Telewizor Ultra HD firmy Sony KD-65XE90 - jeden z pierwszych oglądów tego modelu przedprodukcyjnego .

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Recenzent brytyjski John Archer z portalu trustedreviews.com dokonuje oglądu telewizora firmy Sony KD-65XE90 .

Sony KDL-65XE90 hands-on | Trusted Reviews

Trzeba poczekać na pełny test tego modelu , ale już , gdy będzie produkowany seryjnie , prawdopodobnie w marcu 2017 r . :|
Też może okazać się strzałem "w 10" ten model .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Od 01 marca 2017 r. dostępne będą trzy telewizory Ultra HD firmy Sony serii X90 .

Mianowicie Sony KD-55XE9005 z bezpośrednim podświetleniem Direct LED , z systemem operacyjnym Android wersja 7.0 Nougat w cenie 6999.00 zł .
Sony KD-65XE9005 z bezpośrednim podświetleniem Direct LED , z systemem operacyjnym Android wersja
7.0 Nougat w cenie 10999.00 zł .
Sony KD-75XE9005 z bezpośrednim podświetleniem Direct LED , z systemem operacyjnym Android
wersja 7.0 Nougat w cenie 19999.00 zł .

"Zabawa" zaczyna się od nowa z pułapu dość wysokich cen . :neutral:

BTW, Sony KD-49XE9005 będzie dostępny znacznie później .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

marekdbr

New member
Drogo, no ale można było się spodziewać takich cen... ;)
Dzięki za info

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

strazakp

Banned
Witam uprzejmie,

Od 01 marca 2017 r. dostępne będą trzy telewizory Ultra HD firmy Sony serii X90 .

Mianowicie Sony KD-55XE9005 z bezpośrednim podświetleniem Direct LED , z systemem operacyjnym Android wersja 7.0 Nougat w cenie 6999.00 zł .
Sony KD-65XE9005 z bezpośrednim podświetleniem Direct LED , z systemem operacyjnym Android wersja
7.0 Nougat w cenie 10999.00 zł .
Sony KD-75XE9005 z bezpośrednim podświetleniem Direct LED , z systemem operacyjnym Android
wersja 7.0 Nougat w cenie 19999.00 zł .

"Zabawa" zaczyna się od nowa z pułapu dość wysokich cen . :neutral:

BTW, Sony KD-49XE9005 będzie dostępny znacznie później .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:

A co z modelami xe85??? Kiedy maja byc?

55xe90 za 7000zl. Sporo! 55xd9305 jest juz za 6100zl wiec chyba będzie lepszym wyborem,co?
 

barburian

New member
Bez reklam
Telewizory XE90 w zależności od rynku czy też partii produkcyjnej będą
występowały w wersji 6.01 lub 7.0 jak wyczytałem na zagranicznym forum.
Na stronie niżej też podane są 2 wersje sytemu dla tego modelu:
64.5" Sony XBR-65X900E - Specifications

Ponoć wersja 6.01 jest szybsza i bardziej stabilna.

Co do samego TV w moim odczuciu to taki uboższy brat XE94 z uwagi na system podświetlania.
W moim odczuci jest to model pomiędzy XD93 a XE93 , zdecydowałem się na niego z uwagi na direct led with local dimming i nie jest to OLED ale jak na LCD średniej klasy naprawdę daje radę. Co cieszy nie ma bandingu, cloudingu ,podświetlanie jest równomierne, na planszach testowych kolor biały jest biały bez zmętnień , szary podobnie , płynność ruchu bardzo dobra, w rogach panelu nie występuje efekt przyciemnienia obrazu.
Ten model posiada HDR 10 i HLG , natomiast nie posiada DOLBY VISION, może dostanie akualizację kiedyś. Dolby Vision będzie tylko w XE93/94.
Jak dobrze przyciśniecie sprzedawcę to jest możliwość negocjacji ceny :)
 

barburian

New member
Bez reklam
Dodam jeszcze że kąty ma bardzo dobre , czasem zastanawiam się czy nie jest to IPS , obraz zaskakuje plastycznością i naturalnymi kolorami, przy 30 stopniach odchylenia od osi nie widzę specjalnie zmiany kontrastu czy też nasycenia barw kolorów. Przy planszy startowej NETFLIX tło jednorodne bez przebarwień czarny jest czarny a biały biały na każdym fragmencie matrycy.
Nie jest to ZD9 ani XD94/XE94 jeśli chodzi o ilość stref ,ale jak na potrzeby obecne moje jest wystarczający i daje radę. Po kalibracji opiszę dokładniej wrażenia i jego możliwości i zdam relację co dało się z niego wycisnąć. Namierzałem się na OLED lub DX900 ,ale niestety musiałem część kasy przeznaczyć na remont auta i życie zweryfikowało wybór w/w modelu.
 

barburian

New member
Bez reklam
Dodam jeszcze że już te 65 cali jest małe i kolejny TV będzie 75-77 cali .
Co do skalowania FHD jest b.dobrze przy dobrym jakościowo sygnale i odniosłem wrażenie że po wygrzaniu matrycy świeci lepiej niż przy pierwszym uruchomieniu. Obraz 4K wgniata w fotel - Film Warszawa Nocą z Drona pozostawia uśmiech na facjacie przez długą chwilę :)
 

strazakp

Banned
Dodam jeszcze że już te 65 cali jest małe i kolejny TV będzie 75-77 cali .
Co do skalowania FHD jest b.dobrze przy dobrym jakościowo sygnale i odniosłem wrażenie że po wygrzaniu matrycy świeci lepiej niż przy pierwszym uruchomieniu. Obraz 4K wgniata w fotel - Film Warszawa Nocą z Drona pozostawia uśmiech na facjacie przez długą chwilę :)
A o jakim ty modelu piszesz?
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Fajnie , krótko napisałeś o plusach tego nowego telewizora firmy Sony linia 2017 . ;-)
Myślę , że wersja z systemem operacyjnym Android 7.0 , którą ma Twój telewizor firmy Sony KD-65XE9005 , otrzyma zapewne wkrótce
aktualizację oprogramowania .

Ważne , że jesteś zadowolony z nowego telewizora :smile: , życzę wielu przyjemnych wrażeń ,
gdy będziesz oglądał filmy , transmisje sportowe czy różne koncerty . :-|


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

WuMike

New member
Bez reklam
Byłbyś w stanie puścić video z poruszającym się białym kwadratem na czarnym tle, celem sprawdzenia liczby stref? On jest chyba gdzies dostępny na YT.

Fajnie, że podświetlenie jest równe i nie widzisz pionowych pasów. Także świetnie, że kąty boczne są przyzwoite.

Tak, jak piszesz, dla mnie następnym TV też będzie na pewno 75+ cali. Niestety, boję się że OLED w tym rozmiarze pozostanie bardzo drogi, więc może coś ala 75ZG9 za 3-4 lata...?😊
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Dziś prosiłem o sprawdzenie w sklepie MatrixMedia.pl jaką wersję systemu operacyjnego Android ma
telewizor Ultra HD firmy Sony KD-55XE9005 , w dostarczonej do ich sklepu partii telewizorów firmy Sony KD-55XE9005 .
Otrzymałem szybką odpowiedź przedstawiciela sklepu . Ma kompilację systemu operacyjnego Android Marshmallow 6.0.1 , i ma mieć aktualizację do wersji systemu operacyjnego Android 7.0 Nougat .
Mają 55" i 65" zarówno telewizory serii XE9005 jak i XE9305 . 75"XE9005 będzie za kilka dni .


Pozdrawiam:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

barburian

New member
Bez reklam
Strefy

Byłbyś w stanie puścić video z poruszającym się białym kwadratem na czarnym tle, celem sprawdzenia liczby stref? On jest chyba gdzies dostępny na YT.

Fajnie, że podświetlenie jest równe i nie widzisz pionowych pasów. Także świetnie, że kąty boczne są przyzwoite.

Tak, jak piszesz, dla mnie następnym TV też będzie na pewno 75+ cali. Niestety, boję się że OLED w tym rozmiarze pozostanie bardzo drogi, więc może coś ala 75ZG9 za 3-4 lata...?😊


Ciężko mi stwierdzić dokładnie ,raz mi wychodzi że 24 a raz że 36 , nie wiem ile dokładnie nie potrafię tego określić, ten kwadrat za szybko się kręci i zlewa się jasność na strefach
 
Do góry