Sony 55 XE9005 czy Sony 55 XE9305

zxxxz

New member
Przymierzam się do Sony, tylko nie wiem czy brać ten 55XE90 czy 55XE93. Może ktoś podpowie czy opłaca się brać ten droższy, i co on ma takiego że jest droższy o 2 tyś.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz porównań dużo na YT i FB.
Wg mnie różnica nie warta dopłaty .
Model 65 XE9005 masz za 10.850 zł z kalibracją, model 65XE9305 za 14.800 z kalibracją. Więc dopłata 4 tyś zł.
 

werter8

New member
Kolega pyta o 55 a nie 65...

Stoję przed podobnym dylematem. Ale raczej poczekam nie tylko na porównania ale również spadek cen


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Jeśli to nie jest dużo dla Ciebie to ja bym dołożył a jeśli to jednak jest duża kwota dla Ciebie to z 9005 też będziesz zadowolony..
 

jodlasty1

New member
Nie warto dokładać, zauważyliście, że ani na jednym, ani na drugi forum nie pojawił się test tego modelu.
A patrząc na zagraniczne testy wcale nie jest taki lepszy od XE9005
 

werter8

New member
Czytając testy i przyglądając się zdjęciom zauważyłem dwie znaczące różnice.

Obudowa, szczególnie z tylu xe93 jest naprawdę ciekawa (rzadko jednak ogląda się tv z tyłu)

Maksymalna jasność w HDR (pytanie jaki 100% scen wykorzystuje takie parametry)

Na polskim benchmarku jest test wyższego modelu, gdzie opinia, szczególnie przy HDRowych produkcjach jest bardzo dobra.

Szkoda że testujący nie miał obok xE90.

Ja czekam na spadek cen i testy porównawcze. Żal mi się żegnać z moim JVC, ale matryca padła.

Przy okazji...jaki jest najlepszy model (nie oled) z białą obudową...pytanie abstrakcyjne, ale czarne 55 cali w ogóle mi nie pasuje do okoliczności przyrody


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

werter8

New member
Dziś przyjrzałem się w sklepie obu modelom. Akurat stały obok siebie.

Na materiałach HDR wyraźnie jaśniej świecił 93. W warunkach domowych pewnie nie będzie się to rzucać w oczy.

Natomiast jeden szczegół w 90 zbudził moje zdziwienie. Pod ramką w miejscu gdzie jest napis Sony znajduje się plastikowy element pokryty srebrną/niklową farbą. Ustrojstwo to odbija wszelkie refleksy i naprawdę jest irytujące... w każdym razie mnie denerwuje takie świecidełko.

Tym trudniej będzie podjąć decyzję zakupową...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

zxxxz

New member
Co do TV to przy znaczku Sony mam zdartą z jakiś centymetr czarną farbę na narożniku. po ciemku tego nie widać, ale w dzień jak sie patrzy w to miejsce to widać. Czy robić reklamacje na takie coś?
 
Ostatnia edycja:
Do góry