie to pewnie jest wszystko ok-to sie da od razu zauwazyc!nawet jak ustawiam tryb prezentacji sklepowej albo ogladam zdjecia w dobrej jakosci wszystko wyglada zle.przesylam zdjecie z youtube przy 480p.
378fecc778143aa3d350b7585cc8f7a6.jpg


Wysłane z mojego myPhone_AXE_LTE przy użyciu Tapatalka
 

RadzioZ

New member
Ps bledami w andku typu nie dzialajace klawisze, jakis restart co pewien czas, czy tez strzelanie tv sie nie przejmowalem.ale takiego obrazu-a dlatego kupowalem ten tv nie zdzierze...

Wysłane z mojego myPhone_AXE_LTE przy użyciu Tapatalka
 

simopl

New member
A jak wygląda obraz po podpięciu np. komputera lub konsoli przez HDMI? Czy na każdym źródle jest tak samo? Jak wygląda samo menu telewizora po wciśnięciu przcisku Home? Też taka lipa?

Z tego co czytałem na forum Sony to robiłeś już przywracanie ustawień fabrycznych więc nawet nie będę tego proponował ;)
 

RadzioZ

New member
Nie ma znaczenia jakie zrodlo.to bylo z youtuba-czyli powinno byc ok.generalnie jak cos jest w 750p lub wyzej to jeszcze to jakos wyglada-jak np w tv z biedronki za 1500zl ale im gorsza jakosc sygnalu tym...gorzej.cala przyjemnosc ogladania tego tv minela.a bylo na prawde super.w menu tez widac takie typowe jak to nazywam ziarno-czyli gorsza rozdzielczosc/jakosc. Aha...wlasnie zauwazylem ze czujnik zmierzchu tez poszedl sie je....

Wysłane z mojego myPhone_AXE_LTE przy użyciu Tapatalka
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
A możesz podłączyć bluraya i sprawdzisz na 100% gdzie leży problem.
Tylko podłącz nowym kablem.
Jak nie masz , pożycz i będziesz wiedział czy wina jest telewizora.
 

simopl

New member
Podepnij właśnie jeszcze źródło nadające w pełnym 1080p i zobacz jak się ma sprawa. Blueray, konsola, komputer z ustawieniami na full hd. Z ciekawości - wciśnij też na pilocie przycisk ze znakiem i+ (na lewo od przycisku netflix). Pojawia się wtedy info o wyśletanym obrazie w 1080p czy w jakiejś innej rozdzielczości?
 

RadzioZ

New member
Panowie to niestety na 100% wina tv. Robilem reset do ustawien fabr. Kalibrowalem obraz-nic.Przeciez nawet glowne menu tv wyglada nieco gorzej. Przy wciskaniu i+ wyskakuje info o obrazie jaki powinien byc wyswietlany-czyli np 720p, 1080p- nie jest to jednak ta jakosc jaka powinna byc:/ poza tym ruch tez nawala-zdaza sie przycinanie, pojawia sie wieksze piksele itp:( pytanie tylko czy da sie to reklamowac bo gosc z sony po przeslaniu paru zdjec stwierdzil ze wszystko jest ok!tv mam pol roku-jest oczywiscie na gwarancji. Ps dzieki wszystkim za zaintetesowanie

Wysłane z mojego myPhone_AXE_LTE przy użyciu Tapatalka
 

vanishHD

New member
TV składa się z podzespołów fizycznych i oprogramowania. Każdy z tych elementów podlega gwarancji.

Jak Sony odmawia przyjęcia na gwarancję, to pozostaje Rzecznik Praw Konsumenta.

Nie rezygnuj ze swoich praw. Zapłaciłeś za telewizor i postąpiłeś zgodnie z zaleceniami producenta dot. aktualizacji oprogramowania (producenci zawsze zalecają update'y - zresztą po to je wydają). TV ma działać poprawnie, a nie cię denerwować.
 

Waldorff

Member
Sam widzisz pogorszenie jakości obrazu po aktualizacji Androida i to jest najważniejsze. Żaden konsultant nie przyzna Ci od razu racji, twierdząc, że coś jest nie tak, a jak jeszcze zapytasz się o opinię czy tak powinno być i czy to jest normą to odpowiedź z ich strony może być już tylko jedna :). Nie wgrywałeś modowanych romów tylko zalecaną aktualizację producenta, także nie ma się o co martwić. Zresztą ta aktualizacja już raz była wstrzymywana z uwagi na różne błędy we wczesnych wersjach i kto wie czy któryś z tych błędów nie pozostał i właśnie się nie ujawnił, w końcu jest trochę tych modeli tv i różnie może być. Może po prostu coś poszło nie tak przy update i wystarczy jak serwis wykona to jeszcze raz, jest też opcja, że po prostu zbiegło się to w czasie z awarią jakiegoś z podzespołów. Pozostaje reklamacja i twarde trzymanie się tego, że jest zdecydowane pogorszenie się jakości obrazu i zmiana na gorsze w porównaniu do tego co było przed aktualizacją.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli masz na gwarancji to zgłoś do serwisu i nich Ci wgrają poprzedni soft będziesz wiedział w czym problem.
 

RadzioZ

New member
Witam ponownie.mam pytanie-czy ten tv ma odswiezanie 120 hz?jezeli tak to czy takie wskazanie jak na zdjeciu jest normalne?czy tu chodzi o cos innego lub odczyt jest bledny?parametry zmierzylem za pomoca apki aida64
8ec6293bafe17b4154e0a05e50ba63fd.jpg


Wysłane z mojego myPhone_AXE_LTE przy użyciu Tapatalka
 

RadzioZ

New member
Odnośnie reklamacji-napisałem już o tym na forum Sony. Ogólnie uznano , że tv jest sprawny i tyle...nie mam siły z nimi walczyć i czekam może wprowadzą jakąś poprawkę. Tv odbiera raz dobrze -raz źle-parę minut obraz ok-po chwili słaby-lekka pikseloza-a leci cały czas to samo..wydaje mi się, że po prostu android nie działa stabilnie i tyle :/
 

adam17

New member
Nie pisz do nich skutek będzie mizerny ,wiem to po sobie, zbędą Cię .Zadzwoń na serwis inna rozmowa,przyjdą sprawdzą ,przekonają się na własne oczy. Nie poddawaj się.
Powodzenia.
 

RadzioZ

New member
Czy ktos przeprowadzal test swojego 808c za pomoca aplikacji 3d mark?mi powychodzily mniej wiecej takie wyniki jak na foto.mam wrazenie ze wyglada to slabo.animacja ledwo poszla na tv
0941eefe199497b99ecae718c6d8b689.jpg


Wysłane z mojego myPhone_AXE_LTE przy użyciu Tapatalka
 
Do góry