Sony 55XD9305 a dysk HDD

tkg

New member
Witam.

Proszę o informacje jak działają Wam dyski twarde z tym TV.
Podłączyłem dysk HDD jako pamięć do nagrywania.
Po inicjalizacji dysku TV go widzi, ale po wyłączeniu TV i ponownym włączeniu nie widzi dysku.
Jakie są wasze doświadczenia?
Kontrolka zasilania dysku zapala się gdy TV włączamy.
Gdy TV wyłączony (w stanie uśpienia) dysk też nie dostaje napięcia.

Na co mi funkcja nagrywania i programowania nagrań jak nie działa.

Co musi być ustawione, aby zaprogramowane programy do nagrania zostały nagrane przy wyłączonym (czuwanie) TV?
 
Ostatnia edycja:

aksimoN

New member
Noszę się z zamiarem kupna tego telewizora więc mam pytanie czy rozwiązałeś problem i czy może znalazłeś więcej mankamentów z używaniem zewnętrznych urządzeń... Czy telewizor ma USB3.0? Czy widzi dyski NTSF czy tylko FAT w dobie plików 4k o dużych rozmiarach ciężko jest się zmieścić w 4Gb
 

emdzi1

New member
Ma 3.0 widzi NTFS i FAT. Problem jest tylko w tym że nie nagrasz audycji które idą z Vectry UPC sygnałem cyfrowym. Karta ci+ tak samo. Nagrane tylko kanały analogowe lub wybrane które nie mają zabezpieczeń

Minimalny dysk jaki można podpoac to 32GB. Po odcieniu od TV na innych urządzeniach nic nie obejrzysz.
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Ma 3.0 widzi NTFS i FAT. Problem jest tylko w tym że nie nagrasz audycji które idą z Vectry UPC sygnałem cyfrowym. Karta ci+ tak samo. Nagrane tylko kanały analogowe lub wybrane które nie mają zabezpieczeń

Minimalny dysk jaki można podpoac to 32GB. Po odcieniu od TV na innych urządzeniach nic nie obejrzysz.

Mam w UPC dość szeroki pakiet tv + wszystkie kanały filmowe. W tv siedzi dekoder wewnętrzny CAM w CI+. Mam pdłączony dysk na USB3 i idzie nagrać wszystko. Nie spotkałem się, aby jakiś kanał był blokowany. Może kiedyś tak było.
 

tkg

New member
No i nie działa.
Dysk zarejestrowany, rano włączam TV i dysku nie widzi.
Dopiero jak odłączyłem i ponownie podłączyłem dysk to jest ok.
 

Aerofan

Member
Panie, ja mam innego Soniacza 2 rok i za każdym razem jak piszę do supportu Sony kiedy dyski zaczną normalnie działać, to dostaję info , że będzie to poprawione nowym oprogramowaniem. Aktualizacji Androida było już kilkanaście i nic się nie zmieniło, dysk raz widzi, raz nie, brak normalnej systemowej przeglądarki plików. O dziwo w przedandroidowych (mam też 50W829) wszystko jest jak należy. Dysk działa, a po wyłączeniu TV się wyłącza po jakimś czasie. W Androidzie potrafi chodzić całą noc, a potrafi nie działać wcale, wtedy tylko twardy reset tv pomaga.
 

tkg

New member
Po wielu próbach, niestety klęska.
TV idzie z powrotem do sprzedawcy.
Podstawowa rzecz, która działa bezbłędnie np. w moim starym Philipsie za 2 tyś. w TV za 7 tyś. jest nie lada wyzwaniem. HaHaHa
 
Do góry