Sony 55XD9305 - jaki pad (konsola)?

tkg

New member
Zastanawia mnie granie na tym TV, jestem zielony w tym temacie.
W necie można dostać bezprzewodowy pad "DualShock 3" myślę, że są na niego przystępne ceny.
Pytanie tylko czy on działa z tym TV.
Jakie macie doświadczenie z padami, które działają, za którymi nie warto się rozglądać.
Na kablu, czy może bezprzewodowy?
Firmówki, czy inni producenci?

Liczę na Waszą pomoc.
 

rl0infeck

New member
Myśle ze nie ma sensu kupować pad , większość gier chodzi wolno wręcz irytująco wolno . Moim zdaniem Sony powinien płacić karę za takie wciskanie kitu ze można to robić oficjalnie pisząc o wsparciu dualshocka. Trochę śmieszne co Sony robi ale ewidentnie nie jest to w jego interesie aby dało się grać na tym tv bez konsoli . Tv nie jest do grania , od tego jest konsola , konsola nie jest do słuchania muzyki z płyt CD , do tego musisz kupić odpowiednie urządzenie- odtwarzacz CD (najlepiej Sony :). Nie daj się naciągnąć


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
 
Ostatnia edycja:

tkg

New member
Hmmm. Jeśli chodzi o gry to myślałem o dzieciaczkach, aby im coś prostego od czasu do czasu włączyć.
Dla nich była by radocha jakby w ogóle co tam grało :)

Konsoli nie mam zamiaru kupować, czyli raczej sobie głowy nie zawracać?
 

rl0infeck

New member
Tez taki miałem zamiar . Kupiłem dwa pady i wlaczylem im grę która od paru lat działa na każdym smartfonie Beach Buggy race i nie da się na tv w to grać. Sony swoje zarobiło - Ponad 400 zł wydałem na pady żeby leżały na półce. Druga sprawa ze po upgradzie androida na 6.01 ponoć pady nie działają i do tej pory nie wydali poprawki na to ...


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk Pro
 

Damaranus

New member
Przede wszystkim ustalmy jedno: beach buggy to jedna z tych gier (drugą jaką testowałem był Real Racing 3 i trzecią Asphalt) która faktycznie tnie się, ale nie oznacza to że nie idzie w nie grać. Natomiast w kontekście tego co oferuje Google Play dla Android TV, to jest 0,000000001% gier w jakie możesz pograć z czego (z całości) może na 1-2% zobaczysz jakąś przycinkę. Więc to żaden wyznacznik.

Co do padów możesz kombinować na różne sposoby, dlatego że: pady od PS4 i XOne parujesz od ręki z telewizorem. Ja sam korzystam z pada od Xbox 360 który mam bezprzewodowo połączony z adapterem a ten wpięty w telewizor (USB). Kosz adaptera koło 20 zł i możliwość podłączenia chyba do 2 albo 4 padów, nie pamiętam.

Poza tym z tego co wiem, co byś tam na USB nie podłączył, to raczej nie powinno być problemu z uruchomieniem tego.

Fakt, jeśli chodzi o gry vs. pady, to jest tu jedna spinka, mianowicie wiele gier da się obsługiwać za pomocą pada, ale nie da się w żaden sposób zmienić funkcji przycisków, więc zdarzają się gry w których sterowanie jest pokręcone albo wręcz niemożliwe. Czekam na aktualizację AndroidTV aby móc ocenić czy być może tu zostaną wprowadzone jakieś zmiany.

Co do samych gier to tak: raz, przeglądaj Google Play na TV, nie tylko to co rekomendowane, ale też szukaj samemu wpisując tytuły gier. Dwa, chcesz czegoś innego, to nie wpisuj tytułów tylko np. jakieś literki w wyszukiwarkę, Google Play znajdzie jakieś tytuły. Piszę o tym dlatego że wyszukiwarka Google Play działa fatalnia i lepiej w ciemno szukać niż liczyć na filtr.
Możesz też sprawdzić w Google Play na kompie gry. Pojawia się wtedy informacja, że gra jest np. zgodna z twoim urządzeniem. Niestety GOogle Play nie posiada opcji filtrowania gier jedynie dla Android TV, a znów Google Play na telewizorze jest g.... warte w kontekście wyszukiwania i filtrowania.

Zapraszam też do siebie: https://www.youtube.com/channel/UC1fJT2Z1R5GDhnzoFh46sig/videos abyś mógł dowiedzieć się więcej o niestandardowych ustawieniach telewizora, aplikacjach czy sposobie ich instalacji.

W mojej ocenie warto kupić pada pod kątem grania bo jest naprawdę masa fajnych gier na Google Play które spokojnie można odpalić na TV, o Lego nie wspominając. Nie mniej tak, telewizor sam w sobie nie wypada super jako konsola, ale jeśli daleko Ci od zakupu konsoli... to lepiej trafić nie mogłeś, jak kupić AndroidTV.
 

rl0infeck

New member
Tak z ciekawości podałbyś jakieś przykłady gier które się u ciebie nie tną . Chętnie bym to sprawdził u mnie na tv. Pad z Ps4 (nowa wersja) nie działa po aktualizacji z android 5 do android 6


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
 

Damaranus

New member
Planuję przygotować materiał na YT z polecanymi grami, więc chętnie się odezwę w temacie. W chwili obecnej nie mam nic z gier sensownego, zresztą jednym z powodów tego stanu rzeczy jest fakt, że nadal multum gier nie idzie sterować padem (pomieszane przyciski).

P.S. Zastanawiam się czy nie wykorzystać tego faktu np. do zwrotu telewizora z rękojmi bo warto pamiętać, że dostęp do Google Play i gier to jeden z elementów marketingu SONY.

Ostatnie w co grałem to chyba Zombie Road czy Highway ale też kultowe Climb Racing. Musimy jednak pamiętać, że w telewizorze nie ma zbyt ciekawej konfiguracji hardware.

O sorka, Sky Force odpalałem. Ale sterowanie jest drętwe :) Nie mniej znajdę chwilę, zainstaluję kilka pozycji i nagram to abyś miał porównanie.
 
Do góry