SONY KD55XD8505 czy SONY KD-55XE8505

Obraz na tym egzemplarzu pozbawiony był claudingu jak przy pierwszym, ale wszyły dziś takie hocki klocki. Rodzinka była, kumpel i na kodi filmy odpalałem i ta kreska wyskoczyła. W szoku jestem lekko.
 
Wiem, że to tylko sprzęt, ale coraz większą fuszerkę odwalają producenci... teraz przy kolejnym będzie obawa, czy nie przytrafi się to samo... 34 godziny przepracowane, 10 wyłączeń od prądu. Może i lepiej, że tak szybko to wyszło - taki plusik w tym znalazłem. Polecam korzystać początkowe dni z waszych telewizorów po kilka godzin, niech sobie świecą, co ma wyjść, to wyjdzie. Po zakupie przez internet 14 dni testów świecenia i ewentualny zwrot do sklepu lub wymiana.
 
Ostatnia edycja:
Zwracam XE8505. Teraz na horyzoncie jest 55XE9005. Kiki powiedz, czy warto za 5930 zł. Czy będzie to skok o niebo, czy kolejny niedosyt :)....
 
Oglądałem trochę testów, zupełnie inna jakość niż telewizorów ledowych, zarówno z matrycami IPS jak i VA jakie miałem, bo miałem tylko z podświetleniem krawędziowym. Tutaj inna bajka - direct led. Zaczynam myśleć, że złamałem granicę 5000 zł, teraz pewnie będzie już łatwiej ;)...
 
użytkownik Sniper10000 również zwrócił telewizor xe8505 z uwagi na bad pixele - również z Saturna. Zobaczymy jak inni użytkownicy tego modelu.
 

Leeonsjo

New member
Bez reklam
Stąd ta niska cena tylko w saturnie chcieli wysprzedać zwroty.W żadnym innym sklepie rabatów nie było nawet w sony center.
 
Zamówiłem xe9005. Czekam... cena 5850 zł po wszelkich możliwych zniżkach. Mam nadzieję, że to będzie mój najlepszy i ostatni zakup na długi czas...
 

drake7

New member
daj znać jak go dostaniesz i zdaj relację:)
też myślę nad którąś z wersji xe85, ale po twoich doświadczeniach... zacząłem się wahać.
 

Wiesław62

New member
:?:Witam i pozdrawiam. Ponieważ jestem nowym uczestnikiem forum, chciałbym serdecznie wszystkich powitać.
Pozwoliłem sobie podpiąć się do tematu gdyż chcę kupić telewizor i od kilku dni próbuję zgłębić parametry i wybrać coś sensownego, ale mam tylko coraz większy mętlik w głowie( input lagi,czernie , kontrasty itp.).
Mam 55 lat, chciałbym telewizor 55 cali ( teraz miałem 32 ;) ), amatorsko fotografuję i mam aparat z możliwością wyodrębniania zdjęć z filmu 4k więc powinien mieć wyświetlacz w tej rozdzielczości nie gram w gry, zależy mi żeby miał ładny, kontrastowy obraz i żeby to był telewizor Sony. W zasadzie jestem zdecydowany wybrać jeden z tych dwóch : KD55XE8505 i KD55XE9005. Nie wiem tylko czy w kontekście tego co napisałem na początku jest zasadne wydanie 1000 zł więcej na 9005 :?:
Bardzo będę wdzięczny za wszystkie podpowiedzi i sugestie. :)
 

barburian

New member
Bez reklam
Tv

:?:Witam i pozdrawiam. Ponieważ jestem nowym uczestnikiem forum, chciałbym serdecznie wszystkich powitać.
Pozwoliłem sobie podpiąć się do tematu gdyż chcę kupić telewizor i od kilku dni próbuję zgłębić parametry i wybrać coś sensownego, ale mam tylko coraz większy mętlik w głowie( input lagi,czernie , kontrasty itp.).
Mam 55 lat, chciałbym telewizor 55 cali ( teraz miałem 32 ;) ), amatorsko fotografuję i mam aparat z możliwością wyodrębniania zdjęć z filmu 4k więc powinien mieć wyświetlacz w tej rozdzielczości nie gram w gry, zależy mi żeby miał ładny, kontrastowy obraz i żeby to był telewizor Sony. W zasadzie jestem zdecydowany wybrać jeden z tych dwóch : KD55XE8505 i KD55XE9005. Nie wiem tylko czy w kontekście tego co napisałem na początku jest zasadne wydanie 1000 zł więcej na 9005 :?:
Bardzo będę wdzięczny za wszystkie podpowiedzi i sugestie. :)

Witaj, czy telewizor 32 cale kupowałeś jak miałeś 32 lata :) ?
Jeśli mogę doradzić to bierz XE90 bo jest lepszy , a jak kupujesz TV na dłubie lata to będziesz zadowolony - oczywiście jeśli ten 1000 zł nie jest dużym problemem.
 

Wiesław62

New member
Witaj, czy telewizor 32 cale kupowałeś jak miałeś 32 lata

No niewiele więcej:) Philips LED nawet już symbolu z tabliczki znamionowej nie można przeczytać, a za odpowiedż dziękuję i myślę, że chyba jednak zdecyduję się na 9005.
Pozdrawiam
 

Sniper10000

New member
Przez tydzień używałem KD55XE8505. Obecnie mam KD55XE9005, więc mogę napisać coś od siebie:
- 3 egzemplarze XE85 z Saturna (wszystkie nowe), które testowałem, miały uszkodzone pixele i sporo pyłków pod matrycą. To samo było z wystawowym XE90. Z kolei w Sony Center przetestowałem wystawowego XE90 oraz nowego XE85. W obu nie znalazłem ani jednego uszkodzonego pixela lub pyłku. Dodatkowo w promocji dostałem 5 lat gwarancji.
- XE85 ma fatalną nogę wykonaną z miękkiego plastiku. Strach przesuwać TV w obawie, że się urwie. W XE90 noga ma stalową podstawę pokrytą plastikiem. Jest o wiele solidniejsza i prezentuje się lepiej.
- XE85 dla odmiany ma ładniejszą ramkę i jest ogólnie cieńszy, lepiej wygląda zawieszony na ścianie.
- XE85 ma dużo lepszego pilota. Ma bardziej wypukłe, lekko reagujące przyciski. Jego obsługa to przyjemność. Pilot od XE90 ma przyciski tak płaskie, że w nocy ciężko je wyczuć, w dodatku bardzo głośno klikają. Jest beznadziejny!
- XE85 i XE90 mają ten sam procesor. Od razu po uruchomieniu można zaktualizować Androida do wersji 7.0. Po aktualizacji chodzi bardzo płynnie i właściwie nie sprawia żadnych problemów. W porównaniu do modeli sprzed dwóch lat jest przepaść w działaniu.
- XE85 ma piękną czerń, choć na planszach testowych dało się zauważyć baaaardzo delikatny clouding. Mi w ogóle nie przeszkadzał. W XE90 czerń wg mnie jest identyczna, ale wygaszanie strefowe sprawia, że wokół białych obiektów pojawia się jasna poświata. Czasem dziwnie to wygląda, gdy czarne pasy na dole lub górze filmu robią się nagle jasne. Rozwiązaniem jest zmniejszenie poziomu wygaszania strefowego, ale wtedy XE90 traci swoją przewagę w kontraście wobec XE85.
- XE85 ma zauważalnie gorsze kąty widzenia. W XE90 jest lepiej i można całkiem przyjemnie oglądać z boku. O dziwno niektórzy testerzy wyliczyli, że jest dokładnie odwrotnie. Może patrzą tylko na bezduszne nagrania z kamer, zamiast spojrzeć gołym okiem?
- Wg testów w Internecie XE85 ma słabszy HDR. Niestety mi udało się znaleźć tylko 3 filmy demo w HDR. W przypadku jednego filmu widziałem wyraźną różnicę po włączaniu/wyłączaniu HDR. Na XE85 wyglądało to dobrze, na XE90... tak samo dobrze. W przypadku drugiego filmu włączanie/wyłączanie HDR nie robiło żadnej różnicy, a w trzecim momentami pojawiały się fajne światła kosztem przyciemnienia całej sceny, co wg mnie pogarszało jakość obrazu. W żadnym przypadku nie było efektu wow. Dodam, że YT nie potrafi jeszcze wyświetlać filmów z HDR.
- Dźwięk jest bardzo podobny lub wręcz taki sam. Nie rozumiem dlaczego wg rtings.com jest inaczej. Dla mnie grają tak samo przeciętnie, ale do zwykłej telewizji w zupełności wystarczają.
- XE85 ma zwykły kabel zasilający, XE90 ma ogromny, zewnętrzny zasilacz, w dodatku bardzo się grzeje. Trzeba mieć na niego miejsce w szafce, a przy ew. wieszaniu wziąć to pod uwagę.

Podsumowując: oba TV mają tak samo świetny obraz i gdyby nie uszkodzone piksele, zostałbym przy XE85. Różnice są tak drobne, że wg mnie nie warto dopłacać.
 

Wiesław62

New member
Dzięki wszystkim za wyczerpujące wyjąśnienia, dla mnie laika właśnie takie tłumaczenie daje dużo więcej niż specjalistyczne testy laboratoryjne ( chociaż też są ważne) :).
Decyzja zapadła kupuję KD55XE8505.
Pozdrawiam wszystkich i życzę miłej niedzieli.
 
Do góry