Sony 55 XE9005 czy Sony 55 XE9305

lolek126

Well-known member
Bez reklam
W pewnych sklepach praktycznie porównywalnie do tego ile kosztowały na wejściu.. jeszcze deko za wcześnie na zniżki..
 

zxxxz

New member
Mam problem z ukryciem kabli tych gdzie są wejścia hdmi 1 czy wejście optyczne. W żaden sposób nie mogę ukryć kabli z tych wejść. Te 5 klapek z tyłu usunąłem ale ni idzie tych kabli schowadż. Może ma ktoś obrazki tyłu tv 55xe9305 w jaki sposób to zrobić
 

misiek122

Member
Czy jakiś posiadacz xe9005 może mi napisać jak wygląda nagrywanie bezpośrednio na dysk na tym tv. Czy trzeba tworzyć odpowiednią partycję na dysku o odpowiednim systemie plików, czy może tv nagrywa na partycję ntfs? I czy podczas nagrywania można np. oglądać Netflixa i inny film z dysku?
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Po podłączeniu dysku tv sam sobie go sformatuje , nic nie trzeba ; tworzyć ; Co do drugiego pytania to nie miałem możliwości sprawdzić , ale wydaje się mi że nie można jednak nie jestem tego pewny.
 

misiek122

Member
No właśnie skoro tv sam formatuje tzn, że to inny system plików niż ntfs i mając w połowie zapełniony dysk muszę utworzyc osobną partycję, którą tv sformatuje pod siebie
 

zxxxz

New member
Dziś zrobiłem test na piksele i na białym tle mam 7 podwójnych lud potrójnych czarnych plam. Czy jest możliwość że jakieś robactwo tam mogło wejść bo gdy zrobiłem zdjęcia telefonem to nie wszystkie były dokładnie kwadratowe i czy moę to reklamować powiem jeszcze że mam dokupioną 5 letnią gwarancje a TV z maja.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Jak ceny masz lepsze to fajnie... ale co do kalibracji to po tym co napisał Kolega odnośnie kalibracji i tego co mu powiedzieli fachowcy to raczej tym nikt tutaj się nie będzie sugerował że jest ta kalibracja w cenie.. chyba że ta osoba co kalibruje Twoje tv tutaj się odniesie i wytłumaczy te zarzuty.. bo to nie są zarzuty od Pana Jasia za rogu tylko od ludzi zajmujący się profesjonalnie tą tematyką.; ale gratuluję lepszej ceny... a na pewno taniej powinno być za model 9005 patrząc jaka była różnica przy wejściu tych modeli.
 
Ostatnia edycja:

OsseanFree

New member
Witam serdecznie

Planuje zakup telewizora i wybieram pomiędzy 55xe9005 i 55 xe9305. I też moje pytanie czy warto dodawać ponad 1000 złotych do xe93? Oglądamy filmy i sport później dojdzie PSP.

Czy jakieś problemy (matryca, podświetlenie***itp) występują mniej więcej procentowo tak samo w xe90 i xe93 czy któryś jest dyzo mniej awaryjny?
 

zxxxz

New member
Po oddaniu do naprawy, gdy wrócił wieczorem zauważyłem że w górnym rogu jest niedopasowana ramka i z wewnątrz wydobywa się światło (był czyszczony bo miałem 9 przecinków na ekranie, już wiem jak weszły jak to takie szczelne). Powoli mam dość już tego telewizora był tydzień w naprawie i chyba zaraz tam wróci. Oczywiście nie jest jakaś duża szczelina ale gdy jest ciemno w pokoju a TV jest włączony to każdy kto wchodzi to dodatkowe oświetlenie telewizora zauważa.
 

accu

New member
Bez reklam
Po oddaniu do naprawy, gdy wrócił wieczorem zauważyłem że w górnym rogu jest niedopasowana ramka i z wewnątrz wydobywa się światło (był czyszczony bo miałem 9 przecinków na ekranie, już wiem jak weszły jak to takie szczelne). Powoli mam dość już tego telewizora był tydzień w naprawie i chyba zaraz tam wróci. Oczywiście nie jest jakaś duża szczelina ale gdy jest ciemno w pokoju a TV jest włączony to każdy kto wchodzi to dodatkowe oświetlenie telewizora zauważa.

Witam uprzejmie,

Z Twojego wpisu wynika , że ramka przed oddaniem telewizora do czyszczenia z "przecinków" była
spasowana prawidłowo i światło się nie wydobywało na zewnątrz. Czyli należy rozumieć , że ten "feler" powstał w serwisie , gdy usuwano "niesforne przecinki" z matrycy . Dalej piszesz , że już wiesz jak weszły przecinki , jak to takie szczelne . Czy mógłbyś w miarę możliwości doprecyzować swoją wypowiedź ,
gdyż nie do końca jest ona dla mnie jasna . :-| Matryca ma na zewnątrz "szybkę" , tak sobie kojarzę . We wcześniejszych swoich wpisach nic nie pisałeś o źle spasowanej ramce , czy o jakiś wyciekach
światła na zewnątrz .
BTW , wydaje się , że trzeba zaistniały "feler" zgłosić do serwisu .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

zxxxz

New member
Przed naprawą było wszystko dobrze, bo gdy jest ciemno to rzuca się to w oczy, że coś świeci z środka, a z tym że wiem jak się tam dostali to trochę żartował. Z drugiej strony jak on jest tak pozkładany to gdzieś mogła być niewidoczna szczelina którędy weszły pod ekran. Przed Sony 20 lat co 4-5lat kupowałem Samsungi i przez te 20 lat nie miałem takich przygód. Tu telewizor mam 6 miesięcy i pod ekranem 9 przeciwników. Przypadek???
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Dziękuję za odpowiedź . Czytałem na forum francuskim HDfever.fr o podobnym przypadku z "niesfornymi owadami" , z tym , że użytkownik napisał że żadnych "wycieków" światła na zewnątrz nie miał . Ramka była dobrze spasowana .
Zgłosił do serwisu . Na stronie 84 napisał , że wymieniono mu na nowy telewizor , bez "owadów".
Te "przecinki" mogą moim skromnym zdaniem znaleźć się w telewizorach każdego producenta bez
wyjątku . Feler jaki teraz masz , powinien być naprawiony bez dwóch zdań . :|
BTW , link do "owadów" na forum francuskim ze zdjęciami .
Forum HDfever - Consulter le sujet - Sony XE93 : TV LED Slim Backligh Drive +, Android TV 7.0, Dolby Vision, Extr

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:
Do góry