Specyfikacja telewizorów Ultra HD firmy Sony KD-65XD9305 i Sony KD-55XD9305.

Kamillo4891

New member
Cześć.
Mam od paru dni problem z odtwarzaniem filmów z HDR z dysku USB na tym TV, KODI co jakieś 10 sec przycina obraz, MX PLayer w ogóle nie ładuje filmu, jedynie wbudowany odtwarzacz działa poprawnie, wcześniej w KODI wszystko działało super, nic nie robiłem, po prostu od paru dni tak się zaczęło dziać, czy macie może jakieś rozwiązanie ?, bo nie powiem, że mnie już to wkurza.
Dodam jeszcze, że w 4K filmy śmigają, ale jak jest już HDR to jest problem.
TV resetowałem już do ustawień fabrycznych, ale nic to nie dało.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Cześć.
Mam od paru dni problem z odtwarzaniem filmów z HDR z dysku USB na tym TV, KODI co jakieś 10 sec przycina obraz, MX PLayer w ogóle nie ładuje filmu, jedynie wbudowany odtwarzacz działa poprawnie, wcześniej w KODI wszystko działało super, nic nie robiłem, po prostu od paru dni tak się zaczęło dziać, czy macie może jakieś rozwiązanie ?, bo nie powiem, że mnie już to wkurza.
Dodam jeszcze, że w 4K filmy śmigają, ale jak jest już HDR to jest problem.
TV resetowałem już do ustawień fabrycznych, ale nic to nie dało.

Najnowszą aktualizację masz?
 

Kamillo4891

New member
Tak, aktualizowalem od razu jak wyszedł nowy android i do tej pory śmigało wszystko ładnie. Sprawdzałem z ciekawości na stronie Sony czy nie ma nic nowszego,ale nie ma.
Czy da się wrócić z powrotem do androida 5?.

Wysłane z mojego LG-H320 przy użyciu Tapatalka
 

Kamillo4891

New member
Może pokaże jak to wygląda...

vpi9h0.jpg

Tak mam na innych playerach oprócz KODI (widoczne szare pasy na górze i na dole ekranu), w KODI jest wszystko OK jeśli chodzi o to.
Natomiast w KODI mam problem ze wspomnianym już przeze mnie przycinaniem filmów, na innych playerach nie przycina, ale za to są widoczne te szare pasy :x
Poniżej filmik z KODI (sory za jakość, ale widać przynajmniej w czym jest problem)
https://youtu.be/orYFzeC7B_I

Wyżej opisane problemy są tylko przy filmach z HDR, bez HDR-a filmy śmigają na wszystkich playerach bez problemu, jakby ktoś miał jakiś pomysł to bym był wdzięczny :smile:
 

muchomorek

New member
Wady matrycy

Witam!
Kilka dni temu kupiłem 55XD9305 i zauważyłem następujące wady:
1. ciemniejszy pasek z prawe strony (zielona strzałka)
2. w 4 miejscach przy rogach symetryczne plamy pociemnienia (tego tak dobrze nie widać na zdjęciu ale są wyraźne)
link do zdjęcia z wadami
Czy to tylko ja tak mam (mój egzemplarz) - chyba go oddam do sklepu.
Skoda bo już chyba zostały same wybrakowane te XD93 i będę musiał poczekać aż stanieje XE93, chyba że można wziąć zamiast tego XE9005...
 

Kamillo4891

New member
Witam!
Kilka dni temu kupiłem 55XD9305 i zauważyłem następujące wady:
1. ciemniejszy pasek z prawe strony (zielona strzałka)
2. w 4 miejscach przy rogach symetryczne plamy pociemnienia (tego tak dobrze nie widać na zdjęciu ale są wyraźne)
link do zdjęcia z wadami
Czy to tylko ja tak mam (mój egzemplarz) - chyba go oddam do sklepu.
Skoda bo już chyba zostały same wybrakowane te XD93 i będę musiał poczekać aż stanieje XE93, chyba że można wziąć zamiast tego XE9005...

Spróbuj zresetować TV do ustawień fabrycznych, jak nic to nie da to oddaj jak masz taką możliwość.
 

vanishHD

New member
Jak masz możliwość zwrotu, to po co męczyć się z TV, który cię wkurza?

Na korzyść XD93 przemawia większa jasność, zaś XE90: lepsza czerń, wygaszanie strefowe oraz niższy input lag (ok. 35 ms).
 

odoja

New member
Witam!
Kilka dni temu kupiłem 55XD9305 i zauważyłem następujące wady:
1. ciemniejszy pasek z prawe strony (zielona strzałka)
2. w 4 miejscach przy rogach symetryczne plamy pociemnienia (tego tak dobrze nie widać na zdjęciu ale są wyraźne)
link do zdjęcia z wadami
Czy to tylko ja tak mam (mój egzemplarz) - chyba go oddam do sklepu.
Skoda bo już chyba zostały same wybrakowane te XD93 i będę musiał poczekać aż stanieje XE93, chyba że można wziąć zamiast tego XE9005...

Witam,

ten pasek z prawej strony ma prawdopodobnie każdy egzemplarz. Też mam go u siebie i w sumie przestałem na niego zwracać uwagę. Wiem,bo sprawdzałem różne egzemplarze (55 i 65) w media markt ,saturnie itd. A ten u góry, niemal nie widoczny, nie wiem. Być może też mam ,ale już mi przeszło sprawdzanie TV pod każdym kątem. Uważam, że ten TV jest bardzo dobry, jestem zadowolony i kropka. Ale wiadomo jak coś Tobie nie pasuje to reklamuj. :).
 

odoja

New member
Orientuje się może ktoś czy aktywne okulary 3D samsunga SSG-5100GB będą działać na xd9305?
Dzięki z góry za odpowiedź. :)
 

MichalTJE

New member
Cześć mam prośbę
czy mógłby ktoś sprawdzić...
po update do A_6.0 straciłem możliwość uruchomienia TV w trybie 3D w aplikacji np Kodi... w A_5.0 obejscie było takie że tryb 3D uruchamiało sie z pobranej apki TVSony z pilota wirtualnego... na tą chwile to nie działa... czy tylko u mnie ?
dajcie zanka
TV = 65 XD9305
dzięki
M.
 

MichalTJE

New member
Witam
z racji tego, ze mam świeżo upieczonego "Komunistę" :) od wczoraj w domu stoi na półce nowiutkie PS4 PRO... biorę się za podłaczenie do naszego TV (65" XD9305) --- poradźcie czy powinienem na coś zwrócić szczególną uwagę przy pierwszym podłączeniu konsoli ?
czy tryb obrazu "GRA" kalibrowaliście również po podłaczeniu konsoli?
czy może używać trybu Wideo HDR ?
dzięki
MB
 

Kamillo4891

New member
Witam
z racji tego, ze mam świeżo upieczonego "Komunistę" :) od wczoraj w domu stoi na półce nowiutkie PS4 PRO... biorę się za podłaczenie do naszego TV (65" XD9305) --- poradźcie czy powinienem na coś zwrócić szczególną uwagę przy pierwszym podłączeniu konsoli ?
czy tryb obrazu "GRA" kalibrowaliście również po podłaczeniu konsoli?
czy może używać trybu Wideo HDR ?
dzięki
MB

Raczej nic nie musisz przestawiać, ja gram w trybie gra,jedynie co to popatrz czy nie masz włączonych ulepszaczy w TV, jak masz to je wyłącz po to żeby input lag nie był większy. Jak gra obsługuje HDR to TV sam się przełączy w ten tryb.
Dobrej zabawy 😃

Wysłane z mojego LG-H320 przy użyciu Tapatalka
 

odoja

New member
Witam
z racji tego, ze mam świeżo upieczonego "Komunistę" :) od wczoraj w domu stoi na półce nowiutkie PS4 PRO... biorę się za podłaczenie do naszego TV (65" XD9305) --- poradźcie czy powinienem na coś zwrócić szczególną uwagę przy pierwszym podłączeniu konsoli ?
czy tryb obrazu "GRA" kalibrowaliście również po podłaczeniu konsoli?
czy może używać trybu Wideo HDR ?
dzięki
MB


Cześć,

zmień sobie w ustawieniach HDMI z trybu standardowego na tryb ulepszony.

Moim zdaniem Tryb Gra jest jeśli nie najgorszym to jednym z najgorszych trybów pod względem wyświetlanego obrazu. Chyba, że dokonasz kalibracji. Ja osobiście gram i użytkuję tryb standardowy po własnej kalibracji wraz z ustawionym motion flow na 3 z wyłączonym(ale tylko gdy gram, poza tym jest ustawione na automacie) cyfrowa i losowa redukcja zakłóceń.

Tryb HDR natomiast jest moim zdaniem najlepszym ze wszystkich (nawet gdy to nie jest prawdziwy HDR), jest najczystszy i najżywszy tylko może być nieco za ciemny dla nie których, dlatego ja większości użytkuję na standardowym. Tak czy siak to jest Twój wybór który jest najlepszy. :)

Pozdrawiam. :)
 

MichalTJE

New member
... a w jaki sposób ominąc podłącznie audio...?...
mam poprzez HDMI ARC podłączone TV...
a konsole wiadomo w HDMI 2... i dlaczego nie mam audio przez soundbar jedynie przez głośniki TV ... zrobiłem obejście łącząc konsole z sounbarem kablem optycznym...ale czy tak mam być ?
******************************************************************************
sprawa nieaktualna... podpiąłem soundbara w złe wejście juz ok...
tryb obrazu HDR = wymiata, w połączeniu z dolby atmos.... uuuu :)
 
Ostatnia edycja:

pspot

Member
Panowie, mój TV to Sony KD-65XD9305. Wczoraj zauważyłem, że obraz co jakiś czas błyska (parę razy na minutę) , jakby ktoś włączał flash lub lampę stroboskopową (zawsze jeden błysk). Tak jakby na te 60 klatek na sekundę 2 pod rząd były całkiem puste i białe - Tak że da się to zauważyć, ale ja na to zwróciłem uwagę dopiero jak mi córka powiedziała. Teraz cały czas widzę te błyski... nie wiem czy tak było od początku tylko na to nie zwracałem uwagi, czy teraz coś się porobiło...

Ustaliłem, że błyska tylko wtedy, gdy obraz przesyła kino domowe (swoje menu lub obraz z dekodera NC+). Jak włączam obraz z menu TV lub z naziemnej błysków nie zaobserwowałem - wygląda na to że ekran jest ok. Kino domowe podłączone mam kablem HDMI - takim 3-metrowym, ale cienkim (raczej tani), do wejścia HDMI 4 (ARC, choć KD tego nie obsługuje). Pierwsza myśl: może kabel walnięty. Ale podłączyłem KD pod inne wejście w TV (HDMI 2) tym samym kablem i błysków nie zauważyłem... Na wejściu HDMi 2 mam fabryczne ustawienia obrazu, więc jeszcze sobie pomyślałem, że może to te ustawienia obrazu na HDMI 4 jakoś interferują że tak błyska... Po ponownym podłączeniu pod HDMi 4 ponownie błyskało, więc wykluczam luźne włożenie wtyczki...Co to może być? Walnięte wejście HDMi 4 w TV? Czy może to ARC zbyt obciąża sygnał na tanim kablu HDMI? :shock:


Po 3-miesięcznym używaniu TV tym samym kabelkiem podłączonym pod HDMI 2 znowu zaczęło błyskać... Ewidentnie tego wcześniej nie było, zaczęło w długi weekend... Czy była wtedy jakaś aktualizacja oprogramowania?
I najlepsze: podłączam pod HDMI 4 (tam gdzie 3 miesiące temu błyskało) - i też błyska. Podłączam pod HDMI 3 (do tej pory nieużywane) - i nie błyska.... :confused:

W drodze jest nowy kabel, ale nie liczę na to że się poprawi. :| Pomyślałem że mam jeszcze dwa wejścia HDMI nieużywane ale za pół roku mi ich braknie...
Zresetowałem TV do ustawień fabrycznych, wyłączyłem na godzinę z prądu. Po podłączeniu pod HDMi 2 już nie błyska. Ciekawe jak długo.

Ktoś z Was spotkał się z taką przypadłością albo o niej słyszał? co to może być? Moje przypuszczenie, że coś z protokołem HDCP przy wejściach jest nie tak.... Ale jak zgłoszę reklamację to mi zresetują TV i powiedzą że naprawiony i tak do końca gwarancji... już sam nie wiem... Zgłaszać, czy uznać, że TTTM (ten typ tak ma) :cry:
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Jeśli chodzi o aktualizację to na stronie Sony możesz sobie zobaczyć dla Twojego modelu czy coś było nowego.. czy zgłaszać ? Na dwoje babka wróżyła , ale jak nie spróbujesz to i nie będziesz wiedział..
 
Do góry