Firma Sony prezentuje ulepszone serie telewizorów XE94 i XE93-linia 2017r.

lolek126

Well-known member
Bez reklam
64 strefy to mało, za sprzęt tak wyceniony. Zresztą, nawet i 512 wcale nie jest idealnie, patrząc na DX900 i jego problemy z efektem halo, ale tutaj Panasonic coś ewidentnie namieszał, bo w ZD9 nie widac aż tak bardzo tego zjawiska.

Kolego u mnie jest 156 stref i tak naprawdę efekt halo na 1005 to widać przy napisach końcowych..

Accu jakby było 60 kilka w edge ledzie to nie byłoby tak źle.. o ile to się potwierdzi... choć myślę że jak będzie połowa tej cyfry to też nie będzie tragedii w końcu to nie jest full led..
 

Tvmania

New member
Bez reklam
XD94 a xe 94 to takie same podświetlenie 3d to samo procki takie same jaka mi tu nowość kto mi napisze różnice na korzyść xe?
 
D

Deleted member 121090

Guest
A czy ktoś wie, czy coś się zmieniło w temacie gwarancji?
Czy w dalszym ciągu Sony może naprawiać te TV nie nowymi częściami tak jak było do tej pory?
Czy w dalszym ciągu sądem właściwym do rozstrzygania ewentualnych sporów jest sąd w Wielkiej Brytanii?
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Cały czas jest to samo... więc Ty musisz daleko trzymać się od Sony, a tym bardziej z Twoim szczęściem do tej firmy.. Na szczęście masz duży wybór z innych firm, które możesz podać do Sądu ...
 
Ostatnia edycja:
D

Deleted member 121090

Guest
Czyli bez zmian jak widzę.
W dalszym ciągu Sony może wymienić nam TV na gwarancji na model dużo, dużo tańszy ( czego przykłady mieliśmy u nas na forum) w zgodzie z ich gwarancją a my nie mamy jak się od tej decyzji odwołać.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Nie będę się rozpisywał bo już tyle pisane było że szkoda czasu, a tym bardziej że to nie w temacie.. każdy ma swój rozum i jak widać choćby z tego forum jak i konkurencyjnym jest duże zainteresowanie tv od Sony.. A Ci co chcą iść do Sądu z takimi firmami jak Samsung, Lg i innymi które mają Sąd w RP to są ich produkty do kupienia - Ty zapewne też kupisz kiedyś ich tv i będziesz miał szansę podać ich do Sądu.. jak widać ludzie drzwiami i oknami nie pchają się do Sądu ze swoimi problemami jakie mają z tv np od LG czy Samsunga bo prawnik kosztuje więcej jak w większości wypadków ich tv.. Ale mam nadzieję, że Ty kiedyś pokażesz wszystkim jak walczysz w Sądzie z taką firmą.. A jak pokryjesz mi wszystkie koszta w razie przegrania ( bo w przypadku wygrania ja daję moją pensję) to o czym kiedyś pisaliśmy w innym temacie to ja jak kupię tv innej firmy taką sprawę im założę i przekonasz się jak to jest w Sądzie z takimi firmami.. bo łatwo się mówi że można iść do Sądu - tylko trzeba to zrobić i przekonać się jak to jest w prawdziwym życiu bez różowych okularów..
 
Ostatnia edycja:
D

Deleted member 121090

Guest
lolek126
Doskonale wiesz, że chodzi o coś zupełnie innego.
Chodzi o to, że jak firma wie, że klient nie jest w stanie wyegzekwować zapisów gwarancyjnych, to może zrobić z nim to na co ma ochotę.
Poczucie bezkarności niestety często jest wykorzystywane.
Takie przykłady zresztą mieliśmy na naszym forum ze strony firmy Sony.
Kolega który kupił TV za kilkanaście tysięcy zł i padł mu na gwarancji dostał propozycję TV za ( jak dobrze pamiętam) 4-5tzł. A odwołać się od tego nie ma do kogo.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ale dlaczego przy okazji nie napiszesz że było kilkanaście przykładów gdzie ludzie byli zadowoleni??? Dlaczego nie napiszesz, że Sony jako jedyni na tym forum i na konkurencyjnym również nie było takiego przypadku, że komuś wymieniono tv na nowy ze względu na złe podświetlenie(gdzie ta wada przez wszystkich producentów określana jest za wadę technologiczną i nie podlega gwarancji), a Sony to zrobiło co prawda 1 raz - ale zrobiło i o tym użytkownik pisał.. Ja czy inne osoby które pisały nie mówią że Sony to cacy ale trzeba pisać obiektywnie.. A skoro tak się o Sąd pytasz to dla normalnego człowieka tylko świadczy o jednym, że jak Tobie się popsuje tv innej marki to idziesz z nimi na "wojnę" bo taką daje możliwość jak firma ma Sąd w RP, zresztą nie raz nakłaniałeś ludzi na Sąd tylko sam tego nie zrobiłeś, a miałeś taką okazję ... Ktoś kiedyś mi powiedział że prosto ludziom się doradza, gorzej kiedy samemu trzeba z tych rad skorzystać i samemu ponosić konsekwencję przegranej np sprawy w Sądzie.... :) gdzie tak jak mówię przegrana sprawa przewyższa w 80-90 % kupowanych tutaj tv..
Czekam z utęsknieniem jak podasz odpowiednią firmę do Sądu.. ewentualnie ja podam i obiecuję to na tym forum o ile zgodzisz się na moje warunki o których pisałem..
I to ostatni post w tym temacie jeśli chodzi o te sprawy bo jak sam często piszesz nie jest to na temat.. więc pewnie Admin wykasuje..

I chętnie poczytam coś o nowych tv z 2017 roku..
 
Ostatnia edycja:
D

Deleted member 121090

Guest
Gwarancja jest jedną ze składowych produktu, za który płacimy.
I warto na jej temat też rozmawiać. To też jest rozmowa o nowych TV Sony z tego roku.
 

accu

New member
Bez reklam
Samsungiem jesteś zainteresowany ?

Witam uprzejmie,

Kolega barburian jest jednym z pierwszych pionierów , który użytkuje już telewizor firmy Sony KD-65XE9005 z wersją systemu operacyjnego Android 7.0 . ;-)

Oj lolek126 popraw się . :smile:

BTW , ten testowany przez niemieckiego recenzenta telewizor firmy Sony KD-65XE9305 ma system
operacyjny Android 6.0.1 ---1.october 2016 . (trochę dziwne --2 minuta 14 sekunda filmu )
Widać , że zależy od partii towaru , jaką wersję systemu operacyjnego Android ma telewizor firmy Sony serii XE9305 czy serii XE9005 . ( czy 6.0.1 , czy 7.0)



Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

RHJG

New member
Bez reklam
Witam kol.Lolek....Filmik wrzucony przez kolegę barburian:Filmowe porównanie XE93 vs KS9500 pokazuje wyraźnie jak dobry jest Sony !
 

jaro0508

Member
Kurcze tez sie bardzo powaznie zastanawiam nad zakupem XE93 w 55 calach ale czekam tylko na opinie jak wyglada podswietlenie matrycy czy cos poprawili..w porownaniu do serii z zeszlego roku..na filmiku Kol.barburiana widac ze Sony pieknie swieci..:)
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Pierwszy test telewizora Ultra HD firmy Sony XBR- 55X930E (wersja dla USA) napisany przez John Archer w dniu 28 lutego 2017 r . Ogólnie rzecz ujmując to b. dobry telewizor , warty bliższemu przyjrzeniu się moim skromnym zdaniem . :neutral: Myślę , że wersja na Europę nie będzie odbiegała jakością prezentowanego obrazu od wersji amerykańskiej . Brak w teście niestety wszelkiej "maści" pomiarów .

https://www.forbes.com/sites/johnar...305-4k-tv-review-blaze-of-glory/#3d3271f142f1

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

jaro0508

Member
Ten TV naprawdę zapowiada sie ciekawie.. Interesuje mnie Koledzy rownomiernosc podświetlenia matrycy.. Jak gdzieś coś wyszperacie na ten temat.. napiszcie proszę.. :)
 
Do góry