SONY KD55XD8505 czy SONY KD-55XE8505

:). Odnośnie matryc w tej grupie cenowej, trzeba mieć też chyba trochę szczęścia odnośnie podświetlenia :). Zostaje u mnie do czasu jak nie będzie 8K ;)...najlepsze, że dostałem zniżkę do Media Markt na 230 zł na kolejny zakup. Nawet przy zwrocie tego tv kod zostaje :).
 
Ostatnia edycja:

dany

New member
rozważałem zakup XD8505, akurat w wersji 65, ale jak wyczytałem ma on stary procesor 2 rdzeniowy, i nie dostanie aktualizacji np. do HDR dla YouTube. Dlatego zdecydowałem się na trochę mniej urokliwy 7505, ma on nowszy procesor i dostanie aktualizację. A do dodatku jest aktualnie w MM za 5999
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
No tak ale ten nie ma procesora Sony X1. Pokrycie kolorów pona 10% mniejsze.
Ale najważniejsze, że Ci się podoba.
 

dany

New member
No tak ale ten nie ma procesora Sony X1. Pokrycie kolorów pona 10% mniejsze.
Ale najważniejsze, że Ci się podoba.

Tak zdaje sobie sprawę, oglądałem materiały gorszej jakości i jest bardzo dobrze, kolory tez dla mnie wystarczające i naturalne. Jak bedzie jednak słabo w warunkach domowych to zawsze 30 dni na zwrot.
Kluczowe sa dla mnie kąty matrycy i dobrze jak jednak procek szybszy bo wiadomo ze Android swoje potrzebuje
 

kamiloos

New member
Podepne sie pod temat, zeby nie rozpoczynac nowego.

Aktualnie posiadam TV Panasonic TX-L47ET60. Uzywam go przede wszystkim do PS4 oraz netflixa.

Czy przesiadka na model 55XE8596 (to chyba model blizniaczy do 55XE8505) da mi widoczny skok jakosciowy?
Moge kupic ten TV za niecale 5200, cena jest akceptowalna, ale pytanie czy zobacze roznice w jakosci obrazu.

Zamierzam tez zakupic PS4 pro.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

111kris

New member
Na serii SONY EX jest tak, że kiedy oglądam film z napisami str to na całym ekranie pojawiają się rozjaśnienia stref w pionie.
Czy SONY to kiedyś wyeliminuje, czy jest to trwała jednak cecha zmówionych w chinach matryc dla EX ? Bo jeżeli to cecha paneli to już tak zostanie do końca.


Wystarczy w sklepie podać na TV SONY na penie po USB jakiś film z napisami str.
Oooo blurey czyżbyś kupił telewizor konkurencji? :) Ale numer. Przecież pisałeś, że to taka tragedia! Jednak nie Philips? A może to znów nieudolna próba zdyskredytowania konkurencji dla Philipsa? Pytanie raczej retoryczne.

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka
 

karlamba

New member
Jesli chodzi o rozjasnianie calego ekranu w momencie jak sie pojawiaja napisy to czy nie jest to czasem efekt dzialania funkcji "zaawansowane zwiekszanie kontrastu"? Ja mam XD8505 i nie mam stref takzy u mnie sie caly ekran rozjasnial to moze w serii XE rozjasnia sie to strefowo...
 
Oddałem xd8577 do Media Markt po 30 dniach ;)... jednak brak czerni wygrał z moim okiem i wmawianiem, że to czerń ;)... czekam na zwrot forsy. Teraz kupiłem xe8505 za 4999 zł, taka cena bo musiałem wymienić kuchenkę - spaliła się, a mieli promocję w sa..n, że dają rabat przy zakupie drugiego sprzętu. Wyszło, że kuchenka po normalnej cenie, a tv wyszedł za 4999 zł :).... Zobaczymy jak tutaj z czernią.
 
Ostatnia edycja:

111kris

New member
Oddałem xd8577 do Media Markt po 30 dniach ;)... jednak brak czerni wygrał z moim okiem i wmawianiem, że to czerń ;)... czekam na zwrot forsy. Teraz kupiłem xe8505 za 4999 zł, taka cena bo musiałem wymienić kuchenkę - spaliła się, a mieli promocję w sa..n, że dają rabat przy zakupie drugiego sprzętu. Wyszło, że kuchenka po normalnej cenie, a tv wyszedł za 4999 zł :).... Zobaczymy jak tutaj z czernią.
I jak? Jest czerń? Matryca VA, więc powinno być lepiej.

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka
 
Tak na szybko, po 2 godzinach. O podświetleniu dopiero wieczorem się wypowiem i o czerniach. Do tej pory zauważyłem w porównaniu tych 2 telewizorów - XE jest po prostu szybszy. XD strasznie mulił nawet przy uruchamianiu menu głównego, wchodzeniu w guide, odpalaniu kodi. Może to android 7.0 bo tam miałem jeszcze z ostatnią aktualizacją 6, albo procesor naprawdę robi robotę. Na minus stabilność podstawy i jej wykonanie. Strasznie giętki plastik z aluminiową ? listewką, naklejoną na plastikową obramówkę. Z kolei wielki plus za chowanie kabli w tej podstawce, co było też w xd, ale tutaj jest to po prostu mega wygodne i kable naturalnie się w niej układają. W obronie tej podstawki można napisać, że wizualnie jest po prostu ładniejsza - telewizor wydaje się bardziej "subtelny" i wtapia się z nią w otoczenie. W xd podstawa była mega ciężka i obuchowa, ale mega stabilna, na kable był dodatkowy element plastiku, z którym trzeba się było bawić, żeby kable przykryć. Jednym zdaniem, Sony poszło w wygląd, kosztem materiału, zamiast zrobić nową podstawkę z metalu, albo aluminium, zamiast plastiku. Więcej wieczorem.
 
Ostatnia edycja:

ARKOT

Klub HDTV.com.pl
VIP
A mnie Sony na IPS całkiem sie podobało. Czerń może i nie lepsza niż w matrycy VA ale za to kolory lepsze, łagodniejsze przejscia tonalne, więcej szczegółow pomiędzy odcieniami szarego. brałem ten model pod uwage więc mu sie dobrze przyglądałem. Zawsze wszystko porównuje do mojej Plazmy VT Panasonica dlatego kolorystycznie IPS w tym Sony wydawał mi sie lepszy. A, że wymienialem wadliwego Samsunga KS9000 mogłem sobie pozwolic na grymaszenie. Skonczyło sie na Sony XD9305, którego zresztą też juz nie mam. Zastapil go Samsung QLED serii 7 choc był brany mocno pod uwage TV Sony XE9005 i XE9305. Każdy z nich ma swoje plusy i minusy. QLED ma dość mocno poprawione katy pomimio matrycy VA. I to jest jego duza zaleta. Natomiast moge potwierdzic, że seria XE jest szybsza w dzialaniu niz XD. Dotyczy to zarówno skalowania jak i reprodukcji ruchu. Nie sa to duże różnice ale komfort obsługi podnoszą
 
Czerń faktycznie jest bardzo ładna. Matryca jednak w nocy, tylko na czarnej planszy - ma jaśniejsze partie ekranu - lewa część ekranu na środku idzie taka łuna i dół prawa strona od zasilacza robi się ciepła i jest delikatnie jaśniej. :(. XD miał jaśniejsze placki wokół ramki, szczególnie na rogach - tylko wyświetlał je na granatowym tle - taki urok podświetlenia, widoczne też tylko w nocy, przy zgaszonym świetle. Widać to było w xd na czarnych (granatowych ;)) pasach na dole i górze ekranu podczas oglądania filmu. Tutaj ta łuna widoczna jest dopiero po pewnym czasie gapienia się w czarny ekran. Widać to tylko przy absolutnej ciemności w pomieszczeniu. Podczas oglądania to nie przebija w żaden sposób i obraz nie jest jakoś jaśniejszy czy coś. Pasy góra i dół są absolutnie czarne na filmie. Tylko po włączeniu całego czarnego ekranu to widać prawy dół i lewy środek ciut jaśniejsze łuny. Ogólnie wszystkie te telewizory są mega podobne jeżeli chodzi o rozłożenie podświetlenia i łuny na ciemnym tle. Nie jestem żadnym specjalistą, ale zaczyna mnie to męczyć w tej grupie cenowej. Reasumując oglądanie mrocznego filmu wieczorem jest dużo bardziej przyjemne na XE i to bez dwóch zdań. Mam dziś wolne i oglądam w dzień, różnicy w kolorach nie widzę. W nocy natomiast przewaga XE jest duża. To moje zdanie. Nie mówię tego jako reklama lub antyreklama, bo ten też mogę zwrócić :), jednak wydaje mi się, że jeżeli często ogląda się filmy przy zasłoniętych roletach czy w nocy, to ta czerń jest jednak fajna :). Fajnie jest tak porównać dwa telewizory mając je w domu, nie na półce w sklepie, gdzie zupełnie inaczej świecą.
 
Ostatnia edycja:

ARKOT

Klub HDTV.com.pl
VIP
Podepne sie pod temat, zeby nie rozpoczynac nowego.

Aktualnie posiadam TV Panasonic TX-L47ET60. Uzywam go przede wszystkim do PS4 oraz netflixa.

Czy przesiadka na model 55XE8596 (to chyba model blizniaczy do 55XE8505) da mi widoczny skok jakosciowy?
Moge kupic ten TV za niecale 5200, cena jest akceptowalna, ale pytanie czy zobacze roznice w jakosci obrazu.

Zamierzam tez zakupic PS4 pro.

Pozdrawiam

Wedlug mnie zyskasz na reprodukcji kolorow (choc mnie osobiscie kolory w IPS bardzo pasuja) i szybkosci dzialania systemu. Choc ten Panasonic byl bardzo dopracowany. Jak na IPS bardzo dobra reprodukcja ruchu ale teraz procesory zrobily przeskok generacyjny. no i chcesz porownac telewizor z matryca VA. musisz sam to sprawdzic bo VA ma duzo gorsze katy od IPS. Czy warto? Ja zawsze na tym trace ale ostatnio nie patrzac na straty wymienialem telewizory zbyt czesto.
 
XE8505 jak każdy LCD z podświetleniem krawędziowym ma większe bądź mniejsze problemy z jaśniejszymi fragmentami matrycy na czarnym tle. Właśnie jestem po wymianie telewizora na nowy w Saturnie. Pierwszy miał łunę jaśniejszą w lewej części ekranu - środek - około 20 cm długa i 5 cm szeroka. Denerwowało mnie to bardzo. Teraz przyszedł kolejny całkowicie nowy telewizor na wymianę ze sklepu. Ten ma właściwie niewidoczne plamki również w lewej części ekranu, jednak te mi nie przeszkadzają, w porównaniu do poprzedniej łuny światła. W tej kategorii cenowej nie dostanie się ideału :(... po wymianie upewniłem się, że zakup telewizora to loteria, jeżeli chodzi o równomierność podświetlenia w tym samym modelu... muszę jednak zaznaczyć, że nikt ze znajomych nie widzi o co mi chodzi, dopiero, kiedy zgaszę światło w nocy, odpalę czarne tło i pokażę palcem potwierdzają, że może i coś tam widzą ;).... to już moje skrzywienie...
 
Ostatnia edycja:

pomarancza

New member
XE8505 jak każdy LCD z podświetleniem krawędziowym ma większe bądź mniejsze problemy z jaśniejszymi fragmentami matrycy na czarnym tle. Właśnie jestem po wymianie telewizora na nowy w Saturnie. Pierwszy miał łunę jaśniejszą w lewej części ekranu - środek - około 20 cm długa i 5 cm szeroka. Denerwowało mnie to bardzo. Teraz przyszedł kolejny całkowicie nowy telewizor na wymianę ze sklepu. Ten ma właściwie niewidoczne plamki również w lewej części ekranu, jednak te mi nie przeszkadzają, w porównaniu do poprzedniej łuny światła. W tej kategorii cenowej nie dostanie się ideału :(... po wymianie upewniłem się, że zakup telewizora to loteria, jeżeli chodzi o równomierność podświetlenia w tym samym modelu... muszę jednak zaznaczyć, że nikt ze znajomych nie widzi o co mi chodzi, dopiero, kiedy zgaszę światło w nocy, odpalę czarne tło i pokażę palcem potwierdzają, że może i coś tam widzą ;).... to już moje skrzywienie...

żadne skrzywienie w moim też to wczoraj zauważyłem i zamierzam wymienić
 
Jestem załamany. Przed chwilą w moim XE8505 10 cm od dołu matrycy samoistnie pojawiła się czarna, poprzeczna linia na całej długości ekranu, jakby narysowana cienkopisem, idealnie równa... telewizor ma 7 dni... już dzwoniłem do Saturna, jutro mają działać i podejmować decyzję co dalej. Chcę kolejnej wymiany telewizora przez sklep, nie przez serwis. Mam nadzieję, że to przypadek i wada fabryczna, nie cecha tej serii matryc .... pierwszy raz mam do czynienia z czymś takim...
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Poszła matryca - więc Ci wymienią na nowy.
To tylko sprzęt więc może się zdarzyć.
Masz gwarancję więc bez obaw.
Do bardzo dobry model w klasie cena do jakości.
 
Do góry