Czy telewizor w momencie kupienia jest nowy?? Jak to sprawdzić??

we11@o2.pl

New member
Zamierzam kupić telewizor Sony KDL-40X2000 w sklepie internetowym, z przesyłką do domu. Dojedzie do mnie pracownik sklepu, więc będę mógł obejrzeć TV przez klika minut. Chodzi mi o to, czy można w jakiś sposób sprawdzić, czy TV nie jest używany. Czy jest coś w rodzaju okna startowego „takiego, które wyświetla się tylko za pierwszym razem” itp. Czy może jest jakoś specyficznie zapakowany.
Za wszelkie odpowiedzi serdecznie dziękuję.
 

pandzik

Member
Bez reklam
Telewizory Sony posiadają system pierwszego uruchomienia.
Następuje wtedy wybór języka, programowanie stacji tv. itd.

Można też wejśc w ustawienia serwisowe (wciskamy 4 przyciski na pilocie zaczynając od "i", 5, volume+, zielony) Z tym że tutaj prawdopodobnie istnieje ryzyko utraty gwarancji.

pozdrawiam,
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
więcej zaufania - tv 40 x 2000 to telewizor z którym firmy raczej nie ryzykują z podgrywaniem sobie na boku.
Historycznie nawet gdyby grał codziennie to od czasu pojawienia stanowiłby promil użytkowania. Często dobrze gdy telewizor jest sprawdzony przed wysyłką , rysy, piksele itp.
Ostatnio otrzymaliśmy TV lCD 42 LC25 LG przed wysyłką sprawdziliśmy - i całe szczęście. Okazało się że ma "wżery" od steropianu. Jakiesz byłoby rozczarownie w domu klienta przy odbiorze. Telewizor wraca do producenta, a dobry telewizor jest już u klienta.
Ważniejsze jest aby telewizor spełniał Twoje wszystkie oczekiwania przez kilkadziesiąt lat.
pozdrawiam
 

bor@s

New member
kiki napisał:
Ważniejsze jest aby telewizor spełniał Twoje wszystkie oczekiwania przez kilkadziesiąt lat.
pozdrawiam

kilkadziesiąt? Ja się modlę, by nie pierdyknął przez najbliższe 5-10 lat. Zresztą, czy są gdzieś opublikowane jakieś wiarygodne statystyki?
 

pandzik

Member
Bez reklam
Mam do dzisiaj 14" Sony Trinitron z początku lat 90-tych.
Zaś po zakupie lcd, dużego brata (25") tego malucha oddałem potrzebującym.
Oba w idealnym stanie...
 

we11@o2.pl

New member
Bardzo dużego zaufania do firmy Sony wcale nie mam. Zepsuł mi się ostatnio TV Trinitron 29’, ponoć najlepszy w chwili kupienia „zaledwie” 8 lat temu (należy zaznaczyć, iż jeden z „lokatorów” w moim domu wielokrotnie zasypiał na nockę przed telewizorem :D ). Teraz się zepsuł, naprawa jest nieopłacalna z powodu „rzadkiego i niespotykanego modelu”. Całe szczęście, że to się stało w momencie, kiedy weszły full-hadeki, bo coś mi się wydaje, że te hd ready niedługo będzie tym czym dzisiaj jest kineskop. A jak wygląda sprawa naprawy LCD-ków i co się w nich najczęściej psuje??
 
Do góry