Sony kd55xd8505 pod ps4 PRO

bogeryl244

New member
Witam

Już w niedługim czasie planuje kupić TV głównie do gier(ps4 pro) oraz mniej do netflixa.

Z początku byłem zdecydowany na zakup philips 55pus6561/12(ambilight mnie przekonał), zabrałem się więc do Saturna gdzie Pan sprzedawca bardzo szybko wybił z głowy mi ten pomysł, ogólnie bardzo źle recenzując ten TV.

Zaproponował do gier właśnie Sony kd55xd8505 zastanawiam się teraz nad tym modelem, zależy mi na niskim input lagu jak i frajdy z dobrej jakości obrazu w 4k
Zastanawiam się również nad:
panasonic tx-58dxm710 - urzekł mnie swoją wielkością tylko boję się smużenia w tym modelu czy wysokiego input lagu

Chętnie dowiem się co polecalibyście do kwoty 4700-4800
 

wilki_dwa

New member
Hej,
Ten sony ma wysokiego laga wg testów konkurencyjnej strony.

Takie pieniądze to będą na 49ks7000, ale on też ma swoje wady. Możliwe problemy z obudową i martwymi pixelami na start.

Sam czegoś szukam od jakiegoś czasu i takie informacje wyłapałem.
 
Ostatnia edycja:

bogeryl244

New member
Hz przy grach na ps4 nie grają roli więc nie zależy mi na 100. Byle ekran był duży i przyjemnie się grało
Z tego co wyczytałem ten soniacz ma 35ms wydaje mi się, że nie jest to duzo?
Jeśli chodzi o tego samsunga to sprzedawca również go odradzil pokazał jak obudowa z kilku misiesiecznego TV lubi się odkleić co powoduje dostanie się do środka przed ekran małych paprochow wygląda to jak martwy pixel a w rzeczywistości to brud który się dostał przez rozszczelnienie, więc rezygnuję z plastikowych samsungow :)
 
Ostatnia edycja:

wilki_dwa

New member
Masz przecież PS4 pro, a input lag 35ms jest dla trybu gra i 1080p.

Jak podłączysz swoja konsole z 4k i HDR będzie 88ms.

Akceptowalny input lag jest do 40ms


Zmień na zwykłe ps4 i będzie 35ms :)
 

YaNz

New member
Sam kilka miesięcy temu stałem przed takim wyborem. Finalnie wybrałem Sony 55XD8505 i po 3 miesiącach użytkowania z PS 4 Pro mogę z czystym sercem polecić. Byłem w o tyle dobrej sytuacji, że miałem możliwość przed zakupem potestować zestaw PS 4 Pro + 55ks7000 (wahałem się między tymi dwoma modelami) i był to dla mnie punkt wyjściowy. Początkowo obawiałem się o większy input lag jednak po testach nie widzę w tym zakresie większych różnic. Obraz jak obraz - najlepiej samemu sprawdzić w sklepie i porównać. Mnie do Samsunga również zniechęciły problemy z jakością wykonania + własne doświadczenia z kurzem na matrycy.
 

wilki_dwa

New member
Ten Sony dodatkowo jest na matrycy IPS czyli HDR jest tam praktycznie niewyczuwalny.

Moim zdaniem ten TV nie jest wart tych pieniędzy, a już na pewno nie pod konsole pro.
Za to sprawdzi się on dobrze przy oglądaniu sportu w dzień.
 
Ostatnia edycja:

bogeryl244

New member
Co sądzicie o modelu Sony X800D Review (XBR43X800D, XBR49X800D)
czyli jesli się nie myle to odpowiednik EU XD8005
Pod 4k ma 35ms czyli całkiem nieźle, piszą że uzyskane czasy są po aktualizacji z 03/20/2017 czyli całkiem niedawno, możliwe, że xd8505 również ją dostał i czasy spadły? hmm

http://uk.rtings.com/tv/reviews/sony/x850c
Tutaj po grudniowej spadło do 35ms ciekaw jestem czy update dotyczy również modelu 8505eu
 
Ostatnia edycja:

wilki_dwa

New member
Lag w tym tv super, Matryca ips czyli raczej brak HDR i 60hz tylko.
Trzeba by sprawdzić jak to na żywo gra. Czy upłynniacze w filmach i sporcie dają radę i jak tam czerń bo na ips jest raczej średnia.

Duży plus za cenę w morele 3475 z darmową wysyłką. Zawsze można zwrócić zakup internetowy chyba do 14 dni.

Obejrzyj go w sklepie i oceń. Jak się spodoba to kup w necie.

A co Ty się tak na te sony uwziąłeś? :)

Dysponując tym budżetem brałbym 49KS8000 - Brak wad takich jak w KU7000
Telewizor zbierający najlepsze recenzje teraz już w normalnej cenie 4999 w Euro
 
Ostatnia edycja:

YaNz

New member
Ten Sony dodatkowo jest na matrycy IPS czyli HDR jest tam praktycznie niewyczuwalny.

Moim zdaniem ten TV nie jest wart tych pieniędzy, a już na pewno nie pod konsole pro.
Za to sprawdzi się on dobrze przy oglądaniu sportu w dzień.
Z czystej ciekawości zapytam czy widziałeś ten telewizor w akcji z PS 4 Pro? Bo sądząc po tym zdaniu to chyba niekoniecznie. Przecież po włączeniu HDR w Horizon: Zero Dawn bądź Final Fantasy XV różnica jest kolosalna :roll:
 
Z czystej ciekawości zapytam czy widziałeś ten telewizor w akcji z PS 4 Pro? Bo sądząc po tym zdaniu to chyba niekoniecznie. Przecież po włączeniu HDR w Horizon: Zero Dawn bądź Final Fantasy XV różnica jest kolosalna :roll:


Właśnie dlatego kolego nie ma co brać pod uwagę komentarzy ludzi, którzy ten telewizor widzieli tylko w internecie i znają z opisu na forum....
 

bogeryl244

New member
Dosłownie. dziś Odwiedziłem mediamarkt oraz inne tego typu aby po prostu spojrzeć na ten ips i porownac z innymi, obraz w tych soniaczach dla mnie jest rewelka do tego to aluminiowe wykonanie... Dodatkowo zasilacz jest na zewnątrz więc ekran niepotrzebnie się nie nagrzewa więc może to być jakieś zabezpieczenie na dłuższe lata

Ostatecznie biorę tego soniacza... Coś mnie trzyma aby pozostać w rodzinie tej firmy mój wcześniejszy kdl48w605b dawał radę, mam nadzieję, że z modelu 8505 będę równie bardzo zadowolony, i nie będę sobie włosów rwał z głowy przy 50ms chociaż oglądając na yt test input laga w tym TV nie wygląda to źle.
Po Pełnym zapoznaniu się z TV oraz ograniu kilku gierek napewno odezwę się ponownie aby opisać moje wrażenia :)

Pozdrawiam!
 
Ostatnia edycja:
Ja również zakupiłem Sony tyle, że xd8577. Wczoraj dzień i noc siedziałem i obczajałem tv. Na tą chwilę jestem mega zadowolony i nie widzę potrzeby, a nawet sensu dokładania kolejnych stów do innej matrycy, bo ta jest mega dobra.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Popieram tego co go ma i wie jak działa w grach bo gra.
To dobry model szczególnie w klasie 4799 zł .
 

bogeryl244

New member
Witam,

Dziś zamówiłem model KD-55x8509c
Input lag w modelu xd8505 opisywany na tyle mnie drażnił, że zacząłem szukać alternatywy, bez niej ostatecznie wybrałbym go ryzykując.
Jednak udało się dorwać x8509c we fajnej cenie w poniedziałek powinien się pojawić więc zdam relacje.

A Wy jak sądzicie? Czy dobry wybór dokonałem względem XD? macie jakieś doświadczenia co do modelu x8509c?
 

bogeryl244

New member
Witam ponownie,
Odświeżę stary wątek aby podzielić się wrażeniami, a więc za 3600zl kupiłem x8509c w 55 calach, TV całkowicie nowy.
Pierwsze wrażenia super od razu poszła aktualizacja do 6.0.1 TV jeszcze ani razu sam się nie wyłączył, jedyne co mnie irytuje to wolne reagowanie TV na pilot, a nie mówię już o chodzeniu po głównej stronie androida, jednak przeżyje to, prawdę mówiąc rzadko tam bywam ponieważ TV głównie służy do grania na ps4 pro a tam sprawuje się znakomicie, input lag jest nie odczuwalny gry wyglądają pięknie jak i filmy na netflixie, jak mi wiadomo TV otrzymał HDR po aktualizacji i tutaj zastanawiam się jak mocno im się to udało, kiedy włączę film na netflixie z obsługą hdr TV przechodzi w tryb obrazu "wideo hdr" gdzie jasność jest podbita do poziomu MAX, w ciemnych scenach daje to niezły efekt jednak przy letnim słońcu jasność jest nieco przesadzona, zaś przy grze HORIZON zero dawn zastanawiam się czy hdr jest w ogóle wykorzystywany?
Posiada ktoś może wiedzę książkową w jaki sposób w tym TV "uruchomili hdr" ? I jak ma się ta jakość hdru do modelu xd8505?

Dodatkowo od czasu do czasu podczas grania TV wyrzuca komunikat o "zaprzestaniu działaniu servisu film lub Google services" :/ takie błędy wydają mi się nie akceptowalne i zastanawiam się co robić w takiej sytuacji?
 
Do góry