Sony KD-55XD85 po msc użytkowania

riczard9090

New member
Mija miesiąc od zakupu TV ogólne wrażenia bardzo dobre pełne zadowolenie z wybranego modelu (dzięki kiki za pomoc w podjęciu decyzji),teraz czas na pewne zmiany sprzętowe otóż posiadam tuner sat Dreambox 8000 do obsługi NC+ chciałbym go odstawić i korzystać z tunera w TV i tu zaczynają się schody,wpożyczyłem do testów moduł cam Aston 2,26 ale niestety przy nagrywaniu jednego programu pozostałe są kodowane ze specyfikacji modułu wynika że jest dwustrumieniowy i powinien dekodować podczas nagrywania drugi kanał, czy to jest wina TV i nie będzie możliwości nagrywania i oglądanie jednocześnie czy może ja coś żle ustawiłem w TV (podłączony jest podwójny konwerter).Proszę o podpowiedź może ktoś korzysta z tunera sat w tv.
 

nagdob

Member
Bez reklam
Rozumiem, że TV ma podwójny tuner sat, czyli dwa wejścia antenowe (satelitarne). Jeżeli tak to najpierw sprawdź, czy zarówno na jednym i na drugim (osobno) wejściu antenowym chodzą programy. Jeżeli tak, to pozostaje kwestia modułu CAM, czy aby na pewno jest dwustrumieniowy, chociaż wydaje mi się, że Aston 2.26 jest na tak. Gdzieś tu czytałem, że może być to też problem androida, ale Sony miało to podobno naprawić. Jeżeli wszystko działa jak należy to musisz pytać w Sony.
 

reWSD432

New member
Witam mam pytanie który tv lepiej kupić Sony KD-65SD8505 Curved czy Sony KD-65XD8505, czy te modele różnią się tylko zagiętym ekranem???
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie tylko, a jak słońce świeci u Ciebie w domu?
Ile osób zasiada przed telewizorem jednocześnie?
Czy dużo oglądasz sportu ?
 

riczard9090

New member
Wygląda na to że moduł Aston 2.26 nie pozwala na dekodowanie dwóch kanałów naraz,wszystkie niekodowane kanały można nagrywać i jednocześnie oglądać inny kanał.Chyba że coś trzeba zrobić w ustawieniach i tu pytanie do znawców może ktoś używa tunera sat w telewizorze i podzieli się swoją wiedzą.
 

reWSD432

New member
Nie tylko, a jak słońce świeci u Ciebie w domu?
Ile osób zasiada przed telewizorem jednocześnie?
Czy dużo oglądasz sportu ?

Jak siedzę przed telewizorem to słońce mam po lewej ale mam rolety
Jednocześnie przed telewizorem zasiada do 4 osób
Sportu oglądam nie dużo, potrzebuje go głównie do ps4 i filmów blu ray i telewizji
 

venomas200

New member
Bez reklam
Kiki mam jeszcze jedno pytanie czy zobaczę duże różnice w obrazie jak przesiądę się z SONY55HX850 na tego nowego Soniaka???
Ja.mam.tez HX850 o ten akurat model może być ciężko przebić. O ile w kontraście nie jest mega mocarzem o tyle w odwzorowaniu ruchu to jest absurdalnie najwyższą półka. A z Full HD VGA chyba najlepszy tv z odwzorowaniem ruchu.
 

nagdob

Member
Bez reklam
Czy ten TV tzn. KD-..XD85.... ma podwójny tuner satelitarny (dwa wejścia antenowe satelitarne)?

Edit:
I tak odpada. Wyczytałem przed chwilą, że nie ma CI+ :-( Sprawdziłem w specyfikacji technicznej na stronie Sony i faktycznie nie ma.
 
Ostatnia edycja:

krishd

New member
Sprawdź w ustawieniach tv sat czy ma możliwość podłączenia unicabel Jak tak to kup odpowiedni konwerter i problem nagrywania powinien się rozwiązać

Natapatalkane z z5
 

krishd

New member
Czy w modelu kd-55xd8505 sterowanie głosem jest w naszym języku czy tylko en?? Podłączył ktoś pod niego konsolę, jakie wrażenia?
Mam jeszcze pytanie jak sony dba o klientów z aktualizacjami i wsparciem na samsungu i lg które miałem to tak średnio to wygląda?
 
G

Grant2008

Guest
Sterowanie głosem ok mój syn jest zachwycony, kapitalnie współpracuje z PS3.


Czy w modelu kd-55xd8505 sterowanie głosem jest w naszym języku czy tylko en?? Podłączył ktoś pod niego konsolę, jakie wrażenia?
Mam jeszcze pytanie jak sony dba o klientów z aktualizacjami i wsparciem na samsungu i lg które miałem to tak średnio to wygląda?
 

reWSD432

New member
Jak jesteś trochę rozgarnięty to zajrzysz na stronę sony.pl i zobaczysz co "autor" miał na myśli.
Ale jeżeli masz dziedzicznie syf zamiast mózgu to ci podpowiem sony XD9305 następny model to ZD9...

pozdrawiam
grant - maszeruj albo giń

Długo myślałeś nad tak debilną odpowiedzią, lepiej wcale się nie wypowiadaj jak masz sypać takimi tekstami
 
Do góry