Sony KDL55W755C a KDL55W807C - opinie

piotr_jaa

New member
Witam,
zastanawiam się nad tymi modelami, jak duża różnica w jakości obrazu jest między nimi??
Cenowo różnica dość znaczna...
A może coś zupełnie innego??

Ogólnie chcę zakupić TV 55cali raczej FullHD.

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 35m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2,5-3,0m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2-4
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? najczęściej na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? będzie wisiał na ścianie
6.Jak słońce świeci w pokoju ? popołudniu wpada oświetlając kanapę, z której będzie oglądany TV, ekran raczej w kącie
7.Jaki masz obecnie telewizor ? stare pudło
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? SmartaTV, WiFi, stndardy ogólnie
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? póki co naziemna telewizja
10.Jakie urządzenia ? Laptop przez WiFi, później również amplituner
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 6h
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? brak zdania
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Sport, róże filmy
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? sporadycznie str internetowe, częściej YT, ipla, VOD itp., fajnie by bylo jak by odtwarzal filmy np z cda
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? nie zamierzam
16.Preferencje co do marki ? Sony mi się podoba ale nie wiem czy to nie przepłacanie za markę
17.Preferencje co do wielkości ? 55cali
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? jak się długo przełączają programy - długa przerwa
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? po równo
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? do 4000zł ale lepiej mniej:)
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? 3D nie potrzebne


Może ktoś coś doradzi na tej podstawie??
 

piotr_jaa

New member
a w tych pieniądzach coś konkretnego 4k się dostanie?? Bo full hd to raczej już wyższa półka będzie, co nie?
Nie wiem czy wykorzystam 4k...
W sumie zależy mi najbardziej na dobrej jakości, ostrości obrazu więc 4k rozważę też
 

MokrySedeS

New member
To wcale nie jest blisko dla 55 cali... Optymalne byłoby ~210cm dla 1080p.
Ja mam model 50w755c w odległości 2.8m i uważam, że jest to już bardzo daleko (powinno być ~190cm).
Moim zdaniem 4k nie ma tu większego sensu.
Jedyne co przemawia za 4k to wsparcie dla HDR, ale realnie to i tak jeszcze miną lata zanim to się rozpowszechni.

Piotr, z tych dwóch wybranych przez Ciebie modeli możesz śmiało wybrać 755c, bo 807c tak naprawdę to tylko dodatkowe 3D.
Niestety to co Cię drażni jest jedną z wad tych telewizorów. Zmierzyłem stoperem czas przełączania kanałów i wyszło mi od 4 do 5 sekund. Przez pierwsze ~1.5s po wciśnięciu przycisku nadal jest wyświetlany obecny kanał, a następne ~3s to czerń.

PS zwróć jeszcze uwagę, że w807c ma srebrną ramkę. Bleh.
 
Ostatnia edycja:

piotr_jaa

New member
no i z tego co wiem podstawową różnicą między tymi modelami jest odświeżanie matrycy: 60Hz w przypadku 755c i 120Hz dla 807c a to się przekłada na jakość. Choć tańszy model nieźle podciąga obraz komputerowo i ogólnie wygląda to nieźle.

Jak Ci się sprawuje android, bo skrajnych opinii bez liku można przeczytać..? Mnie się ta opcja podoba mimo niewielkich zwiech (o ile tak jest).

Jak z odtwarzaniem filmów z dysku zewnętrznego, bez problemu? .mkv też?
Po WiFi też można przesłać film bez straty jakości czy tylko HDMI lub usb??

Może jakiś model innej marki ktoś podpowie??
 

MokrySedeS

New member
Jak Ci się sprawuje android, bo skrajnych opinii bez liku można przeczytać..? Mnie się ta opcja podoba mimo niewielkich zwiech (o ile tak jest).
Oczywiście system idealny nie jest. Na forach można poczytać o wielu rozmaitych problemach użytkowników, z palca raczej nie są wyssane. Sam kilku doświadczam (np przywieszający się pilot na pół minuty albo ustawianie niepoprawnych kolorów po wybudzeniu ze standby).
Ja osobiście nie znoszę tych wszystkich "smartów". Android TV jako jedyny nie tylko mnie nie irytuje, ale nawet mi się podoba, dlatego przymykam oko na drobne bugi (jestem raczej cierpliwym człowiekiem ;P ).

Jak z odtwarzaniem filmów z dysku zewnętrznego, bez problemu? .mkv też?
Nie mam z tym problemu, ponieważ wszystkie pliki odtwarzam z komputera - ze względu na madVR.
W sumie to nawet nie mam jak sprawdzić bo nie posiadam żadnego dysku zewnętrznego.

Po WiFi też można przesłać film bez straty jakości czy tylko HDMI lub usb??
Jak wyżej, nawet nie sprawdzałem... Poza tym w ogóle WiFi nie używam. Wszystkie urządzenia mam na kablu.
 

ogoorek

New member
no i z tego co wiem podstawową różnicą między tymi modelami jest odświeżanie matrycy: 60Hz w przypadku 755c i 120Hz dla 807c a to się przekłada na jakość. Choć tańszy model nieźle podciąga obraz komputerowo i ogólnie wygląda to nieźle.

Jak Ci się sprawuje android, bo skrajnych opinii bez liku można przeczytać..? Mnie się ta opcja podoba mimo niewielkich zwiech (o ile tak jest).

Jak z odtwarzaniem filmów z dysku zewnętrznego, bez problemu? .mkv też?
Po WiFi też można przesłać film bez straty jakości czy tylko HDMI lub usb??

Może jakiś model innej marki ktoś podpowie??

Pomyliłeś chyba 705c z 755C. Ten pierwszy ma 60Hz a 755 jak i 8XX mają 120Hz.
Sam mam 55W809C i jestem bardzo zadowolony. Jakość obrazu świetna, android - ok. Choć oprócz KODI, Spotify i VLC oraz Youtube nie instalowałem dodatkowych aplikacji, bo nie miałem takiej potrzebny.
.mkv odtwarza bez problemu (z zewnętrznego dysku 1TB) - najlepiej KODI. Choć w kilku przypadkach miałem sytuację, że lepiej dany film odtwarzała standardowa appka VIDEO. Lecz przy dużym dyski i dużej ilości danych, trzeba czekać dość długo aż pierwszy raz zindeksuje dysk.

Teoretycznie po WiFi działa DLNA ale u mnie dość długo buforowało. Robiłem kilka razy mirrorlink z telefonem czy tabletem ale jakość była taka sobie. Na HD nie ma raczej co liczyć :)
 

piotr_jaa

New member
W zasadzie jedynie jakość obrazu mnie najbardziej przekonuje w tych modelach - myślę że dla mnie 755c wystarczy. Rozbudowane funkcje androdia nie będą na pewno na co dzień wykorzystywane o ile w ogóle będą.
Długie przełączanie programów, włączanie tv, słaba stabilność oprogramowania i pilot mało rozbudowany ("stary" jednym słowem) to dla mnie minusy tego tv.
TV musze kupić w MM bo mam tam bony, także jak będzie jakaś dobra promo to kupię i tak. Chyba że promocja będzie na inny godny uwagi model:)
 

ogoorek

New member
W zasadzie jedynie jakość obrazu mnie najbardziej przekonuje w tych modelach - myślę że dla mnie 755c wystarczy. Rozbudowane funkcje androdia nie będą na pewno na co dzień wykorzystywane o ile w ogóle będą.
Długie przełączanie programów, włączanie tv, słaba stabilność oprogramowania i pilot mało rozbudowany ("stary" jednym słowem) to dla mnie minusy tego tv.
TV musze kupić w MM bo mam tam bony, także jak będzie jakaś dobra promo to kupię i tak. Chyba że promocja będzie na inny godny uwagi model:)

generalnie między 755 a 807/809 w jakości obrazu wielkiej różnicy być nie powinno a najpewniej wcale nie ma różnicy - dopłacasz tylko do funkcji 3D (bez sensu szczerze mówiąc, szkoda że ja tego nie wiedziałem kupując swój TV) a w cenie pewnie z 500 można zaoszczędzić (albo i lepiej)...
 

leszekmw

New member
a czy gdy przełączam programy dekoderem to też długo to trwa ?
ewentualnie jeszcze takie pytanie - czy myśląc 43w755 o jest sens dopłacać do SONY KD-43X8309C ?
 
Ostatnia edycja:

MokrySedeS

New member
a czy gdy przełączam programy dekoderem to też długo to trwa ?
To zależy tylko od dekodera...

czy myśląc 43w755 o jest sens dopłacać do SONY KD-43X8309C ?
Moim zdaniem UHD w takim rozmiarze ma większy sens w monitorze komputerowym niż w TV.
Ale to też zależy jak blisko (nie jak daleko ;P ) zasiadasz i jaki materiał na tym będziesz oglądać, no i czy wykorzystasz HDR.
 

leszekmw

New member
no pisałem co i jak ..
oglądam na leżąco , telewizor na wprost ścianie , odległość 1,8m .
oglądam w półmroku lub po ciemku.
głównie tv i strony internetowe .
internet przez laptopa.
chcę coś kupić..w końcu..))
choć i tak jakoś mnie korci żeby poczekać do końca euro , może coś stanieje , coś wyjdzie ciekawego..
nie wiem czy wykorzystam hdr bo bie za bardzo rozumiem co to czytając wikipedię.
na telewizorach i technologiach nie znam sie nic.
to co powoli ustaliłem to to że powinienem raczej brać matryce VA no i żeby był 100hz. 3d niepotrzebne.
myślę o 40-43"

sony 755
lg 652
samsung ju700-750
ewentualnie jakiś panas lub philips , ale ambi nie wykorzystam bo niema miejsca.
no i ewentualnie coś z 4K , ale coś dobrego w tym rozmiarze.

nie wiem dlaczego ale do sony mi najbliżej..

finanse - w granicach rozsądku , do 4tyś myślę.
może ktoś mi wreszcie pomoże się zebrać do zakupu..
 

MokrySedeS

New member
Skoro nawet nie wiesz co to hdr to podejrzewam, że korzyści tej technologii zacząłbyś zauważać dopiero za ładnych parę lat, gdy stanie się to głównym nurtem.
Z ~2m musiałbyś skalować interfejs z laptopa. Przynajmniej 150%, żeby używać go komfortowo. W takim zastosowaniu wyższa rozdzielczość mogłaby być korzystna, ale skalowanie w Windowsie "ssie jajka" ;P Coś za coś.
Skoro oglądasz na wprost i w ciemnościach to tak jak piszesz - musisz celować w matrycę VA.
 

leszekmw

New member
tyle to już i ja wiem..))
teraz tylko dobranie telewizora ..
no i pytanie czy brać coś 4K czy na razie niema sensu.., choć telewizor chciałbym mieć na wiele lat o ile to będzie możliwe..
 
Ostatnia edycja:
Do góry