Problem z aplikacjami na SONY 55XD8505 (player.pl oraz bcs lite)

ZAiKS

New member
Witam,
jestem użytkownikiem tego (SONY 55XD8505) telewizora kilka miesięcy i wczoraj zauważyłem problem z player.pl.

Jest to fabrycznie zainstalowana aplikacja która działa jednak nie ma w niej najnowszych odcinków seriali lub programów.
Zainstalowałem aplikacje player.pl z poza sklepu (wrzuciłem na dysk google i zainstalowałem). Wyświetla się całe menu aplikacji z nowościami jednak nie mogę wykonać żadnej akcji pilotem.
Wcześniej miałem ten sam problem z aplikacja BCS Lite do kamer.

Obie aplikacje nie znajdowały się w sklepie google na tv.
W czym może być problem i jak mogę sobie poradzić z nim?
 

Damaranus

New member
W odpowiedzi na aplikacje instalowane z .apk: https://www.youtube.com/channel/UC1fJT2Z1R5GDhnzoFh46sig/videos

AndroidTV posiada własny filtr aplikacji przystosowanych do działania na AndroidTV, a więc w praktyce, nie myl Androida z Android TV bo w kontekście aplikacji, możesz się przejechać. Co nie znaczy że tak jest zawsze, bo jest sporo aplikacji które pomimo że nie są kompatybilne, to pięknie działają na AndroidTV.

Co do działania playera, no tutaj trzeba by też zapytać samych twórców aplikacji czy czegoś nie zmieniali lub nie wstrzymali. Telewizor nie ma raczej nic do tego, ale aplikacja player.pl dla AndroidTV a player.pl dla telefonu może się sporo od siebie różnić.

22 lutego rusza aktualizacja do nowego Androida, jeśli problem nie minie zapewne można by próbować z rękojmi zwracać telewizor.

Pamiętaj jednak że poza pilotem, możesz też kosztać z myszki (przydaje się wielu aplikacjach szczególnie z poza marketu (.apk)), ale też dedykowanych aplikacji do sterowania telewizoorem np. z poziomu telefonu czy tabletu.
 
Do góry