Sony KD-55XD85 po msc użytkowania

Paw3los

New member
Witam, Miałem te same problemy z tym modelem - świecenie przy logo Sony i rozjaśnianie przy napisach. Oficjalna odpowiedź Sony - "TEN TYP TAK MA"

Cytat:
Szanowny Panie,
dziękuję za kontakt z firmą Sony.

Opisane przez Pana zjawisko jest naturalne i spowodowane zastosowaną technologią podświetlenia. W tym modelu zastosowano podświetlanie krawędziowe LED (Edge) które cechuje się m. in. mniejszym poborem mocy, niewielką grubością ekranu, ale także większą nierównomiernością podświetlenia, niż w ekranach budowanych w innej technologii np. Full LED. Nie jest to wada odbiornika, lecz cecha konstrukcyjna.
 

karlamba

New member
Witam, Miałem te same problemy z tym modelem - świecenie przy logo Sony i rozjaśnianie przy napisach. Oficjalna odpowiedź Sony - "TEN TYP TAK MA"

Cytat:
Szanowny Panie,
dziękuję za kontakt z firmą Sony.

Opisane przez Pana zjawisko jest naturalne i spowodowane zastosowaną technologią podświetlenia. W tym modelu zastosowano podświetlanie krawędziowe LED (Edge) które cechuje się m. in. mniejszym poborem mocy, niewielką grubością ekranu, ale także większą nierównomiernością podświetlenia, niż w ekranach budowanych w innej technologii np. Full LED. Nie jest to wada odbiornika, lecz cecha konstrukcyjna.

Rozumiem ze ten typ technologi tak ma jesli chodzi o nierownomierne podswietlenie ale pytanie co z tym rozjasnianiem podczas wyswietlania napisow? Da sie to jakos zniwelowac czy po prostu trzeba przestac ogladac filmy z napisami? ;)
 

Paw3los

New member
Ten mail tyczył się także rozjaśniania napisów. Nie ma opcji, która to zlikwiduje.
Na szczęście TV kupiłem przez net i pozbyłem się problemu zgodnie z ustawą kupna na odległość.
 

pepe1

New member
Czesc wszystkim,
Czy ktos moze mi podpowiedziec czy w tym modelu (xd8505) mozna jakos zredukowac efekt zmiany jasnosci jaki sie pojawia w momencie kiedy pojawiaja sie napisy jesli ogladamy film z napisami? Chodzi mi o to ze kiedy pojawia sie napisy to przy ciemniejszych scenach caly obraz sie zmienia na duzo jasniejszy - kiedy napisy znikaja to cala scena znowu ciemnieje - podejrzewam tylko ze mozna to jakos zredukowac wylaczajac jakas opcje tylko nie wiem ktora.

Ja też pisałem do Sony w sprawie rozjaśniającego się obrazu, gdy pojawiają się napisy. Niestety oni uważają, że jest to normalne w tych matrycach. Nie wiem czy inni producenci mają ten sam problem. W Sony wygląda to fatalnie przy ciemnych scenach. Można trochę pobawić się ustawieniami, ale efekt nie zniknie.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
dziwne by było jakby inaczej napisali :) zresztą nie tylko oni .. bo wszyscy jak coś się dzieje z tv mam na myśli właśnie tego typu historie, czy też problemy z podświetleniem to wina jest technologii, a nie danego modelu..
 

karlamba

New member
ok temat juz wyjasniony w innym watku. Wystarczy wylaczyc zaawansowane zwiekszenie kontrastu i nie ma tego efektu w ogole. Czern jest ogolnie wtedy gorsza ale nic sie nie rozjasnia ani nie sciemnia takze jak dla mnie jest juz ok.
 
G

Grant2008

Guest
Ustawienia z kalibracji Sony 55XD8505

Panowie poda ktos jakies ustawienia obrazu?

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

Wyslij mi maila na PW to podeślę Ci ustawienia z kalibracji (pamiętaj że każda matryca jest inna nawet z tej samej linii produkcyjnej)
 
G

Grant2008

Guest
Wyslij mi maila na PW to podeślę Ci ustawienia z kalibracji (pamiętaj że każda matryca jest inna nawet z tej samej linii produkcyjnej)
 

martbdg

New member
Troche kłopotliwy jest ten android. Wam też od czasu do czasu wyskakują komunikaty, że jakaś tam aplikacja działająca w tle przestała działać? Zdarza się też, gdy włącze TV po tym gdy ps4 pro już działa w rozdzielczości 4k to załączeniu TV obraz skacze i po 10 sekundach jest reset systemu.

I mam też pytanie odnoście google play. Czy w Android TV są tylko wybrane aplikacje i gry czy można jakoś uzyskać dostęp do wszystkich aplikacji tak jak w smartfonach ?
 

mudol

Member
Trochę odgrzeję temat ale może się komuś przyda, możesz doinstalować AptoideTV, która daje większe możliwości instalowania dodatkowych apek (chociażby NC GO tablet), ale niektóre nie działają nawet po zainstalowaniu (DI.FM)
 

mudol

Member
A teraz i ja mam problem z tym tv, przestała pojawiać się klawiatura chociażby w google play store, w YT jest ale to własna aplikacji, natomiast ta "sytemowa" nie pojawia się, wyszukiwanie głosowe działa. Ktoś wie jak ją przywrócić?
 
Do góry