SONY KD55XD8505 czy SONY KD-55XE8505

adam17

New member
Witam
Nosiłem się zamiarem zakupu telewizora SONY KD55XD8505 ale pojawił się nowy model KD-55XE8505
i nie wiem do końca czy warte jest czekanie aż cena nowego modelu spadnie.
Nowy model posiada matrycę AV a starszy IPS i dlatego narodził się ten dylemat.
Zależy mi przede wszystkim na jakości obrazu a może jakieś inne propozycje?.
Dziękuję i pozdrawiam.
 

111kris

New member
Witam
Nosiłem się zamiarem zakupu telewizora SONY KD55XD8505 ale pojawił się nowy model KD-55XE8505
i nie wiem do końca czy warte jest czekanie aż cena nowego modelu spadnie.
Nowy model posiada matrycę AV a starszy IPS i dlatego narodził się ten dylemat.
Zależy mi przede wszystkim na jakości obrazu a może jakieś inne propozycje?.
Dziękuję i pozdrawiam.
Jeśli chodzi o jakość to zapewne będzie po stronie xe a na pewno czerń. Jeśli zależy ci na lepszej czerni a kąty widzenia są mniej istotne to warto poczekać. Do tego dochodzi nowszy procek.

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka
 

111kris

New member
I jeśli chodzi o xe85 to masz jeszcze 8577, 88, 96, 99 nie wszystkie są u nas chyba dostępne ale mają ciut większy Motionflow.

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka
 

kormac1

New member
Kiki,
Warto jest dokłądać do xe. Czy brać xd. Potrzebuję tele za około 1,5 miesiąca. Głównie tele x nc+ i konsola ps 4pro
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Raczej za 1,5 miesiąca nie będzie już XD , więc zostaną XE Sony.
Ale te co podałem też są bardzo dobre w klasie. I przypomnij się przed zakupem to dokładnie będą znane ceny.
 
Witam

Mam ten sam dylemat przed zakupem telewizora. Byłem już właściwie zdecydowany na SONY KD55XD8505 za 4700 zł, a tu pokazał się SONY KD-55XE8505 za 5999 zł. Różnica w cenie około 1300 zł to sporo. Pytanie czy warto, tyle dokładać. Czy to jest pewna informacja, że XE8505 ma matrycę VA, a nie IPS ? Różnica w procesorze - czy nowy X1 HDR ma już 4 rdzenie, czy dalej 2 ? Za miesiąc może być już za późno, na starszy model. Szukałem testów nowego XE8505, jednak nic nie znalazłem.
 
Ostatnia edycja:

111kris

New member
Witam

Mam ten sam dylemat przed zakupem telewizora. Byłem już właściwie zdecydowany na SONY KD55XD8505 za 4700 zł, a tu pokazał się SONY KD-55XE8505 za 5999 zł. Różnica w cenie około 1300 zł to sporo. Pytanie czy warto, tyle dokładać. Czy to jest pewna informacja, że XE8505 ma matrycę VA, a nie IPS ? Różnica w procesorze - czy nowy X1 HDR ma już 4 rdzenie, czy dalej 2 ? Za miesiąc może być już za późno, na starszy model. Szukałem testów nowego XE8505, jednak nic nie znalazłem.

Faktycznie z testem tego modelu jeszcze się nie spotkałem a chętnie był popatrzył.
Wg displayspecifications to jest matryca VA oraz 4 core
64.5" Sony XBR-65X850E - Specifications
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Testuję ten model od wczoraj - więc możesz pytać.
Czy warto dopłacić - ja bym dopłacił nawet z uwagi na stabilność ?
Jak będziesz niebieski - dostaniesz specjalną ceną z kalibracją.
 

jahoo_23

New member
Testuję ten model od wczoraj - więc możesz pytać.
Czy warto dopłacić - ja bym dopłacił nawet z uwagi na stabilność ?
Jak będziesz niebieski - dostaniesz specjalną ceną z kalibracją.

..a jak wygląda porównanie do XE9005? (55''), różnica w cenie biorąc pod uwagę np obecną ofertę jednego ze sklepów to ok 650zł, czy warto pozostać przy tym czy dołożyć do wyższego modelu?
 

adam17

New member
Jeśli chodzi o jakość to zapewne będzie po stronie xe a na pewno czerń. Jeśli zależy ci na lepszej czerni a kąty widzenia są mniej istotne to warto poczekać. Do tego dochodzi nowszy procek.


Dzięki 111kris, kupiłem KD55XE8505 w S...e na 12 rat ,jedną ratę mi zapłacą i za rejestrację paragonu 5% na konto.
Jetem mega zadowolony,kolor fajny ,czerń wręcz idealna bez plam.
Kalibracja by się przydała ,jak ktoś ma namiary na firmę w okolicach Katowic,będę wdzięczny.
Dzięki.
 

111kris

New member
Jeśli chodzi o jakość to zapewne będzie po stronie xe a na pewno czerń. Jeśli zależy ci na lepszej czerni a kąty widzenia są mniej istotne to warto poczekać. Do tego dochodzi nowszy procek.


Dzięki 111kris, kupiłem KD55XE8505 w S...e na 12 rat ,jedną ratę mi zapłacą i za rejestrację paragonu 5% na konto.
Jetem mega zadowolony,kolor fajny ,czerń wręcz idealna bez plam.
Kalibracja by się przydała ,jak ktoś ma namiary na firmę w okolicach Katowic,będę wdzięczny.
Dzięki.
Cieszę się Twoim szczęściem. Sprawdź ustawienia z testu rtings - link powyżej. Może Ci podpasują i nie będziesz musiał wydawać dodatkowej kasy.

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka
 
Ja zakupiłem 55XD8577. Jestem przeszczęśliwy. Miałem już kilka telewizorów, każdy miał plamy białego na czarnym tle. Czerń jak to w IPS, ale oglądam z 2 ściemnionymi halogenami w suficie wieczorami i czerń staje się czarna ;). Jakość wykonania premium. Nie wiem czy trafiłem na taką matrycę, ale zero claudingu, jasnych rogów itp. Kalibracja wg. internetu z 2 stron testowych. Kąty widzenia spoko. Wziąłem go w Media Markt za 4699zł z myślą o zwrocie w terminie 30 dni. Przemyślałem temat, utratę wartości telewizorów i testy obydwu modeli - jednak te 1300 zł przeznaczę na coś innego :).
 
Ostatnia edycja:

bogeryl244

New member
Ja zakupiłem 55XD8577. Jestem przeszczęśliwy. Miałem już kilka telewizorów, każdy miał plamy białego na czarnym tle. Czerń jak to w IPS, ale oglądam z 2 ściemnionymi halogenami w suficie wieczorami i czerń staje się czarna ;). Jakość wykonania premium. Nie wiem czy trafiłem na taką matrycę, ale zero claudingu, jasnych rogów itp. Kalibracja wg. internetu z 2 stron testowych. Kąty widzenia spoko. Wziąłem go w Media Markt za 4699zł z myślą o zwrocie w terminie 30 dni. Przemyślałem temat, utratę wartości telewizorów i testy obydwu modeli - jednak te 1300 zł przeznaczę na coś innego :).

Dobra cena, gdybym go również znalazl w tej kasie to wybrałbym zamiast xd8505

Gdyby Ci się nie spodobał możemy dogadać się :)
 
Do góry