Firma Sony prezentuje serię telewizorów OLED , A1 linia 2017 r.

Darud

New member
Dopisze jeszcze coś o tym TV. Za cenę 4000€ nie warto go kupować. O wiele lepszym wyborem będzie jednak 65xe9305 a najlepszym 75xe9405, bądź poczekać na nową serię, ponoć ma być dużo tańsza. Słabo radzi sobie ze słabym sygnałem czy nawet streamowanymi materiałami w 720p, czyli na codzień używane. Chyba że ktoś ogląda tylko blu-ray, do Tv 1080i xe9305 będzie równie dobry a prawie połowę tańszy. Do rozjaśnień w ciemnych scenach można się przyzwyczaić. Ja gdybym dał za ten TV 3999€ jak była cena sklepowa to uważałabym to za najgorszy zakup w życiu. Z racji tego że dałem 3100€ i patrząc w przyszłość jest nie najgorzej. Do czego zmierzam, a mianowicie do tego że SONY to kur.y jakich mało. Jak można było wsadzić do tego TV tylko 1.5 GB pamięci Ram, jak dołożenie drugiego 1.5 gb ramu kosztuje grosze, ale największym kures..em jest wsadzenie tam karty sieciowej LAN 100mb a nie 1000mb. Dobrze chociaż ze dali kartę wi-fi 5G no ale trzeba router ustawić blisko TV. Czy ktoś wie czy serwis może dołożyć Ram i wymienić kartę sieciową na szybszą??. Za 6000€ TV i takie oszczędności, ja pierd..łe, to nawet PS4 ma kartę sieciową LAN 1000mb. Czy ktoś wie czy to samo gówno wyposażono modele xe9305??. Jestem zdruzgotany i rozgoryczony. Nie wspomnę o tym że mogliby dać 32gb romu aby było miejsce na aktualizację, ale po co dawać więcej romu jak lepiej nie robić za wielu aktualizacji. Jeszcze by Ramu brakło. Sorki za wylanie żali, ale musiałem gdzieś to z siebie wyrzucić.
Jeszcze jedna rzecz, czy ktoś wie jak odblokować sklep Play, bo jest tak okrojony, że nic tam nie można znaleźć.
 
Ostatnia edycja:

Darud

New member
A tak apropo KIKI, za to że jestem niebieski , jest jakaś szansa aby dostać jakieś fajne ustawienia dla tego Oleda??.Widziałem coś kiedy, że dla niebieskich posyłasz gratis ustawienia kalibracyjne .
 

barburian

New member
Bez reklam
Darud masz rację 100% producenci przesadzają wkładając takie badziewie
do telewizorów topowych. Co do XE94 przesiadłem się na zewnętrznego
androidboxa bo ten procek w TV i ram nie wyrabiał przy bardziej tłustych filmach. Generalnie Android w TV to dla mnie nieporozumienie , wolę zewnętrzną skrzynkę. Gdybym miał kupować telewizor 65 cali to idealnym by był taki Panasonic DX900 bez Androida .
 

Darud

New member
Mam boxa za 400 złotych, teraz pewnie połowę tańszy i tam mam lepsze parametry jak ten TV. Nie narzekam na obraz, choć pewnie jakby dali więcej ramu to lepiej by chodziły materiały z YouTube w 4 K i nie zwalnialo action menu. Z miłą chęcią wymieniłbym tam kość ramu na większą. Co to 0.5 GB ramu zapasu. Kartę sieciową LAN też, bo preferuję połączenia po kablu.
Powiedz mi czy jest sens bawić się motion flow w tym TV??. Co najlepiej włączyć a co wyłączyć?.
 

Darud

New member
Kalibracji oczywiście brak. Pisałem we wcześniejszym komentarzu. Jak kiedyś znowu będziesz rozsyłał kalibrację dla niebieskich to jestem chętny.
 

barburian

New member
Bez reklam
Tv

Mam boxa za 400 złotych, teraz pewnie połowę tańszy i tam mam lepsze parametry jak ten TV. Nie narzekam na obraz, choć pewnie jakby dali więcej ramu to lepiej by chodziły materiały z YouTube w 4 K i nie zwalnialo action menu. Z miłą chęcią wymieniłbym tam kość ramu na większą. Co to 0.5 GB ramu zapasu. Kartę sieciową LAN też, bo preferuję połączenia po kablu.
Powiedz mi czy jest sens bawić się motion flow w tym TV??. Co najlepiej włączyć a co wyłączyć?.

Zobacz te ustawienia , trochę je pozmieniałem pod siebie ,ale generalnie są akceptowalne
https://www.youtube.com/watch?v=Wg09cGh5R7c
 

Darud

New member
Dzisiaj zaczynam cieszyć się z TV, nie nie, jeszcze nie zrobiłem kalibracji. Ale you tube przestał przerywać. I to na 8K filmach nawet. Co zrobiłem?. Reset ustawień fabrycznych (przygotowanie pod kalibrację) załączam you tube a tam stara wersja i nic nie tnie!!, Za chwilę zainstalowało aktualizacje i tragedia. Wchodzę w aplikacje i pojawiła się opcja odinstaluj aktualizację (nie było jej wcześniej) odinstalowałem, przywracając bazowa wersje i nic a nic nie zacina ������, po co oni zrobili aktualizację?, Żeby spieprzyć oglądanie TV i YouTube??������.
Zachwyt przedwczesny :(. Po aktualizacji wszystkich aplikacji znowu przycina. Ale poradzimy sobie z tym :).
 
Ostatnia edycja:

Darud

New member
Mam do was pytanie, czy można reklamować TV 4K na którym nie da się oglądać materiałów 4 K??. Ruchy kamera prawo lewo, góra dół klatkuje na materiałach 4 K, zarówno na YouTube jak i na Kodi. Nie mogę tego oglądać bo zaczyna mną trząść jak tym obrazem. Tv po kalibracji z ustawieniami od Kikiego. Jutro postaram się to nagrać i wrzucić na YouTube abyście mogli to zobaczyć, bo to jest jakaś masakra. Jeszcze zgram 4K na USB i użyje zewnętrznego android boxa do 4K, jak to nie pomoże to robię sepuku.
 
Ostatnia edycja:

barburian

New member
Bez reklam
Tv

Mam do was pytanie, czy można reklamować TV 4K na którym nie da się oglądać materiałów 4 K??. Ruchy kamera prawo lewo, góra dół klatkuje na materiałach 4 K, zarówno na YouTube jak i na Kodi. Nie mogę tego oglądać bo zaczyna mną trząść jak tym obrazem. Tv po kalibracji z ustawieniami od Kikiego. Jutro postaram się to nagrać i wrzucić na YouTube abyście mogli to zobaczyć, bo to jest jakaś masakra. Jeszcze zgram 4K na USB i użyje zewnętrznego android boxa do 4K, jak to nie pomoże to robię sepuku.

Zbyt słaby procesor i mało pamięci w TV, podobnie miałem w swoim sony i przesiadłem się
na zewnętrznego androidboxa i jest duzo lepiej, jak dla mnie androida może nie być w TV.
 

Darud

New member
No to wytłumaczcie mi, po co robić multimedialny TV który nie uciagnie tego co oferuje??. I to za taką kasę??. Oczywiście jakość obrazu rewelacja szczególnie FHD czy 4 K. Jeżeli patrzysz na obiekt to jego nie tnie( to nawet nie cięcie a takie drgania, skoki milisekundowe), ale jak patrzysz na wolno przesuwajace się tło w prawo, lewo, góra, dół to występuje ten efekt, brak płynności kamery w ruchu. Może mam za wrażliwe oko. W Samsungu to na YouTube podczas materiałów 4 K potrafi mi postać zniknąć podczas szybkiego ruchu :). Dlaczego taki ból?, Prawie wszystko jest ok, ale cena za ten TV jest naprawdę spora, nawet na warunki europejskie. I nie warto dopłacać 2000€ w porównaniu do xe9305. Problemu drgań nie zauważyłem w xe9305, ale miałem go 3 dni i mogłem przegapić bo nie oglądałem za dużo materiałów 4 K. Odpuszczam temat na 5 dni bo dziś jadę do Polski, jak wrócę to odpalę RIP Blu-ray 60GB z USB TV i USB android boxa 4K. Z komputera nie ma sensu bo karta graficzna obsługuje max 1080p chyba i nie puści mi sygnału 4k.
 

Sk_uter

New member
Bez reklam
A sam TV nie obsługuje tych filmów co dodatkowego BOX podłączasz?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

Darud

New member
Obsluguje, ale nie daje rady uciągnąć. Ale po obejrzeniu you tuba i materiałów z boxow na innych tv również widzę klatkowanie w laptopie. Wiec albo coś jest nie tak że mną, albo tak ma być :). Moja mama tego nie widzi w swoim Samsungu chociaż ma okropne klatkowanie. Więc ja tak widzę materiały 4K
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Aktualizacja oprogramowania układowego do wersji v6.5603 z dnia 23 maja 2018 r . :|

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Do góry