Najtańszy tv sony 50-55" 4k hdr 100/120Hz model 2017

strazakp

Banned
Ja już ogladalem nie raz te TV w różnych sklepach ale sklep i światło (brak zewnetrzenego i same sztuczne ) które tam jest to jedno a pokój w domu (zewnętrzne) to co innego. Ponadto jak w sklepie masz kilkadziesiąt różnych TV obok siebie to oczy już też szaleją a w domu masz jeden tn w pokoju. Kolejna sprawa to ustawienia obrazu typowo sklepowe a w domu robisz pod siebie. Sklep to sklep a mieszkanie to inna bajka.
 

emdzi1

New member
To jaka jest jasność,kontrast,DCI P3 etc...w tym Twoim Sony kolego emdzi ?
Nie mam pojęcia. Nie mam nawet czym tego sprawdzić. Kontrast pewnie jak to przy IPS 2-3 razy niższy niż na VA.

Porówuje to co widzę - całokształt, a nie cyferki :) decyduje oczyma w temacie TV :)

Obrazem ogółem wybrałem Sony 49xd8305.
Samsung 49 7000 jedyne co miał lepsze to głębsza czerń i widoczne to bylo podczas oglądania filmów w całkowitej ciemności (co mi się nigdy nie zdarza). Małe oświetlenie w pokoju i już nie ma tak widocznej różnicy. Popołudniu/w dzień kompletnie nie widzieliśmy (ja i domownicy) tej super czerni na VA natomiast degradacja obrazu pod kątem byla już bardzo widoczna w Samsungu. Cos za coś.. Narazie na OLED mnie nie stać :(

Oba TV są dobre... Kwestia co komu pasuje. Ja oddałem Samsunga i zostałem z Sony - tego obraz Nam się bardziej podobał. Do dziś uważam że był to świetny zakup i napewno bym go kupił jeszcze raz.
 
Do góry