Najtańszy tv sony 50-55" 4k hdr 100/120Hz model 2017

buldoggg

Member
Bez reklam
Witam,chciałem dowiedzieć się jaki jest najtańszy model sony 50-55" 4k HDR 100/120Hz z matryca VA RGB model 2017 ???

telewizory sony 4k występują RGBW modele na 2017 r ?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Obecne modele:
Model 55 to XD8505 za 4999 zł
Model 49 to Xd8309 za 4699 zł

Modele 2017 - nie ma jeszcze cen.
Ale myślę, że około 30% drożej.
 

buldoggg

Member
Bez reklam
może wyjdą w okolicy marca ciekaw czy faktycznie będą wyższe ceny o tyle co piszesz.....pamiętam że modele w815b weszły do media 6 marca 2014r :)
 

emdzi1

New member
49xd830x jest na IPS 120Hz.. ale ma naprawdę dobry obraz... I można jeszcze wyrwać czasem za około 4200

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

strazakp

Banned
Ja juz nie mam, ale koledzy mają jeszcze końcówki w Centrum Sony.
Ahaa, w SC faktycznie są...i nie tylko bo tez w marketach rtv również. Mysle ze Sony będzie jeszcze długo stal w sklepach tak jak stoją modele z 2015 roku...marka mało chetnie kupowana przez Polaków.
Ja jednak zastanawiam się nad pozbyciem sie Panasonica i kupieniem właśnie Sony...55Xd8505 i liczę ze będzie lepszy niż Panas mimo IPSa bo wszystko inne ma na.papierze lepsze.
 

_daras_

New member
Ahaa, w SC faktycznie są...i nie tylko bo tez w marketach rtv również. Mysle ze Sony będzie jeszcze długo stal w sklepach tak jak stoją modele z 2015 roku...marka mało chetnie kupowana przez Polaków.
Ja jednak zastanawiam się nad pozbyciem sie Panasonica i kupieniem właśnie Sony...55Xd8505 i liczę ze będzie lepszy niż Panas mimo IPSa bo wszystko inne ma na.papierze lepsze.

Ja właśnie zamówiłem tego XD85. Nie czekam na nowe modele, które muszą być przetestowane. Pewnie będzie w nich lepszy HDR i czerń, ale tak to co roku można zmieniać TV hehe.
Ten XD85 ma wszystkie nowoczesne składniki (4K, HDR, szeroki paleta kolorów), więc się na niego zdecydowałem. Recenzje większości użytkowników (a nie niektórych pracowników branży) są bardzo dobre. Sam napiszę jak się sprawuje.
 

strazakp

Banned
Ja właśnie zamówiłem tego XD85. Nie czekam na nowe modele, które muszą być przetestowane. Pewnie będzie w nich lepszy HDR i czerń, ale tak to co roku można zmieniać TV hehe.
Ten XD85 ma wszystkie nowoczesne składniki (4K, HDR, szeroki paleta kolorów), więc się na niego zdecydowałem. Recenzje większości użytkowników (a nie niektórych pracowników branży) są bardzo dobre. Sam napiszę jak się sprawuje.
Fajnie. Fajnie tez by bylo poznac pierwsze twoje wrazenia po odpaleniu sprzetu ale pewnie bedzie to za 2-3dni a ja do niedzieli moge oddac Panasa a mysle by to zrobic jutro lub pojutrze.
 

żona

Banned
Ja jednak zastanawiam się nad pozbyciem sie Panasonica i kupieniem właśnie Sony...55Xd8505 i liczę ze będzie lepszy niż Panas mimo IPSa bo wszystko inne ma na.papierze lepsze.
Jeszcze nie wspomniałeś o różnicy w cenie...., ale porównujesz TV o matrycy 60Hz i120. Porównaj na papierze Panasonica z matrycą 120Hz w zbliżonej cenie do tego Sony, który też jak Sony ma na pokładzie procesor HCX, odpowiednik procesora Sony . Takie porównanie przynajmniej będzie sensowne.
 

strazakp

Banned
Jeszcze nie wspomniałeś o różnicy w cenie...., ale porównujesz TV o matrycy 60Hz i120. Porównaj na papierze Panasonica z matrycą 120Hz w zbliżonej cenie do tego Sony, który też jak Sony ma na pokładzie procesor HCX, odpowiednik procesora Sony . Takie porównanie przynajmniej będzie sensowne.
Spoko, ja wiem ze nie mozna porównywać mojego dxe720 z xd8505 bo róznica w cenie kilka ładnych stów i półka nie ta. Ja nie porównuje i chcac zamienic Panasa na tego Sony licze sie z dopłatą.
Wiem ze jak porównywać te dwie marki to ewentualnie xd8505 vs dx750 bo ceny są zblizone i pólka podona. porównywałem te modele też Comparison between: 58" Panasonic TX-58DX750, 54.6" Sony KD-55XD8505 pod wzgledem na papierze...i tutaj lepiej wypada Panasonic. Ale, jak mam zmieniac ze swojego Panasa na drugiego Panasa z wyzszej półki to nie bardzo moge zauwazyc różnice bo to ta sama technologia jednej firmy. Mysłąłem własnie by zobaczyć jak obraz robi Sony by miec jakies porównanie.
Druga sprawa to jednak system smart,który Panas ma słaby.
Trzecia sprawa to odtwarzanie filmów i zdjęc z dysku usb...tutaj tez Panas słabo wypada niestety.
 

emdzi1

New member
Ciekawe jakie będziesz miał odczucia po przesiadce na IPS... Ja przesiadlem się z 32 cali VA Samsunga 60Hz na 49 cali Sony 120Hz i jestem bardzo zadowolony. Miałem w domu na testy Samsunga 49 cali z serii 7000. Różnica czerni jest ale jest tak mało zauważalna na codzień, a pozostałe rzeczy są w Soniaczu duuuuzo lepsze.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

strazakp

Banned
Ciekawe jakie będziesz miał odczucia po przesiadce na IPS... Ja przesiadlem się z 32 cali VA Samsunga 60Hz na 49 cali Sony 120Hz i jestem bardzo zadowolony. Miałem w domu na testy Samsunga 49 cali z serii 7000. Różnica czerni jest ale jest tak mało zauważalna na codzień, a pozostałe rzeczy są w Soniaczu duuuuzo lepsze.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
Też się zastanawiam jaka będzie różnica Panas vs. Sony. Głównie chodzi mi o jakość obrazu i kolory bo każda marka inaczej rozwiązuje te kwestie i liczę akurat na to że Sony tutaj zauważalnie wygra z Panasonikiem. Już nawet nie przejmuje się tym że doloze prawie 1000zl i dotkane limitu budżetu ;-) ale chce mieć w miarę dobry TV w tym limicie cenowym.
 

strazakp

Banned
To jaka jest jasność,kontrast,DCI P3 etc...w tym Twoim Sony kolego emdzi ?
Ja uważam (choć nie jestem znawcą) że dane na papierze to jedno a to co widzimy na ekranie w domu to drugie. To tak samo jak z samochodami...co z tego że jauto ma dużo KM, Nm jak prowadzi się beznadziejnie i złe się w nim czujemy???
 
Do góry