Specyfikacja telewizorów Ultra HD firmy Sony KD-65XD9305 i Sony KD-55XD9305.

accu

New member
Bez reklam
1000 zl + vat Accu takie rozpakowanie ;-)

Witam uprzejmie,

Wiesz , ująłbym to tak , chętnie byłbym asystentem , ale nie wiem tylko , czy umiałbym tak delikatnie
kręcić swoim" śrubokręcikiem" .:|

Telewizory firmy Sony XBR- X930D "delikatnie" zostały przetestowane na stronie :

https://reviews.lcdtvbuyingguide.com/sony-lcd-tv/sony-xbr-x930d.html

Początek szczegółowego testu telewizora Ultra HD firmy Sony KD-55XD9305 , na razie kolejne rozpakowanie i szczegółowe zdjęcia obudowy tego telewizora i akcesoriów . Zapowiada się bardzo
ciekawy test .

Réception du téléviseur Sony KD-55XD9305 pour un futur test ! | HDfever

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Sony 2016 TV preview: HDR en wide color in plat en curved - Ultra HD: XD93 | Hardware.Info Nederland

Nie bardzo rozumiem z tego tekstu , gdzie i jak usytuowane jest podświetlenie LED . Przydało by się
jakieś zdjęcie , wykonane jakąś aparaturą termiczną .

BTW , skoro system Android TV 5.1.1 , płyta główna SVPDTV15 , procesor Mediatek MT5890 , CPU i GPU są dokładnie takie same jak w ubiegłym roku , to skąd wzięła się tak wysoka cena za
telewizory tej serii ?

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ale cena nie jest podobna do tej co było i rok temu za jego poprzednika ? Mi się wydaje że coś koło tego również było... na wejście..
Accu trzeba w akcji ten tv zobaczyć i się nim pobawić.. - to jest najlepsza ocena..
 

accu

New member
Bez reklam
Ale cena nie jest podobna do tej co było i rok temu za jego poprzednika ? Mi się wydaje że coś koło tego również było... na wejście..
Accu trzeba w akcji ten tv zobaczyć i się nim pobawić.. - to jest najlepsza ocena..

Witam uprzejmie,

Podejdę do sklepu Media Markt , jeśli już 55" otrzymali . W nie wszystkich sklepach sieci Media Markt i sieci Saturn
jest dostępny .:neutral: W sklepach Saturn jest promocja karty podarunkowej do zakupów w marketach Piotr i Paweł w wysokości 700 zł , jak się 55" zakupi .(do 23 marca 2016 włącznie)

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

barburian

New member
Bez reklam
Wczoraj odwiedziłem SONY Center i Pan z Salonu powiedział że praktycznie nie ma różnicy w obrazie między X93C a X93D i że ten cały Slim Backlight Drive to taki pic na wodę. Nie było możliwości porównania bo X93C sprzedane.
Natomiast porównałem sobie serię X85C i X85D z uwagi na matrycę IPS
w X85D obraz był pod kątem lepszy, patrząc na wprost różnic nie zauważyłem
szczegółowość detali w obrazie podobna , nie mogłem niestety ocenić jak będzie przy zgaszonym oświetleniu.
Wracając do serii X93D to wyrazistość i kontrast w moim odczuciu był dużo lepszy na 55 calach niż na 65 calach tego samego modelu.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Mi się wydaje że tak jest, że im mniejszy tv to obraz lepiej się prezentuje - mam na myśli np porównanie 55 cali do 75 cali tego samego modelu... chyba że jest mega materiał to wtedy jest inaczej..
X93d może być porównywalnej jakości do poprzednika tak jak napisał tutaj Kolega, ale jeśli nawet tak by było to cena jest podobna na wejście, a z ubiegłego roku ten tv w warunkach domowych oglądałem i jak dla mnie naprawdę fajny tv.. relatywnie 13-14 tys za 65 cali uważam że jest warty ten tv ale żeby za tyle kupić to trzeba poczekać aż ten model będzie się wysprzedawał..
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Co tu dużo pisać , test dla "cierpliwych" i ciekawych na filmie ::neutral:(25'23")

https://www.youtube.com/watch?v=56gptjVdLoU&feature=youtu.be

Moim skromnym zdaniem trzeba poczekać na aktualizację oprogramowania dla tej serii telewizorów .:-|
BTW , funkcja nagrywania na dysk HDD na razie niestety nie działa w tej serii telewizorów .
Czyżby powtórka " z rozrywki" jak w ubiegłym roku .....

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Być może tak będzie - pytanie w którym sofcie to zmienią... choć dla mnie to jest i tak nie potrzebne ale niektórym się ta funkcja przydaje.. choć jeśli takowa informacja jest w danych technicznych (a jest) to musi ona być i to nie podlega dyskusji..ciekawy jestem dlaczego im to sprawia taki problem - czy to nie jest przypadkiem kwestia androida? Choć z mojego punktu widzenia ma być super obraz, szybkie menu, fajne 3d, tv ma się nie zawieszać i ma nie mieć rożnych anomalii..i do tego przyzwoita cena i będzie dobrze.. tylko żeby ta cena przyzwoita była ( i to tez kwestia podejścia, dla każdego co innego to oznacza) to pod koniec roku, lub początek przyszłego trzeba szukać okazji.
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Dzisiaj po raz pierwszy zetknąłem na "żywo" z serią telewizorów firmy Sony XD9305 .
Subiektywne moje pierwsze wrażenia . Zarówno 65" jak 55" prezentują się bardzo dobrze . Menu w telewizorach działało płynnie bez dwóch zdań .
Obraz bardziej kontrastowy był wyświetlany na ekranie 65" . Niestety personel sklepu nie uległ mojej
prośbie i nie "przyciemnił" oświetlenia części sklepu , ale rozmawiałem na ten temat i być
może będzie to możliwe ..

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
I takie masz prawo :) każdy robi tak jak uważa..
W saturnie ten model jest za 16 tys czyli patrząc na promocje jakie tam od czasu do czasu są plus poczekać do końca roku i pewnie za jakieś 12-13 tys będzie można wyrwać 65 cali..
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Jeśli widziałeś to masz porównanie - ja niestety jeszcze nie widziałem tych modeli w akcji :) wydaje mi się że tez od tego modelu Samsunga co KOlega napisał to nie jest to najwyższy model od Samsunga w 65 calach... więc cen nie ma co porównywać..
 

colibri75

New member
Tez mi sie tak wydaje bo nowe sony to nastepca x9305 ale z drugiej strony to nie jest (sony) chyba direct led tylko jakis patent sony, cos pomiedzy, wiec ciezko bedzie pod tym wzgledem porownac go do np. ks9800 czy 9500
 

RHJG

New member
Bez reklam
Witam Sony najwyższy model to KD-65ZD9,KD-75XD9405,KD-65XD9305
Samsung najwyższy model to 110" S9 SUHD 8K TV ,88"KS9800, 78"KS9500,78"KS9000. Wszystko można porównywać,Kiki być może, ale bez testów to kontrowersyjna teza ?
 

accu

New member
Bez reklam
Witam, gdzie można dowiedzieć się czegoś więcej o sony KD-65ZD9, parametry, data premiery itp.

Witam uprzejmie,

Zdaje się , że prototyp był pokazywany w Las Vegas na CES 2016 w wielkości przekątnej ekranu 85" . Jest bardzo mało danych
na jego temat . Prawdopodobnie może wyświetlić obraz o jasności obrazu dochodzącej do około 4000 nit . Być może pojawi się
pod koniec tego roku , ale nie jest to pewne . Trzeba uzbroić się w "cierpliwość".

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Wszystko ok ale mi chodziło o tv 65 calowy, a nie 75 czy 85 calowe.. więc mam na myśli porównanie Sonego topowego w 65 calach i samsunga topowego w 65 calach.. dostępnych u nas w RP ( ta Z-tka nie wiadomo czy to u nas będzie do kupienia) i wtedy patrzeć cena względem jakości oferowanej przez oba modele.. ale właśnie w 65 calach.
 
Do góry