Pierwszy ogląd telewizora Ultra HD firmy Sony KD-49XE9005

bari33

New member
Witam,

Tez mam ochotę na model 49 calowy jednak martwi mnie wysoki input lag w trybie z włączonym upłynniaczem. Wg portalu rtings.com wynosi ok 105 ms, jednak testowany na tym portalu był model 55 cali więc mam pytanko.. Czy jest szansa że mniejszy model (49 cali) ma mniejszy input lag ?
pozdrawiam

Aktualnie używam jako monitor model 43XD83 i jest super, tylko ta cholerna czerń bo to IPS :(
 

marekwro

New member
Model 49xe9005 przestał mi działać po4h
Teraz włącza się po 10 minutach od wyjścia wtyczki zasilania. Pracuje przez 5 minut następnie pojawiają się czerwone linie i TV się zawiesza a po chwili wyłącza.
 

Attachments

  • Screenshot_20170604-093206.jpg
    Screenshot_20170604-093206.jpg
    20 KB · Wyś: 188
Ostatnia edycja:

marekwro

New member
Zainstalowałem najnowsza wersje ze strony Sony. Robiłem factory reset też.
Przed aktualizacja były też problemy na przykład wyszukal wszystkie kanały Vectry a jak się chciało oglądać to pojawiał się komunikat o braku podlaczonej anteny.
Pomogło odłączenie zasilania i podłączenie ponownie.
Teraz tv już się nawet nie uruchamia po przerwie w odliczeniu zasilania.
TV zakupione w media Markt.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ale najnowszy antek to nie 7-ka? czy w Twoim wypadku to już jest 7ka .. I rozumiem ze po wyjęciu z pudełka chodził ok.. tylko jak uaktualniłeś oprogramowanie to szlak go trafił ?
 

marekwro

New member
Najnowsza wersja dla tego TV to v6.2602 TV był dostarczony z wersja 6.1
Sam układ menu się pozmieniał nie zdążyłem sprawdzić jaką wersję wgrało.
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Jeżeli zmienił się układ menu to wgrałeś najnowszą wersję oprogramowania. Moim zdaniem jeżeli nie masz możliwości wymiany w sklepie ( kiedy dokonałeś zakupu ?)to tylko serwis pozostał.
 

marekwro

New member
Witam,
Nagrałem filmik zanim TV padł pojechałem do Media Markt.
Po podłączaniu TV się uruchomił. Po pokazaniu filmiku zapadła decyzja, że wymienią mi TV na kolejny egzemplarz. Bardzo dobre podejście Media Markt.
Nowy TV miał numer seryjny różniący się o 1 od poprzedniego.
Tv działa bez zaostrzeń:) .. puki co nie robiłem aktualizacji.
 

marekwro

New member
Niestety kolejny egzemplarz SONY do wymiany niezależnie od źródła sygnału co kilka minut ekran migocze albo jest przez ułamek sekundy czarne tło albo taki kolorowy artefakt jak na zdjęciu
 

Attachments

  • Przechwytywanie.jpg
    Przechwytywanie.jpg
    14,5 KB · Wyś: 182

yoogii

New member
Co prawda temat o 49 ale zakładam, że w 55xe9005 jest tak samo.
Mam pytanie odnośnie WiFi oraz Ethernet w tych telewizorach.
W danych technicznych producent pisze, że WiFi jest w standardzie ac ale nie ma mowy jaka szybka jest karta ethernet. Czy jest to 10/100 czy gigabit?

Pytam ponieważ specjalnie do testów uruchomiłem z domowego NAS film 4k HDR z dużym bitrate i przez kabel były problemy z płynnością. Przez Wifi jakby lepiej. Sprawę pośrednio rozwiązuje KODI (pewnie przez buforowanie).

Robił ktoś test prędkości WiFi ac (router 1m obok)?
Wstępnie z tego co sprawdzałem to ethernet nie wygląda na gigabit.
 

barburian

New member
Bez reklam
Net

to też sprawdzałem ale mimo łącza 180Mb telewizor nie przekroczył 40 czy to na kablu czy WiFi...

Niestety ,wszyscy producenci tak robią i wsadzają najtańsze bebechy do telewizora , w topowych modelach Samsunga czy Panasonic też są beznadziejne karty sieciowe , kupujesz dobry sprzęt
oraz drogi internet powyżej 100Mb a TV Ci nie przepuści więcej niż 30-40Mb ,skandal i tyle.
 

yoogii

New member
Generalnie ile wyciąga internet to mało ważne dla mnie :)
Pytanie czy filmy z NAS lepiej oglądać po WiFi (ac) czy ethernet (?) ?
 
Do góry