Sony 55 XE9005 czy Sony 55 XE9305

zxxxz

New member
Po prostu został niedokładne złożony, a ja powoli już mam dość ponownie oddawać go do naprawy. Ponownie bez TV, i liczyć że tym razem nic innego nie zapisują.
 

accu

New member
Bez reklam
Po prostu został niedokładne złożony, a ja powoli już mam dość ponownie oddawać go do naprawy. Ponownie bez TV, i liczyć że tym razem nic innego nie zapisują.

Witam uprzejmie,

Ja bym nie "odpuścił " . Wrzuciłem linka w swoim poprzednim poście do zdjęć ze strony z forum francuskiego . Gość w swoim telewizorze na ekranie miał największego owada długości 4 mm . :oops:
Także , widzisz , nie jesteś sam . To się przytrafia czasem , po prostu pech . :|

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

zxxxz

New member
Dzwoniłem tam gdzie była naprawą, i umówiliśmy się na następną naprawę że będą dzwonić w przyszłym miesiącu, trochę muszę coś na nim pooglądać. Pani powiedziała że musiało coś się stać podczas transportu.
 

OsseanFree

New member
Ja mam ten TV od miesiąca i może napisze co mi się nie podoba (20 %) tv reszta jest naprawdę super:

pilot niekiedy nie działa (chyba***się zawiesza, bo jedyne co mogę zrobić to wyłączyć tv pilotem!!!! ) reszta nie działa ;/

jak chce pogłośnić to muszę poczekać 2-3 sekundy na reakcję

kąty są fatalne!!!!! mam też sony 55" na VA i teraz jak mam porównanie to VA górą

no i najbardziej denerwując biała poświata przy napisach i ogólnie rozjaśnienie obrazu jak sie napisy pojawiają (jakiś pomysł jak się tego pozbyć, czy to jest do reklamacji ??? (zdjęcia poniżej, oczywiście robione pod kątem więc bardziej widać)

Proszę o pomoc w ostatniej sprawie

23414321_10211411680104652_2012976738_n.jpg


23360901_10211411679704642_1511788262_n.jpg
 

Attachments

  • sony2.jpg
    sony2.jpg
    27 KB · Wyś: 162

karlamba

New member
Jaki TV opisujesz? Bo ja takie efekty mam ale na IPS a piszesz cos o VA zreszta ten watek jest dla serii XE czyli matrycy VA. Odnosnie rozjasnienia jak sie pojawiaja napisy to mozna to wylaczyc - jest to funkcja ktora sie nazywa "Dynamiczne zwiekszanie kontrastu" czy jakos tak... niestety nie pamietam dokladnie ale znajdziesz bez problemu w menu zaawansowanych obrazu... Pozdro
 

zxxxz

New member
Zauważyłem jeszcze jedno, ciekawe czy ktoś to jeszcze ma? Czasem raz w tygodniu, niekiedy co dwa, trzy tygodnie przy włączaniu telewizora się nie uruchamia jest tylko komunikat na ekranie >Programme Guide nie odpowiada< i dwie opcje: (zamknij aplikacje) lub (zaczekaj). Aby go włączyć to i tak muszę wyłączyć, i po tym włącza się od loga Sony jakby był wyłączony z prądu. Czy to jest normalne?
 

Master-78

Member
Co do jasnego Halo wokół białych napisów - tutaj występować to będzie wszędzie (z moich obserwacji) w TV z włączoną/aktywną funkcją lokalnego zwiększania kontrastu (Local Micro Dimming itp). Ten typ tak ma (i wszystkie inne niezależnie od marki).
Może w TV, które mają po kilkaset i więcej stref lub na OLED'ach efekt ten będzie w mniejszym stopniu zauważalny.
Wcześniej może nie było to na innych TV LCD widoczne, ponieważ nie mieliście (tak skutecznej/silnej) funkcji lokalnego zwiększania kontrastu.
Na moim wiekowym JVC z matrycą S-IPS tego nie widzę - gdyż kontrasty nie są tak duże :-D i nie ma przyciemnienia lokalnego :)

Co do Aplikacji typu NETFLIX - polecam poszukać na apkmirror.com - jest ich tam od groma... (https://www.apkmirror.com/apk/netflix-inc/netflix/)
Kiedy szukałem stosownej wersji do mojego media box'a - właśnie tam udało mi się odnaleźć taką, która działa poprawnie do dziś.
Niestety zależnie do TV pozostaje poszukiwanie stosownej wersji apki, która zadziała - metoda prób i błędów...
Uroki Android TV...
 
Do góry