Sony KDL55W755C a KDL55W807C - opinie

uwencjusz

New member
do autora wątku:

Biorąc pod uwagę odległośc od tv wynoszącą 2-3m przy 50-55 calach, bym się pokusił o podzielenie TV na dwie grupy:
- FullHD - niższa cena
- 4K+HDR - wyższa cena
i rozpatrywać zakup tylko w tych kryteriach.

Sądzę, że przy budżecie w granicach 3-4tyś, najlepszym rozwiązaniem będzie dobre FullHD z matrycą VA gdyż przy założonej odległości i rozmiarze tv pomiędzy FHD a 4K nie dostrzeżesz żadnych różnic w wyświetlanym obrazie.

TV z 4K należałoby rozważyć tylko pod kątem wspierania HDR. Z tym, że, aby było to dobrze widoczne, TV musiałby mieć wysoki kontrast, a na to w matrycach IPS raczej nie ma co liczyć.
 

piotr_jaa

New member
Dzięki Uwencjusz,
4k i HDR to na pewno przyszłość i kusząca propozycja ale nie chcę więcej dokładać do tv. Także póki co bliżej mi do FHD. Bardzo mi się nie spieszy z zakupem także będę raczej wypatrywał promocji lub jakiś obniżek większych - ewentualnie wtedy rozsądne 4k bym dostał. Ogólnie wiecie coś na temat zakupów bez VAT w Media Markt? to raczej ściema czy można taniej wyhaczyć sprzęt?
 

piotr_jaa

New member
Nie, jeszcze nie kupiłem - czekam na jakąś promocje czy wyprzedaże, nie spieszy mi się za bardzo. Choć koleś w MM w Katowicach powiedział mi że ciężko już dostać 755C i jak mogą jedynie próbować sprowadzać z innych salonów i nie ma pewności że znajdzie. Ale jak się zdecyduję to będzie to Sony na pewno. Samsungi też dają radę, matryca tak samo ok ale nie będę kombinował chyba:)
 

lopek3

New member
Tez mam dylemat miedzy tymi modlami choc samsung 55h6400 podobno bardzo dobry.

Odradzam tego samsunga. Po roku kurz wchodzi w matrycę. Ja właśnie się tego pozbyłem w ramach rękojmi.
Zakupiłem KD-55X8509C. Jakość matrycy bez porównania na korzyść sony, zero cloudingu czy boundingu.
 

piotr_jaa

New member
UE55J6200 tego samsunga mi też tutaj polecili, niezła opcja muszę przyznać, jedynie na wypalone piksele narzekają. Muszę zobaczyć obraz na żywo choć to może być trudne, w sklepach mało ich
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tak, znajdzie się Philips 55PUS6561, czyli 4K, 100Hz, HDR, Android, AMbilight potrójny i jeszcze kalibracja gratis.
 

bombka

New member
Witam,
chciałbym zasięgnąć Waszej rady przy wyborze nowego TV. Obecnie mam 32'' Samsunga i planuję przesiadkę na coś większego. Telewizor chciałbym przede wszystkim wykorzystać do grania na PS4, dlatego przewertowałem neta w poszukiwaniu modeli z niskim input lag. Z tego co udało mi się ustalić do model KDL 50W755C wyróżnia się pod tym względem na tle konkurencji. Czy w kwocie do 3000 zł będzie to najlepszy wybór czy może dostępny jest jeszcze inny model, którego nie udało mi się wyszukać?
Technologia 4K jest raczej nie dla mnie, gdyż tak jak napisałem, korzystam z osiedlowej kablówki, która w pakiecie ma sporo programów HD i nie jestem tak dużym pasjonatem, aby zacząć oglądać filmy w tak dużej rozdzielczości, więc chyba wolę kupić lepszy model FullHD niż średniego 4K.

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 17m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? najczęściej na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? ma stać
6.Jak słońce świeci w pokoju ? ekran stale oświetlony
7.Jaki masz obecnie telewizor ? samsung 32''
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? najlepiej jakby nie posiadał dodatkowych bajerów typu Smart czy Android, gdyż zależy mi na szybkiej reakcji, tym bardzie, że TV podlączam do PS4, więc neta będę miał z konsoli.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? na razie kablówka, ale chciałbym wykorzystać tuner DVB-T
10.Jakie urządzenia ? PS4 + amplituner
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 4h
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? matową
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Sport, róże filmy
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? nie
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? TV pod PS4 przede wszystkim
16.Preferencje co do marki ? brak
17.Preferencje co do wielkości ? 50cali
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? jak się długo przełączają programy - długa przerwa
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? do 3000zł ale lepiej mniej
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? 3D nie potrzebne
 

bombka

New member
Zdecydowałem się na model 50W755. Mam jeszcze jedno pytanie. Zauważyłem, że pojawia się rozmycie obrazu dookoła postaci np. gdy pojawiają się zbliżenia na postacie w grze FIFA na PS4, podczas szybkich scen. Czym to jest spowodowane?
 

bombka

New member
W momencie, gdy włączam tryb "live football" kolory stają się żywe, podbija się znacząco kontrast, ale od razu widać smugi dookoła postaci podczas zbliżeń czy też szybkich scen. Gdy wyłącze ten tryb to obraz staje się przyciemniony (standardowe ustawienia TV po wyjęciu z kartonu), ale nie zauważyłem wspomnianych smug. Pytanie czy nie są one widoczne ze względu na niskie podświetlenie, a może one nadal tam są?
 
Ostatnia edycja:
Do góry