Edytor listy kanałów - linki

merx

New member

merx

New member
Po podłączeniu pendriva uaktywni się opcja 'Przesyłanie listy programów' dostępna w 'ustawienia kanałów->ustawienia cyfrowe->ustawienia techniczne'. Tam sobie wybierasz import lub export listy.
 

nagdob

Member
Bez reklam
Może się komuś przyda:

Sony Editor (darmowy) - umożliwia zmianę kolejności i usuwanie kanałów.
http://download.sony-europe.com/PUB/TV/2016/SonyEditor_installation.exe

Set Edit Sony (płatny) - umożliwia zmianę kolejności, dopisywanie, edycje i usuwanie kanałów. (bez rejestracji można wykonać 20 edycji)
http://www.seteditfiles.de/SetEditSony/SetEditSony_installation_de.exe

PS.
Na stronie autora można znaleźć edytor dla Samsunga i Panasonica.

Czy ma ktoś tą wersję płatną? I jak to chodzi?
 

nagdob

Member
Bez reklam
Czy Ktoś używał tego programu do edycji listy w TV KD ...XE9305?
Bo u mnie jak edytuję listę, to później niestety TV jej nie zaimportuje. Pozostaje poprzednia.
 

mudol

Member
Miałem ten sam problem, przede wszystkim pamiętajcie aby w tv nie było innego podłączonego urządzenia na usb, z tym znikaniem też tak miałem, wyłącz opcję coś tam "zamiana". U mnie listę zapisywałem pod tą samą nazwą co zaimportowało, dwa razy chyba nawet wgrywałem, za trzecim zobaczył i zaimportował. Obecnie lista trzyma się i problemów nie widać.
 

nagdob

Member
Bez reklam
Moje spostrzeżenia.
Lista zrobiona po sczytaniu z 43W805C, w zdaje się, że w poprzedniej wersji programu, czyli sprzed wersji SonyEditor 1.17, zawsze wchodziła z powrotem do tego TV. Teraz zrobiona programem SonyEditor 1.17 niestety nie wchodzi. Coś jest namieszane.
Na szczęście lista zrobiona, ale w TV 65XE9305, czyli mozolnie układając kanały, wchodzi też do modelu 43W805C.
Z tym najnowszym SonyEditor 1.17 (to ten darmowy) jest tak, że nawet jak tylko otworzy się plik z listą i nie robiąc żadnych zmian zapisze się pod inną nazwą, to plik zupełnie zmienia swoją pojemność np. z 612KB na 548kB. To nie jest chyba normalne, zwłaszcza jak nic się nie zmieniało.
Jest też do dyspozycji wersja komercyjna 1.23. W wersji bez licencji można zmienić maksymalnie do 20 kanałów. Ale tu jest tak samo jak w darmowej 1.17. Plik zapisany pod inną nazwą, ba a nawet pod tą samą nazwą, bez żadnych zmian programów, też zmienia swoją objętość.
Czy może Ktoś też tak sprawdzić i podzielić się uwagami?
 

merx

New member
Sprawdziłem plik z listą kanałów, który miałem na komputerze, w sonyeditor 1.17 (b216 ) oraz seteditsony 1.19 (b218 ) i żaden mi nie zmienił rozmiaru pliku. Mam w755c z android 5.

ps: jak chcesz mogę podesłać swoje instalki do sprawdzenia.
 

nagdob

Member
Bez reklam
Zrób inaczej. Ściąg listę z TV, zobacz jaką ma pojemność, a dopiero potem wyedytuj w programie i zapisz pod inną nazwą. Po zapisaniu sprawdź pojemność nowo zapisanej. Jeżeli nie ma różnicy tzn., że do mojego TV nie nadaje się ten program.
 

merx

New member
Sprawdziłem tak jak napisałeś - samo otworzenie pliku i zapisanie pod inną nazwą bez edycji spowodowało zmniejszenie rozmiaru pliku. Zarówno sonyeditor jaki i seteditsony dały ten sam rozmiar.
Wesołych Świąt.
 
Do góry