sony KDL-40WD650BAEP czy LG 43LF631V

morngrim2

New member
witam,
planuje zakup telewizora pod konsole PS3/PS4 i do filmow, głównie z netu wiec ważne zeby miał WiFi i opcjonalnie smartTV. Budzet do 2500zl. Byłem w media expercie gdzie sprzedawca polecił mi 2 modele, niestety nie moge nigdzie znalezc zadnych testow/opinii o tych modelach jesli chodzi o granie, input lag, smużenie przy dynamicznych grach.
Czy ktoś z tutaj obecny może coś podpowiedzieć na temat modeli:
sony KDL-40WD650BAEP
LG 49LF631V lub w wersji 43" o 500zł tańszy.
lub czy ewentualnie macie jakies propozyje w tym przedziale cenowym, które były by lepsze od wyżej wymienionych?

pozdrawiam,
M.
 

CrisPl

New member
Cześć.

Ja poleciłbym Ci jeden model 2016 biorąc pod uwagę przedział cenowy.

1 Philips 43PUS6401/12 2600zł rtveuroagd-fajna cena bo nie dawno temu kosztował 3000zł.

Jeżeli chciałbyś oglądać czasami zdjęcia z aparatu, czy filmiki z YT to Tv ma 4K i już to wygląda lepiej pod tym względem.

4K tak jak HDR czy Ambilight2 na pewno nie zaszkodzi w Tv a na przyszłość jak znalazł a teraz nie będzie Ci to przeszkadzać wręcz przeciwnie może Ci tylko pomóc.

Tv bardziej zaawansowany/ciekawszy od tamtych, ale też 500zł droższy.

Porównaj sobie specyfikacje sam dojdziesz do jakiś wniosków....czy warto :)


Pozdr :)
 

morngrim2

New member
nie znam się zupełnie na TV. nie oglądam telewizji od 15 lat, ale teraz myślę o zakupie konsoli i dodatkowo przyda się do oglądania filmów na większym ekranie. W tym momencie nie wiem co daje połowa z tych opcji które są w specyfikacji :D ale właśnie o tym czytam (co to ambilight i cała reszta) i popatrzę na ten model Philipsa :)

kiki: te modele które podałem były za 1900zł, ten 48" był za 2400 i tyle myślę mogę wydać. Jeżeli będzie coś, np ten philips, co bije na głowę te modele a kosztuje 2600zł to jestem w stanie dołożyć bo to zakup na lata i zmieniać go prędko nie będę. Zależy mi na działaniu, a nie na bajerach. Nie musi mieć nie wiadomo jakich funkcji bo i tak połowy nie wykorzystam :) główne przeznaczenie dla mnie to konsola PS4, bo nie mam bzika na punkcie jakości obrazu ani gadżetów i zadowolę się ładnym obrazem w filmach, nie musi być 4k, 3D, z efektami typu ambilight2 (właśnie sprawdziłem co to :p). Jeśli są to bajery, które tylko podnoszą cenę TV...

odnośnie matrycy i 50/100Hz... *rozkłada bezradnie ręce* moja wiedza na ten temat jak mówiłem jest zerowa. Wyczytałem, że do grania zdecydowanie polecają 100 Hz ale jak to wygląda w praktyce? :)
 

morngrim2

New member
poczytałem jeszcze trochę o tych modelach i sony odrzuciłem ze względu na niskie odświeżanie (200hz). Także skupiam się na LG, zastanawiam się obecnie nad 2 modelami:

LG 50LF652V
LG 49LF631V

(tak dopytam jeszcze, pod względem grania, siedząc max 2.5m od TV, warto wybrać ekran 49/50" czy lepiej 42/43"?)

oba są w bardzo podobnej cenie ale chyba ten pierwszy będzie lepszym wyborem? ma dodatkowo 3D, parę okularów, system 2.0. Czy może jest coś co mi umknęło i lepiej ten LF631V?
 
Ostatnia edycja:

morngrim2

New member
dlaczego? :)
i pytanie odnosnie systemu... tam jest 2.0 w obu? w jednym? bo na stronie LG jest raz tak raz tak pisane...
magic pilot jest w tym 652V w zestawie? jedne strony podają, że tak, inne, że nie... a to chyba od producenta zależy?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Brałbym 50 LF652 bo jest na matrycy 100Hz.
Musisz sprawdzić dobrze podświetlenie przy zakupie, bo trafia się z cloudingiem.
Z dobrych masz jeszcze TCL 50S7806 - 4K na matrycy też 100Hz,
 

morngrim2

New member
a tu z kolei mowią, że jest low input lag :D https://www.youtube.com/watch?v=ABEOa8jR3_E i kogo słuchać? Wiem, że można kupić i samemu przetetować a w razie problemów mam 14 dni na zwrot ale wole przemyślane zakupy i tą opcje zostawiam jako ostateczność :)

pytanie jeszcze bo zastanawiam się nad wielkością telewizora. Odległość od kanapy do TV to 2.5m, TV głównie do grania i filmów, czy warto brac 43" czy lepiej 50"?
 

morngrim2

New member
czyli co konkretnie? :) gra się i tak najczęściej w trybie gry, więc wszystkie filtry i ulepszacze obrazu są wyłączone wtedy.
dzisiaj całkiem przypadkiem trafiłem na ten telewizor w ciekawej promocji w Auchan. jest za 2299zł. Jedyny problem to brak możliwości zwrotu w ciągu np 14 dni jeśli się nie spodoba.
 

morngrim2

New member
wiem, że kupując przez internet mogę zwrócić sprzęt, kupując normalnie w sklepie saturn/media markt/expert tez moge zwrócić, ale to jest Auchan i sprzedawca powiedział, że niestety takiej możliwości nie dają ale chyba i tak się zdecyduje bo cena jest o ~200zł niższa niz w innych sklepach, 2299zł. Na allegro jest podobna w jednym ze sklepów ale w razie ewentualnej gwarancji wysyłam już sam a nie mogę nigdzie zanieść.
 
Do góry