Android, wpisywanie tekstu

tomaszbe

New member
Witam,

Mam telewizor SONY w755c z systemem Android. Niestety w zestawie nie było pilota z funkcją wyszukiwania głosowego, w związku z tym szukam jakichś alternatywnych opcji wpisywania tekstu. Tradycyjne wpisywanie pilotem jest mega irytujące, po ukazaniu się wirtualnej klawiatury na ekranie trzeba latać po całym ekranie używając strzałek na pilocie żeby wpisać każdą literę. Wpisanie dłuższego tekstu np. z tytułem filmu lub strony internetowej jest uciążliwe.

Do telewizora mam podpiętą mysz bezprzewodową. Dzięki temu np. na KODI mogę jej używać wpisując tekst (najeżdżam kursorem na każdą literę wyświetlanej klawiatury) i jest to dużo wygodniejsza forma niż używanie pilota i strzałek. Niestety takie wpisywanie tekstu działa tylko na KODI, da się to jakoś ustawić w innych miejscach (youtube, przeglądarka itp.)?

Jeżeli nie to jakie są inne opcje? Są jakieś piloty zamienniki z funkcją wyszukiwania głosowego czy pozostaje jedynie zakup oryginalnego pilota Sony za 300zł?
 

Damaranus

New member
Klawiatura, myszka czy gamepad – co warto dokupić do telewizora z AndroidTV? | Karczma TV

Polecenia głosowe na telewizorze z AndroidTV – nie mam mikrofonu, co robić? | Karczma TV

Telewizor nie tylko do telewizji: 6 rozwiązań zwiększających użyteczność telewizora | Karczma TV


Wydaje mi się że w tych artykułach, znajdziesz wszystkie odpowiedzi i dot. klawiatury i wybierania głosowego.

Logitech K380/K480 są o tyle fajne że są dedykowane dla Androida. Oczywiście zwykła klawiatura też będzie ok (bluetooth) a z touchpadem o tyle dobra że przyda się on gdy trafisz na jakąś aplikację, np. z poza Google Play, które nie zawsze są kompatybilne z tv i pojawiają się problemy z ich obsługą pilotem.

Co do wybierania głosowego - aplikacja na telefonie lub mikrofon na USB na długim kablu, np. schowany za kanapą. Tyle w temacie.

Pilot OneFlick jest moim zdaniem bezużyteczny, ale widziałem że jest nwy pilot sony (mikrofon, netflix i google) ale on podobno nie jest kompatybilny z tym modelem telewizora.
 
Do góry