Sony KDL 32S2530 + Denon DVD-1600

Witam wszystkich,kilka dni temu zakupiłem w/w tv Sony,po podłączeniu go do mojego dvd denona oczywiście czar prysł,obraz tragedia!!!:(
Poczytałem sobie ostatnio duzo na tym forum na temat telewizorów lcd i powiem szczerze ze gdybym to zrobił zanim kupilem tv to napewno bym go nie kupił(dlatego myśle o oddaniu go do sklepu)nie mniej jednak skoro go narazie mam chciałbym spróbowac połączyc go najlepiej jak mozna a moze zrobi mi niespodzianke i obraz sie poprawi...
chodzi mi tylko o podłaczenie dvd gdyz tylko z tą myslą kupowalem tv,nie interesuje mnie kablówka i inne rzeczy,z tyłu dvd mam gniazdo euro i dwa cinche podpisane video out przez które lepiej bedzie podpiąc ten tv?poniewaz nie jestem za dobry w tej dziedzinie zapytam jeszcze o jedna rzecz a mianowicie narazie tv podpiąłem prze euro niskiej jakosci nawet bardzo,czy zmiana kabla na np jakis za ok 100zł wyrażnie poprawi obraz?
 

pablo1234

New member
Lepszy kabel na pewno poprawi obraz. Ale według mnie najlepiej jak podłączysz TV-DVD przez złącze komponentowe (oba je mają). HDMI byłoby lepsze ale tylko TV je ma więc odpada.

Tak wygląda złacze w DVD

denon-dvd-1600-rear-panel-video.jpg


Pzdr Paweł
 
Ostatnia edycja:
Pablo dzięki za odp ale ja mam tylko dwa cincze w dvd podpisane video out i wyjscie S-video a nie trzy tak jak na twoim obrazku
 

pablo1234

New member
ups ....

To pozostają tylko bardzo dobre kable.

Może ktoś się wypowie jak lepiej podłączyć

SCART czy przez S-video

 
no właśnie zastanawiam sie czy lepiej połączyc uzywając kabla scart-scart czy moze kabla scart-component,moze ktoś juz eksperymentowal,będe bardzo wdzięczny za podpowiedz
 

Robertus64

New member
Bez reklam
Jeżeli kupiłeś taki drogi i dobry telewizor to warto kupić DVD z wyjściem cyfrowym , modele podstawowe to 350 zł.Mając taki TV nie ma sensu łączyć inaczej jak HDMI , to tak jak byś do nowego Merca za 300 tys. dał felgi ze szrotu - zepsujesz całośc.Telewizory cyfrowe są przeznaczone właściwie do sygnału cyfrowego a nie analogu i tylko w takim sygnale pokazują co potrafią.Masz telewizor jeden z najlepszych , obraz po HDMI lub komponencie jest rewelacyjny na tym tv.Zły obraz to nie wina tv tylko DVD i złego podłączenia.
 
Dzięki Robertus,musze Ci powiedziec ze troszke mnie podniosłes na duchu,narazie niestety nie jestem w stanie wymienic reszty sprzetu ale dokupiłem chyba naprawde dobry kabelek scart Ixos XHT801 i juz widze róznice,może nie powala ona na kolana ale jest lepiej,mam nadzieje ze po wymianie dvd i podłączeniu przez HDMI naprawde docenie walory tego tv.Dziękuje za pomoc
 
Witam wszystkich ponownie,jako iż w końcu udało mi sie kupić dvd 1940 z wyjściem hdmi mam pytanko czy teraz łącząc mój tv z tym dvd poprzez łącze hdmi bede mógł sie w pełni rozkoszować obrazem hd?
 

Robertus64

New member
Bez reklam
Nie będziesz mógł , bo DVD to nie jest HD tylko PAL i nigdy żaden skaler nie zrobi z tego HD.Będziesz miał poprostu dobry obraz z DVD na TV przez HDMI i tyle;)
 

Robertus64

New member
Bez reklam
Jeżeli kupisz blu to warunkiem otrzymania na ekranie tv obrazu HD jest posiadanie płyt nagreanych w formacie HD lub Full HD , nawet drogi blu-ray nie zrobi ze zwykłej płyty HD jak jest nagrana w SD a zwykłe płyty DVD to jest SD a nie HD ponieważ są nagrane w PAL czyli 576 lini.Oczywiście drogie odtwarzacze mają lepsze skalery które skalują obraz do HD ale i tak to będzie tylko przeskalowane sztucznie SD.W tanich DVD skalery są bardzo słabe i lepiej podac obraz bez skalowania , niech skaler w TV wykona tą robotę bo jest na ogół lepszy niż w DVD.
Jeżeli chcesz miec prawdziwy obraz HD na ekranie to musisz oprócz TV HD miec płyty HD i odtwarzacz HD DVD lub blu-ray.
 
Do góry