Firma Sony prezentuje serię telewizorów OLED , A1 linia 2017 r.

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Oczywiście musimy poczekać na testy - najlepiej żeby dwa takie modele porównał ktoś względem siebie na tych samych materiałach.. plus najlepiej samemu na oczy zobaczyć :)
 

barburian

New member
Bez reklam
Każdy TV ma jakieś wady i zawsze będzie miał, ZD9 też nie jest idealny , problem z kątami , efekt halo ,nie jest idealne podświetlanie matrycy , występują wypalenia pixeli . W OLED TV brak idealnej bieli ,problemy z odwzorowaniem szarości w ciemnych scenach ,możliwe utrwalenia nieruchomych obrazów.
Ale i tak we wszystkich testach liczących się portali OLED wiedzie prym .
A jak wejdziesz do sklepu to jedyny TV na który zwracasz uwagę i się wyróżnia to OLED .
 

lobos

New member
Bez reklam
W OLED'ach ta czerń rzuca się w oczy ;-)
Demówki oczywiście pod tą czerń lecą i nie można przejść obojętnie :)
 

barburian

New member
Bez reklam
Tv

W OLED'ach ta czerń rzuca się w oczy ;-)
Demówki oczywiście pod tą czerń lecą i nie można przejść obojętnie :)


No dokładnie , czerń, kontrast , kąty - i jest miazga.
Możemy sobie robić ochy i achy nad ZD9 czy DX900 ale i tak OLED je zjada pod tym względem i na to w pierwszej kolejności zwracamy uwagę.

Lobos - spytaj KIKI-ego czy nie będzie TCL X2 w 75 calach ? Bo jeśli będzie to cena powinna
oscylować na poziomie 11-12 tyś
 

lobos

New member
Bez reklam
Dokładnie. Raz, że brak 75'' a dwa wyjdą w trzecim kwartale 2017r a do tego czasu nie ma opcji, żebym czekał ;-)
Poza tym u mnie albo Sony albo Samsung ;-)
 

jaro0508

Member
Mam takie pytanie do Kolegow takie wlasne dewagacje..Oled LG 55e6v Sygnature jest w sklepie Borys 24 pl w cenie 10 tys 500 zl. Mysle ze moze w negocjacjach jeszcze by cos urwal.Moje pytanie brzmi czy to jest dobra cena jak za ten model? Czy tez warto czekac na Sony A1 czy tez Panasonic ez750 .Pytam bo cena tego oleda lg jak wchodzil na rynek oscylowala w ok 22tys. Wiadomo ze Sony cos tam na pewno ulepszylo w swoich oledach oczywiscie wszystko sie pokaze w testach ..pytanie czy te ulepszenia i znak firmowy Sony wart jest wydania na niego -model 55 calowy.. 15tys zl bo taka ma byc cena <juz podana przez Sony> czy nie? Czy lg bedzie az tak bardzo odstawal?:)
 

barburian

New member
Bez reklam
Tv

Mam takie pytanie do Kolegow takie wlasne dewagacje..Oled LG 55e6v Sygnature jest w sklepie Borys 24 pl w cenie 10 tys 500 zl. Mysle ze moze w negocjacjach jeszcze by cos urwal.Moje pytanie brzmi czy to jest dobra cena jak za ten model? Czy tez warto czekac na Sony A1 czy tez Panasonic ez750 .Pytam bo cena tego oleda lg jak wchodzil na rynek oscylowala w ok 22tys. Wiadomo ze Sony cos tam na pewno ulepszylo w swoich oledach oczywiscie wszystko sie pokaze w testach ..pytanie czy te ulepszenia i znak firmowy Sony wart jest wydania na niego -model 55 calowy.. 15tys zl bo taka ma byc cena <juz podana przez Sony> czy nie? Czy lg bedzie az tak bardzo odstawal?:)


Jeśli jesteś zdecydowany na 55 cali na wypasie to bym brał 55E6V bez zastanowienia .
Sprawdził bym jedynie ten sklep i ten TV w tym sklepie .....
Sony A1 czy EZ750 będzie porównywalny pod względem obrazu.
 

jaro0508

Member
barburian dzięki Ci za odpowiedź.. :) No wiesz trudno w sklepie sprawdzić jak ja w odległości pol Polski od niego ale patrząc na opinie o sklepie jest dobrze.. :) Rozmawiałem kiedyś z nimi Towar możesz rozpakować przy odbiorze albo zwrócić do ilus tam dni.. zapłacić przy odbiorze.. Mnie bardziej zastanawialo o trwałość.. ze Sony czy Panas to lepsza elektronika powinna byc.. obróbka obrazu.. nie wiem czy dobrze myślę? :)
 

barburian

New member
Bez reklam
Jakość

barburian dzięki Ci za odpowiedź.. :) No wiesz trudno w sklepie sprawdzić jak ja w odległości pol Polski od niego ale patrząc na opinie o sklepie jest dobrze.. :) Rozmawiałem kiedyś z nimi Towar możesz rozpakować przy odbiorze albo zwrócić do ilus tam dni.. zapłacić przy odbiorze.. Mnie bardziej zastanawialo o trwałość.. ze Sony czy Panas to lepsza elektronika powinna byc.. obróbka obrazu.. nie wiem czy dobrze myślę? :)


Jeśli chodzi o jakość wykonania E6V to bym się nie bał - wykup dodatkową gwarancję na 5 lat jeśli masz obawy. Z tego co wiem na serie E6 i G6 jest położony większy nacisk na jakość i kontrolę jakości, w końcu to SIGNATURE PREMIUM SERIES . Też chciałem kupić 65E6V ale się portfel
zesrał :) mówiąc delikatnie ....


SONY i Panasonic też pada, to nie ta jakość co była kiedyś . Obecnie nie zależy producentom by TV działał w nieskończoność, po 5-10 latach masz go wywalić na złom i kupić nowy takie jest założenie producentów.
 

jaro0508

Member
Uśmiecham sie nieco.. bo moj portfel też trochę usrany.. hahaha :) poza tym i tak jeśli decyzja najpierw przejdzie przez Żonę wówczas dopiero można będzie odtrąbic sukces! :)
 

barburian

New member
Bez reklam
Zakup

Uśmiecham sie nieco.. bo moj portfel też trochę usrany.. hahaha :) poza tym i tak jeśli decyzja najpierw przejdzie przez Żonę wówczas dopiero można będzie odtrąbic sukces! :)


No właśnie portfel portfelem :) o żonie już nie wspominałem ,bo jak Sam wiesz wałek nie służy tylko do wyrabiania ciasta .... teraz zbieram kasę w skarpetę ( znaczy zaczynam zbierać na OLED-a 77 cali ) może za 5-6 lat uzbieram, akurat będzie czas na wymianę obecnego TV nabytego w lutym.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
barburian dzięki Ci za odpowiedź.. :) No wiesz trudno w sklepie sprawdzić jak ja w odległości pol Polski od niego ale patrząc na opinie o sklepie jest dobrze.. :) Rozmawiałem kiedyś z nimi Towar możesz rozpakować przy odbiorze albo zwrócić do ilus tam dni.. zapłacić przy odbiorze.. Mnie bardziej zastanawialo o trwałość.. ze Sony czy Panas to lepsza elektronika powinna byc.. obróbka obrazu.. nie wiem czy dobrze myślę? :)

Czysto teoretycznie tak, a jak będzie właśnie w przypadku oleda to kto wie.. ktoś to musi sprawdzić :)
 

olakoma

New member
Red. David Katzmaier z C/Net zastanawia się czy warto będzie zapłacić więcej za Sony A1E skoro LG C OLED (2017) będzie tańszy o: 1500 $ (55") i 2000 $ (65"). Na pokazie w lutym 2017 na filmie demo obraz wyświetlany równolegle na Sony A1E wyglądał "lepiej" niż na LG G6 OLED TV 2016. Ale to demo i LG model z ubiegłego roku. Na razie nie wiadomo jak duża różnica w obrazie będzie w realu i czy rzeczywiście warta kasy.
Nigdzie nie tłumaczą o co chodzi z tym odgięciem panelu Sony A1E do tyłu pod kątem. To tylko design ?
 

wucash

Active member
Bez reklam
No właśnie portfel portfelem :) o żonie już nie wspominałem ,bo jak Sam wiesz wałek nie służy tylko do wyrabiania ciasta .... teraz zbieram kasę w skarpetę ( znaczy zaczynam zbierać na OLED-a 77 cali ) może za 5-6 lat uzbieram, akurat będzie czas na wymianę obecnego TV nabytego w lutym.
dobry plan, chyba odgapię :mrgreen:
 

jaro0508

Member
mnie np z wyglądu (zdjęcia) bardzo podoba się wygląd zewnętrzny panasa oleda ale tego 55 cali co ma wejść dopiero- EZ 950 . Fajna podstawka na środku. Tv wszędzie sie zmieści.. no byle jeszcze ta cena jeszcze nie znana... nie oszalala. :)
 
Do góry