Sony KD-55XD85 po msc użytkowania

DrWredman

Active member
A czy konsola uruchamia się po wybraniu w TV portu HDMI, do którego jest podłączona? czy tylko ekran robi się czarny a konsola ani drgnie?
 

krishd

New member
z tego co zauważyłem to muszę ją włączyć ręcznie, nawet po przełączeniu na HDMI 2 tam gdzie jest podpięta. Pod HDMI 1 jest dekoder, a pod HDMI (ARC) ampituner. Jak włączę TV to uruchamia się dekoder.
 

DrWredman

Active member
Musisz włączyć możliwość sterowania drugim urządzeniem przez połączenie HDMI. Zarówno w konsoli jak i w TV. Wtedy konsola powinna odpalić się bez problemu.
Jaki masz TV?
Jaki Amplituner?
 

DrWredman

Active member
Poniżej przedstawiam moje ustawienia, przy których konsola włącza się przy zmianie źródła HDMI w telewizorze.

Konsola PS4
Ustawienia -> system -> włącz powiązanie z urządzeniem HDMI

Telewizor Sony
Ustawienia -> Zewnętrzne wejścia -> Ustawienia BRAVIA Sync:
Sterowanie BRAVIA Sync - Wł
Automatyczne wyłączanie sprzężonych urządzeń - Wł
Te dwa powyższe powinny wystarczyć.

Dalsze opcje mam tak:
Automatyczne włączanie telewizora -Wł
Zmiana wejścia audio MHL -Wł
Klawisze sterowania urządzeniem - Normalny tryb pracy
Ładowanie MHL w trybie czuwania - Wył

Amplituner Onkyo (w Pioneerze pewnie bedzie podobnie)
Setup -> Hardware -> HDMI -> HDMI CEC (RIHD) - On

Nie mam dekodera więc i w nim możesz mieć funkcję obsługi urządzeń przez HDMI, którą też należy włączyć.

U siebie korzystam tylko z pilota od TV. Za jednym kliknięciem odpala się telewizor i amplituner. Wybierając wejście HDMI do którego podłączona jest konsola - PS4 startuje bez problemu.
Tak samo wyłączając telewizor - wyłącza się amplituner i konsola.

Nie tak dawno miałem dekoder Netii, który też się włączał razem z TV, ale już się nie wyłączał. Musiałem go wyłączać pilotem od dekodera.
 

DrWredman

Active member
Jeszcze jedno. Moja konsola jest podłączona do amplitunera :D
Telewizor chyba sam przełącza źródło, że niby konsola jest podłączona do innego gniazda HDMI (GRA)
 

krishd

New member
Jeszcze jedno. Moja konsola jest podłączona do amplitunera :D
Telewizor chyba sam przełącza źródło, że niby konsola jest podłączona do innego gniazda HDMI (GRA)
Na poprzednim tv tak miałem podpięte wszystko do amplitunera i on do tv. Wtedy było jak piszesz jak przełączyłem źródło na ampi to załączył się dany sprzęt konsola czy dekoder. Teraz muszę podłączyć bezpośrednio do tv bo ampi nie wspiera 4k i tylko jest puszczony dźwięk z tv do niego po hdmi arc

Natapatalkane z z5
 
Ostatnia edycja:

fausto1

New member
Bez reklam
Panowie wczoraj odebrałem swoj model i troche martwi mnie to swiecenie u dolu. Tutaj tego az tak dobrze moze nie widac ale kolo logo sony jakby latarkami ktos swiecil

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

fausto1

New member
Bez reklam
94161913c489d97f78bcc3bde9ce4039.jpg


Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

martbdg

New member
Hej ma ktoś jakieś sprawdzone ustawienia obrazu trybu HDR ? Chdozi mi konkretnie o to by gry w ps4 pro wyglądały najlepiej jak to mozliwe
 

karlamba

New member
Czesc wszystkim,
Czy ktos moze mi podpowiedziec czy w tym modelu (xd8505) mozna jakos zredukowac efekt zmiany jasnosci jaki sie pojawia w momencie kiedy pojawiaja sie napisy jesli ogladamy film z napisami? Chodzi mi o to ze kiedy pojawia sie napisy to przy ciemniejszych scenach caly obraz sie zmienia na duzo jasniejszy - kiedy napisy znikaja to cala scena znowu ciemnieje - podejrzewam tylko ze mozna to jakos zredukowac wylaczajac jakas opcje tylko nie wiem ktora.
 
Do góry