Pytanie o różnicę Sony -55W755C, -55W756C itd...

rodman83

New member
Panowie jestem już na ostatniej prostej kupna TV, zdecydowalem się na model KDL-55W755C, ale dla świętego spokoju chciałem się zapytać, czy wspomniany model KDL-55W755C, różni się czymś jeszcze po za kolorem ramki i 3 D? Chodzi o porównanie modeli -55W756C, -55W805C, KDL-55W807C, -55W808C...
 

merx

New member
Tak jak napisałeś różnica to kolor ramki, 3D ale też seria W7 ma motionflow 800, a W8 - 800 lub 1000.
 

rodman83

New member
Tak jak napisałeś różnica to kolor ramki, 3D ale też seria W7 ma motionflow 800, a W8 - 800 lub 1000.

jeżeli chodzi o motionflow 800 czy 1000, czy jest różnica w oglądaniu telewizji? Wybaczcie, że pytam o takie rzeczy, ale akurat w tych sprawach jestem laikiem :)
 

mmbb

Member
KDL-55W805/807/808/809c są to te same modele robione na różne sklepy(809 ma czarną podstawę). Mają matryce 120hz VA satynową co jest bardzo dużym atutem tego tv. Te częstotliwości odświeżania 800 i 1000hz to ściema marketingowa. Ja kupiłem 809c w EMAG.pl i jestem bardzo zadowolony. Chciałem kupić coś właśnie na matrycy 120hz, tylko bałem się androida, ale okazało się że jest ok. Początkowo kupiłem 805c w Neonet w promocji i przysłali mi używany,zakurzony, z ekspozycji sklepowej-miał wyświecone 1760 godzin!!!....po 2 tygodniach oddali mi kase. Więc uważaj gdzie kupujesz. Pozdrawiam!
 
Ostatnia edycja:

honada

New member
a jaki jest sensowny następca W809 od Sony? Jaki model konkurencji byś polecił zamiast niego? Interesuje mnie głównie kino domowe i internet. Naziemna daje radę na tych nowych telewizorach? Kiedyś miałem Samsunga ES7000 i był dramat z naziemną.
 

mmbb

Member
a jaki jest sensowny następca W809 od Sony? Jaki model konkurencji byś polecił zamiast niego? Interesuje mnie głównie kino domowe i internet. Naziemna daje radę na tych nowych telewizorach? Kiedyś miałem Samsunga ES7000 i był dramat z naziemną.

Teraz to jedynie KD 55XD8505 i to bez 3d. Nie wiem jak z cyfrową naziemną, bo słyszałem że skaluje w dół z 4k i jakość nie jest za ciekawa.....Ja też brałem do netu i kina i wziąłem W809, naziemna idzie super. Nie ma teraz dobrych tv z matrycami 120hz VA w średniej półce cenowej.
Myślałem jeszcze o Samsungu H6400 ale ich już nie ma, poza tym mają już stary smart.
 

rodman83

New member
Wybrałem model -55W755C, który posiadam od dwóch dni, jeszcze dokładnie go nie testowałem z powodu braku czasu...ogólnie na pierwszy rzut oka, TV jest super, niestety bez kalibracji się nie obędzie, ewentualnie użyję ustawień z tej francuskiej strony...w menu serwisowym mam 00002, 00004, 00002...sprawdzając na szybkiego, znalazlem 2 martwe pixele i mocno się zastanawiam, czy go nie zwrócić i ewentualnie kupic ponownie ten sam model, ponieważ nie wiem czy jest mozliwość wymiany...
 

honada

New member
Witajcie ponownie, dziękuję za informacje. Potwierdziliscie moje przypuszczenia. A zapytam jeszszcze o jedną rzecz. Czytałem niejednokrotnie, że model KDL-55W808C to jest ten sam telewizor co seria W809 tylko jest sprzedawana w danej sieci sklepów.
Sęk w tym, że oglądałem go ostatnio w MediaExpert i być może mam zwidy, ale dla mnie ten telewizor prezentuje gorszy "obrazek" niż model W809 którego oglądałem godzinę później w Euro. W809 prezentował się świetnie na tle nawet droższych modeli konkurencji i Sony (poza szczegółowością), a sygnał był raczej mocno przeciętnej jakości (reklamówka Euro, starsza niż węgiel, pewnie kojarzycie Bear Grylls itd.).
To pewnie moje złudzenie tylko, tak?
 

honada

New member
Witajcie, po dzisiejszych testach z moimi materiałami w 4K kupiłem Sony 55 cali XD8599 (Euro, bo mieli raty 50x0% na czym mi też zależało, bo brałem więcej sprzętu). Brałem pod uwagę W809 ale brak 4K przesądził o sprawie. Dobrze nagrane materiały prezentują się świetnie, a ja kupiłem TV do oglądania filmów z BD i z Internetu. Płynność w scenach z przesuwaniem się kamery po lesie czy mieście bardzo dobra, wręcz idealna. Kolory żywe, nasycone, ostrość ok. Trochę szumu widać na niektórych nagraniach w 4K. Długo wczytuje dane z USB.
Oglądałem jeszcze Samsunga KS7000 ale za bardzo rozjaśnia on sceny i potrafi się jakoś tak "jarzyć" przesadnie w dobrze oświetlonych, kolorowych scenach. Kolory są jakieś mocno jaskrawe i wypaczone. Lepiej za to poradził sobie z wygładzeniem pikseli na bardzo słabych nagraniach (576i) co mnie zaskoczyło. Więcej też widać w scenach bardzo ciemnych, prawie czarnych.
Mam jednak pytanie. Zauważyłem na stronie że model XD8599 nie ma nagrywania na USB. To prawda? Trochę to dziwne, bo modele niższych serii Sony mają taką funkcję.
 

honada

New member
Po kolejnych kilku dniach z TV Sony XD8599 mam kolejne spostrzeżenia. Po pierwsze, straszny clouding!!!
Czy to jest normalne w tych matrycach ? Czegoś takiego nie widziałem dotąd w moim poprzednim Samsungu LCD. Jasne przebarwienia matrycy są duże, nieregularne i mocno widoczne.

Druga sprawa to jasność podświetlenia. Gdy przeglądam menu systemowe lub Youtube obraz jest bardzo jasno, czytelny a kolory intensywne. Po wybraniu filmu z youtube gdy znika pasek sterujący filmem na ułamek sekundy matryca ma silne podświetlenie i wszystko jest wyraźne nawet w słoneczny dzień, ale po sekundzie podświetlenie matrycy gwałtownie spada. Czy można jakoś zachować to silne podświetlenie matrycy? Poprawiłoby to oglądanie TV w słoneczne dni. Ustawienie jasności na 100% nic nie pomaga, efekt żaden.

Trzecia sprawa to sterowanie podświetleniem. Gdy oglądałem wczoraj pitbulla to obraz z uwagi na proporcje nie był na całym ekranie (pasy u góy i u dołu). W rezultacie łatwo było przez to dostrzec jak telewizor gubi się z podświetlaniem matrycy i za bardzo rozjaśnia matryce zmieniając kolor tych czarnych pasów na ... szare. Sterowanie ledami słabiutkie, czegoś takiego nie obserwowałem w starym samsungu. Czy inne telewizory LED w takim budżecie też mają z tym problemy? Wygląda to słabo, zwłaszcza w filmach...
 

strazakp

Banned
Po kolejnych kilku dniach z TV Sony XD8599 mam kolejne spostrzeżenia. Po pierwsze, straszny clouding!!!
Czy to jest normalne w tych matrycach ? Czegoś takiego nie widziałem dotąd w moim poprzednim Samsungu LCD. Jasne przebarwienia matrycy są duże, nieregularne i mocno widoczne.

Druga sprawa to jasność podświetlenia. Gdy przeglądam menu systemowe lub Youtube obraz jest bardzo jasno, czytelny a kolory intensywne. Po wybraniu filmu z youtube gdy znika pasek sterujący filmem na ułamek sekundy matryca ma silne podświetlenie i wszystko jest wyraźne nawet w słoneczny dzień, ale po sekundzie podświetlenie matrycy gwałtownie spada. Czy można jakoś zachować to silne podświetlenie matrycy? Poprawiłoby to oglądanie TV w słoneczne dni. Ustawienie jasności na 100% nic nie pomaga, efekt żaden.

Trzecia sprawa to sterowanie podświetleniem. Gdy oglądałem wczoraj pitbulla to obraz z uwagi na proporcje nie był na całym ekranie (pasy u góy i u dołu). W rezultacie łatwo było przez to dostrzec jak telewizor gubi się z podświetlaniem matrycy i za bardzo rozjaśnia matryce zmieniając kolor tych czarnych pasów na ... szare. Sterowanie ledami słabiutkie, czegoś takiego nie obserwowałem w starym samsungu. Czy inne telewizory LED w takim budżecie też mają z tym problemy? Wygląda to słabo, zwłaszcza w filmach...
Ja nic takiego nie zauważyłem. Clauding czy tez blanding (nie rozróżniam tego) występuje tzn jest mi widoczny tylko (lekko) w czasie oglądania meczy pilki noznej i jest to widoczne na tle trawy przy szybszym ruchu kamery.
Pozostale opisane przez ciebie problemy nie są dla mnie widoczne lub ich nie mam. Tv mam juz 2tygodnie i choc mógłby byc ciut lepszy to za ta kasę jest OK.
 

honada

New member
Dziękuje za wiadomość. Sprawa ma się następująco. To przygaszanie matrycy zniknęło po zrestartowaniu TV. albo android, albo jakiś błąd czujnika oświetlenia.

niestety pozostałe mankamenty pozostały. Irytuje mnie głównie oglądanie filmów nocą. Czerń w dzień jest piękna, w nocy widać jak matryca jest silnie podświetlana i czarne pasy pod i nad ekranem są niestety szare. Wygląda to tak jak w moim zwykłym ekranie LED w komputerze dziecka. Tyle ze tu ekran kosztował 5 razy tyle.

filmy o dziwo, lepiej ogląda się w dzień. Kolory są świetne. Czerń tak samo. Ale o zgrozo nocą, jest słabo. Chyba, że film wyświetlany jest proporcji 1.77:1 to pasów nie ma i ta słabsza czerń nie rzuca się tak w oczy (ani to sterowanie oświetleniem matrycy). Niestety, większość filmów na BD nagranych jest w proporcji 2.40:1

Przyznam szczerze, że drugi raz mocno bym się zastanowił nad zakupem Sony z matrycą IPS. Do kina nocnego to się nie nadaje. Miałem wcześniej porównanie do SONY KDL-40HX850 którego kilka lat temu kupił mój tata. Obraz przy słabym oświetleniu lub w nocy jest rewelacyjny. Czerń jest jak smoła, żadnych problemów z oświetlenim matrycy. Tyle że w dzień trochę słabsza kolorystyka i szybsza utrata jakości obrazka pod kątami.
 
Do góry