Sony KD-55XD85 po msc użytkowania

martbdg

New member
Hej podepnę się pod temat by nie otwierać nowego. Powie mi ktoś jak w modelu xd8505 korzystać z funkcji dlna? Utworzyłem na laptopie grupę domową i gdy wejdę w diagnostykę serwera w ustawieniach TV to owszem znajduję tę grupę ale jest komunikat "niepowodzenie"
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Hej podepnę się pod temat by nie otwierać nowego. Powie mi ktoś jak w modelu xd8505 korzystać z funkcji dlna? Utworzyłem na laptopie grupę domową i gdy wejdę w diagnostykę serwera w ustawieniach TV to owszem znajduję tę grupę ale jest komunikat "niepowodzenie"

Samo utworzenie grupy to za mało.
Musisz włączyć opcję strumieniowania i wskazać katalogi ze zbiorami.
 

krishd

New member
Ale na poprzednim TV LG on sam mi wykrywał otoczenia czyli router serwer emby czy kodi i tylko wchodziłem w ikonkę i działało a tu w sony nie widzę tego.
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Tak też zrobiłem. I nadal jest niepowodzenie.

Tv Sony nie znam więc raczej nie podpowiem, gdzie i co trzeba ustawić.
Zakładam, że sprawdziłeś ustawienia tv związane z siecią. Tzn czy DLNA jest włączone, czy np tryb rejestracji urządzeń jest auto czy ręczny (o ile jest taka opcja) ?


Jeśli możesz to sprawdź czy laptop jako serwer DLNA jest widziany przez inny tv, ampli itp.
Jeśli możesz to sprawdź czy inne urządzenie (laptop, tablet, smartfon itp) mogące być serwerem DLNA dla tv jest przez tv normalnie widziane.
Wyniki powyższego mogą przybliżyć do rozwiązania.

Dla spokoju możesz też zresetować router sieci domowej i np jeszcze raz ustawić połączenie sieciowe w tv.
Jeśli nie korzystasz w laptopie z innego programu jako serwera DLNA, a bazujesz tylko na ustawieniach standardowych, to może choćby na próbę zainstaluj choćby Servioo.
 

krishd

New member
@martbdg jak wejdziesz w przycisk home na pilocie to tam masz obrazki "video" "muzyka" wejdz w któryś i z lewej masz zasoby Tam powinno widzieć to co szukasz
Dziś to znalazłem To android i inaczej jest niż w poprzednim tv bez androida

Natapatalkane z z5
 
Ostatnia edycja:

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
@martbdg jak wejdziesz w przycisk home na pilocie to tam masz obrazki "video" "muzyka" wejdz w któryś i z lewej masz zasoby Tam powinno widzieć to co szukasz
Dziś to znalazłem To android i inaczej jest niż w poprzednim tv bez androida

Natapatalkane z z5

:)
Czyli poznawanie możliwości nowego sprzętu z instrukcją w ręku nadal ma przyszłość
 

martbdg

New member
Nadal niepowodzenie, nawet z drugiego laptopa. Dziwna sprawa. Wszystkie urządzenia w domu podpięte pod sieć współgrają z grupą domową a ten tv nie.
 

pewu

New member
Kurcze, wchodzę w ten temat licząc na jakieś opinie i TV z tematu, a tu wątek o satelicie :/
Może w takim razie jednak coś o wspomnianym TV więcej ktoś napisze :)
 

ender32

New member
mój 8505 po miesiącu bardzo zwolnił czasem muszę ze 3 razy nacisnąć pilotem albo i więcej żeby coś zrobić przywracałem ustawienia ale nie pomogło to nic tzn może i troszkę pomogło ale na krótko czekam na ta jakąś aktualizację jeśli nic nie pomoże to będę do serwisu pewnie dzwonił jak u was?
 

krishd

New member
A baterie w pilocie masz dobre?? :D


U mnie mam taki "problem" nie wiem czy to jest kwestia podłączenia czy ustawień.
Do Tv mam podłączony po hdmi dekoder konsole ps4 i amplituner.
Jak oglądam na dekoderze i przełączę wejście hdmi na konsolę to obraz pojawia się z konsoli i cały co chwilę na przemian pojawia się i robi czarny tak jak by nie mógł złapać rozdzielczości, a na dole wyskakuje napis "Pełny ekran"
Jak jest dekoder wyłączony to działa normalnie. Natomiast w drugą stronę jak przełączę z konsoli na dekoder to nie ma tego problemu.
Doradzi ktoś gdzie szukać rozwiązania tego problemu??
 
Ostatnia edycja:

DJcOOkieee

New member
A baterie w pilocie masz dobre?? :D


U mnie mam taki "problem" nie wiem czy to jest kwestia podłączenia czy ustawień.
Do Tv mam podłączony po hdmi dekoder konsole ps4 i amplituner.
Jak oglądam na dekoderze i przełączę wejście hdmi na konsolę to obraz pojawia się z konsoli i cały co chwilę na przemian pojawia się i robi czarny tak jak by nie mógł złapać rozdzielczości, a na dole wyskakuje napis "Pełny ekran"
Jak jest dekoder wyłączony to działa normalnie. Natomiast w drugą stronę jak przełączę z konsoli na dekoder to nie ma tego problemu.
Doradzi ktoś gdzie szukać rozwiązania tego problemu??

Kabel HDMI do PS4 sprawny? Sprawdzałeś na różnych wejściach?
 

krishd

New member
Kabel ten który dodają do konsoli więc nówka bo niedawno kupiona, a jak napisałem gdy dekoder wyłączony to tego problemu nią ma to chyba nie problem kabla

Natapatalkane z z5
 
Do góry