Firma Sony prezentuje ulepszone serie telewizorów XE94 i XE93-linia 2017r.

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Firma Sony w styczniu 2017 r. prezentuje ulepszone serie telewizorów Ultra HD o symbolice XE94 w wielkości przekątnej ekranu 75" z pełnym , bezpośrednim podświetleniem LED , oraz XE93 w wielkościach przekątnych ekranu 65" i 55" z podświetleniem Slim Backlight Drive+ z modułami LED rozmieszczonymi na wszystkich czterech krawędziach ekranu .

Krótki filmik o serii telewizorów XE93 .
https://www.youtube.com/watch?v=ItPJh26UJfU

BTW , mam nadzieję , że ramka w serii telewizorów XE93 jest tym razem aluminiowa , a nie imitacja aluminium i nie będzie podatna na wykrzywienie , jak ma to miejsce w serii XD9305 .
Poza tym myślę , że to bardzo fajna seria , oprócz bardzo drogiej serii telewizorów OLED TV A1E , serii ZD9 z 2016 r. jak na polskie realia ekonomiczne .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Accu i znowu się zaczyna.. :) i mam nadzieje że dalej będzie 3d oferowane w tych wyższych modelach..a nie wiem czy Ty wiesz bo zaczynam poznawać nową firmę jaką jest accuphase i wielbiciele skrótem piszą o niej tak jak Twój nik.. to przypadek że masz taki nik ? :)
 

Domely

New member
Fajne ale ja jednak dochodzę do wniosku że jednak przemęcze się jeszcze trochę z moim 47" i poczekam na OLEDa...
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Specyfikacja telewizorów firmy Sony serii XE93 .

BTW , autor publikacji poprawił na portalu hdfever.fr błędy , które się pojawiły w specyfikacji . Teraz już wiadomo co i jak .

Sony XE93 : TV LED Slim Backligh Drive +, Android TV 7.0, Dolby Vision, Extr

Dla formalności jeszcze specyfikacja telewizora firmy Sony 75XE94 .

Sony XE94 : TV Full LED, Android TV 7.0, Extreme X1 & Dolby Vision | HDfever

Chyba trzeba będzie poczekać do późnej wiosny 2017 r. na te serie telewizorów firmy Sony ?

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Jeden z pierwszych oglądów telewizora Ultra HD firmy Sony , KD-65X93E . :neutral:

Sony KD-65X93E hands-on | TrustedReviews

Czekam do późnej wiosny 2017 , aby samemu dokonać oglądu tego telewizora . A kto wie , być może gitara cichutko zagra u mnie ? ;-)

BTW , zmartwiony , zniknęła technologia 3D .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

WuMike

New member
Bez reklam
Tak, to będzie bardzo ciekawy model. Niech poprawią trochę kąty boczne, no i jednorodność ekranu. Więcej stref lokalnego wygaszania też na pewno pomoże. Na koniec procesor X1 Extreme. Pewnie jednak cena skoczy ponad poziom obecnej serii XD93 i to jest jedyna rzecz, która może zmartwić...
 

RHJG

New member
Bez reklam
Procesor być może kolejny mediatek ? Podświetlenie logo Sony-nieciekawe,trzeba poczekać to pierwszych testów...
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Jeden z pierwszych oglądów telewizora Ultra HD firmy Sony , KD-65X93E . :neutral:

Sony KD-65X93E hands-on | TrustedReviews

Czekam do późnej wiosny 2017 , aby samemu dokonać oglądu tego telewizora . A kto wie , być może gitara cichutko zagra u mnie ? ;-)

BTW , zmartwiony , zniknęła technologia 3D .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:

Teraz CI którzy będą kupować tv i zależało im na 3d już kupią serię niższą jak będą musieli dołożyć np ze 2-3 tys..
Tez ciekawy jestem jak wyjdą z twarzą jeśli ktoś kupił tv w tamtym roku z 3d i za dwa lata się rozsypie.. będą tv bez 3d i jak oni mają zamiar wymieniać tv tym ludziom skoro dla niech ( a na pewno dla wielu 3d miało znaczenie) rozumiem tez że Sony przestaje wypuszczać filmy w 3d i naciągać tym samym ludzi skoro przestało wkładać w tv 3d... A Underworld jak i np choćby Resident evil ostatnie części tylko były w wydaniu 2d/3d...bez możliwości kupienia filmu tylko w 2d.
Sony zdzidziliście się ,,, przynajmniej od tych wyższych serii mogliście zostawić 3d ludzie i tak by zapłacili..
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Kilkuminutowy filmik o telewizorach firmy Sony modele A1 , XE93 , XE94 (AVForums)

https://www.youtube.com/watch?v=ZTDaCv3ovCY

Pojawiła się specyfikacja telewizorów serii XE93 oraz XE94 .

https://www.sony.pl/electronics/telewizory/XE9305-XE9405-Series/

Sony KD-55XE9305 - zasilacz zewnętrzny - waga z podstawą 32.6 kg .(dużo )55XD9305-24.9 kg .

Sony KD-65XE9305 - zasilacz wbudowany - waga z podstawą 42.4 kg . 65XD9305-32.1 kg , zasilacz był zewnętrzny .
Sony KD-75XE9405 - zasilacz wbudowany - waga z podstawą 47.6 kg . 75XD9305-43.2 kg .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

WuMike

New member
Bez reklam
Waga ciężka się zrobiła z XE93 :)

Jestem bardzo ciekawy, jak Sony poradzi sobie z podświetleniem w tej serii. XE93 niestety lekko tutaj rozczarowuje. Na pewno będzie inny układ stref i większa ich liczba. Wyglada na to, że powinny być lepiej, plus procek X1 Extreme zrobi swoje dodatkowo.
 

pepka

Member
Bez reklam
65 cali i waga powyżej 40kg? Co oni tam upchali? A może zalali wolną przestrzeń betonem? Jak ktoś ma ściany z karton-gipsu albo mieszkanw starym bloku, to z wieszaniem może być trochę zabawy.
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Od dnia 01 marca 2017 r. dostępne będą dwa telewizory Ultra HD firmy Sony serii XE9305 .

A mianowicie Sony KD-55XE9305 z systemem operacyjnym Android wersja 7.0 Nougat w cenie 8999.00 zł .
Sony KD-65XE9305 z systemem operacyjnym Android wersja 7.0 Nougat w cenie 14999.00 zł .

Ceny jak na początek stosunkowo wysokie . :-|

"Zabawa" zaczyna się na nowo .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
...czyli porównywalnie do tego ile kosztował poprzednik.. tylko tamten miał 3d w tej cenie .. :)

Accu to ten model ma być z tymi 96 strefami ? Mam na myśli XE 9305 .... czy model wyższy będzie miał tę ilość stref..
 
Ostatnia edycja:

WuMike

New member
Bez reklam
96 stref będzie miał 75XE94, direct LED FALD.

Seria XE93 ma mieć poprawioną wersję podświetlania krawędziowego, w stosunku do XD93, który miał teoretycznie 32 strefy.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dzięki tak myślałem to szczerze nie wysilili się biorąc pod uwagę cenę tego tv..i jego wielkość.. z tymi 32 strefami to ja bym był ostrożny :)
 

accu

New member
Bez reklam
Dzięki tak myślałem to szczerze nie wysilili się biorąc pod uwagę cenę tego tv..i jego wielkość.. z tymi 32 strefami to ja bym był ostrożny :)

Witam uprzejmie,

Myślę , że telewizor firmy Sony Ultra HD model KD-65XE9305 może mieć teoretycznie 64 stref .

Niedługo będą testy , więc będzie wiadomo co i jak .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

WuMike

New member
Bez reklam
64 strefy to mało, za sprzęt tak wyceniony. Zresztą, nawet i 512 wcale nie jest idealnie, patrząc na DX900 i jego problemy z efektem halo, ale tutaj Panasonic coś ewidentnie namieszał, bo w ZD9 nie widac aż tak bardzo tego zjawiska.
 

RHJG

New member
Bez reklam
Też widać jest to nieuniknione,być może mniej...Jak dla mnie w tym roku Sony ma kilka bardzo fajnych modeli,Panasonic wręcz przeciwnie moim zdaniem...
 
Do góry