Sony seria WE 755

Grabarz32

New member
Chodzi mi jak najlepiej ustawic parametry obrazu do ogladania tv w nocy. Zwlaszcza ze to triluminos i hdr matryca FHD kolory sa naprawde bardzo intensywne. Menu ustawien w porownaniu z moim starym sony jakies ubogie. Moze ktos ma jakies wskazowki?
 

zaglobaa

New member
Witaj!
Od wczoraj jestem posiadaczem tego samego tv. Kolorki są ekstra, ale do oglądania w dzień. Wieczorem / w nocy za bardzo biją po oczach.
Ja to rozwiązałem następująco:
Przy oglądaniu telewizji można przełączyć tryb obrazu na kino - przyznam że to bardzo dobry tryb i jak dla mnie nie trzeba tu nic poprawiać.
Tryb kino nie jest stricte w ustawieniach ekranu tylko w osobnych ustawieniach nazwanych "wybór scen".
Problem pojawia się oglądając youtube lub netflix, ponieważ wchodząc w ustawienia nie ma opcji "wybór scen" - nie da się włączyć trybu kino. W tym wypadku pozostają chyba jedynie własne ustawienia.
Chyba że ja o czymś nie wiem i jednak się da.
Chętnie wymienie się doświadczeniami, bo to nowość na rynku i ciężko znaleźć jakiekolwiek informacje o nim.
Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tak, napisz w sprawie kalibracji na PW i kłopot bijący w nocy po oczach masz z głowy.
 

aravelek

New member
hej,

czy moglibyscie napisac kilka slow wiecej o tym tv.
jaka tam jest matryca?
jak wyglada kwestia czerni?
jak ze smużeniem?
Tam jest 50hz?
Czy korzystaliscie z TV w połaczeniau z PS4?
Czy nie ma problemu z odtwarzaniem YT w dobrej rozdzielczosci?
Jak dziala netflix?

Bede wdzieczony za te informacje
 

zaglobaa

New member
hej,

czy moglibyscie napisac kilka slow wiecej o tym tv.
jaka tam jest matryca?
jak wyglada kwestia czerni?
jak ze smużeniem?
Tam jest 50hz?
Czy korzystaliscie z TV w połaczeniau z PS4?
Czy nie ma problemu z odtwarzaniem YT w dobrej rozdzielczosci?
Jak dziala netflix?

Bede wdzieczony za te informacje

hej, jako że jestem posiadaczem tego tv od niedawna, postaram się coś o nim napisać.

Zacznę od tego, że mój poprzedni tv to lg lw4500. Skok jakościowy pomiędzy tymi dwoma jest zo zrozumiałe wyjątkowo duży.
Nie jestem pewien co do matrycy, ale czerń w moim egzemplarzu jest... jakby to ując... bardzo czarna, naprawdę na dobrym poziomie, więc przypuszczam że to jest VA. Cloudingu nie zaobserwowałem.
tv ma 50hz to na pewno, osobiście smużenia nie widziałem, ale też nie oglądam dużo sportu czy filmów z szybką akcją więc nie jestem pewien jak w takiej sytacji wypadnie, ale myśle że przyzwoicie.
Co się zaś tyczy youtube i netflix - te dwa serwisy działają świetnie tj. szybko w najwyższej możliwej rozdzielczości, na pilocie są odrębne przyciski do youtube i netflix, które dosłownie w chwilę przełączają na serwis - to jest naprawde dobrze zrobione. Co się zaś tyczy pozostałych fukcji smart to nie jest już rak różowo, są jeszcze filmbox, tvp vod, ipla chyba tvn i może kilka innych polskich wgranych w standardzie, które działają, ale nie korzystałem z nich więc nic więcej nie napiszę. Jest dużo możliwych do pobrania aplikacji, ale głównie śmieciowych, nie ma np. hbo go, co jest sporym, jak dla mnie minusem. Jest też przeglądarka internetowa, ale nie polecam przeglądania internetu za jej pomocą, działa powoli, obsługa pilotem jest fatalna, ale nawet przy pomocy bezprzewodowej klawiatury nie jest dobrze.

Obraz z telewizjii naziemnej (mam cyfrową vectre) - w hd bardzo dobry, w sd oczywiście gorzej, ale nie jest źle tzn. jest dużo lepiej w porównaniu do mojego starego tv, skalowanie do full hd w tym modelu działa narawdę dobrze, choć to subiektywna ocena,

ps4 - nie mam więc nie odpowiem, słyszałem jedynie, że ponoć input lag jest niski, jest też tryb gra, który pewnie za to odpowiada.

hdr - jest, ale działa na netflix i ps4, to gwarantuje producent, czy będzie działał z innymi serwisami, blurayami itd. tego już nie gwarantuje.
Nie wypowiem się czy to działa dobrze czy nie, bo nie mam porównania, a właściwie to rzuciłem tylko okiem na pare scen daredevila żeby zobaczyć o co w tym chodzi i nie zauważyłem żadnego efektu wow, raczej to taka próbka możliwości hdr.

Ogólna jakość obrazu w mojej subiektywnej ocenie jest najlepsza w tym przedziale cenowym, przynajmniej z modeli, które porównywałem w sklepach, a troche ich było, ale to kosztem braku 4k, braku androida (jest opera tv store), braku 100hz matrycy.

matryca ma ponoć antyrefleksyjną powłokę, tak mnie zapewniał sprzedawca rtv agd, nie weryfikoałem tego, ale faktem jest, że mojego poprzedniego tv latem przy odsłoniętych roletach nie dało się oglądać, a z tym jest zupełnie inaczej, nawet z kupą słońca w pokoju obraz zostaje prawie idealny.
 

mazur30

New member
Witam, również zastosowiam się nad zakupem tego modelu, a jak się on ma do tcl p60?

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka
 

zaglobaa

New member
tcl p60 jest w 4k, ma androida i więcej portów hdmi/usb, jest również nieco tańszy.
Jeżeli siedzisz blisko ekranu to 4k będzie atutem,
android teoretycznie też będzie atutem, ale nie wiem jak z jego płynnością działania, w soniaku (tu jest opera tv store, nie ma niestety androida) masz przede wszystkim bardzo dobrze zrobiony youtube i netflix - działają bardzo szybko bez zacięc - po prostu tak jak należy, nie mam do tego żadnych zastrzeżeń), pozostałe apki już nieco wolniej.
parametrów obrazu Ci nie porównam bo tcl nie widziałem na oczy.
Najlepiej jakbyś miał możliwość porównać stojące obok siebie odbiorniki, niestety czasem jest to ciężkie do wykonania
 

mazur30

New member
Właśnie tych dwóch modeli nie można nigdzie porównać. Będę siedział mniej więcej w odległości 2 m od tv. Telewizor używany głównie do ps4 jak i netflixa.

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka
 

zaglobaa

New member
jeżeli siedzisz 2m przed tv to rozdzielczość 4k raczej będzie miała sens, tym bardziej, że na netflix jest już nieco materiałów w 4k, a zapewne z czasem będzie ich przybywać. Na plus soniaka będą ładne kolory (ekran triluminus), bardzo dobrze zrobiony netflix, niewiem jak w tcl - być może również świetnie śmiga. Osobiście na twoim miejscu skłaniałbym się na ku jakiemuś tv z matrycą 4k, szczególnie jeżeli to będzie nieco mniej niż 2m odległości.
 
Do góry