Specyfikacja telewizorów Ultra HD firmy Sony KD-65XD9305 i Sony KD-55XD9305.

ernet

Active member
Bez reklam
A najgorsze w tym wszystkim jest to że tv patrząc cena - jakość to słabo się prezentują pod względem awaryjności oraz tego jak zachowują się serwisy pod tym względem... jak dla mnie tv to najbardziej psujący się sprzęt rtv.. oraz najwięcej rożnych wad które mogą ale nie muszą być respektowane przez serwis. Kupując tv za 15-20 tys człowiek chce mieć pewność że serwis zachowa się na poziomie ...oczywiście mam na myśli tutaj wszystkie marki tv.
No właśnie. Dlatego uważam, że dokupowanie dodatkowej gwarancji, takiej na 5 lat na wszystko, dla TV kosztujacego poniżej 10tys. nie ma sensu, to już od tej kwoty w górę_jak najbardziej. Fakt, to kosztuje kilkaset zł, ale warto IMO
 

piteron

Active member
Bez reklam
Po pierwsze nie dokupujemy w sklepach gwarancji (poza kilkoma przypadkami )a ubezpieczenie na wypadek awarii sprzetu. Czym sie różnią te dwa pojecia proponuje przeczytać OWU który powinno sie dostać przy kazdej takiej tranzakcji. Najważniejsze jest to ze wcale nigdzie nie jest napisane ze jeśli w 5 roku padnie matryca to serwis to naprawi. A jedynie to ze ubezpieczyciel usunie szkodę. A jak to sie.odbywa proponuje poczytac fora prawne. Tam jest czytania na ten temat do jesieni

Wysłane z mojego SM-N910C
 

piteron

Active member
Bez reklam
Jedynie kto daje dawal takowe gwarancje to Sony i Samsung
W pozostalych wypadkach podczas zakopow w duzych sklepach stacjonarnych ale tez w sklepach internetowych proponowane sa ubezpieczenia
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Na konkurencyjnym forum HDTV_Centrum Polska(napisałem błędnie) ukazał się 07 lipca 2016 r. test telewizora Ultra HD
firmy Sony KD-65XD9305 . Testujący w konkluzji go bardzo polecają .
Jak dla mnie cena bieżąca stanowczo za wysoka . :|

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Zawsze chciałoby się taniej ale już cena nie jest taka zła 13500-14000 z 5 letnią gwarancją .. za 65 cali.. jeszcze troszkę i spadnie do 11-12 tys.. taniej nie będzie, a zawsze jak za drogo to są inne do kupienia..
 

accu

New member
Bez reklam
Zawsze chciałoby się taniej ale już cena nie jest taka zła 13500-14000 z 5 letnią gwarancją .. za 65 cali.. jeszcze troszkę i spadnie do 11-12 tys.. taniej nie będzie, a zawsze jak za drogo to są inne do kupienia..

Witam uprzejmie,

A jaka jest wartość realna tego telewizora ? :-|
Bardzo ładnie(nowocześnie) się prezentuje , ale co z tego wynika . Telewizor jest "slim" i obudowa telewizora się niestety mocno nagrzewa . :| Wydaje mnie się , że nie jest to zbyt korzystne dla układów elektronicznych telewizora , które powinny mieć odpowiednią temperaturę pracy .
Może jednak producent wziął to pod uwagę , kto to jednak wie .

Jak masz nadmiar gotówki to możesz kupić , nikt przecież nie zabrania .

BTW, a co klientowi z gwarancji nawet 5-letniej , jeżeli producent może naprawiać nowy , drogi telewizor częściami odnowionymi , czyli pochodzących z regeneracji .
Usługi serwisowe sprzętu firmy Sony to już odrębny temat , ale ogólnie jakość tych usług stoi na niskim poziomie .
Wszystko jest pięknie , dopóki telewizor dobrze funkcjonuje .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Accu tak było jest i będzie w tym kraju... jeszcze dużo się musi zmienić żeby to o czym piszesz było na takim poziomie jak jest choćby w Niemczech czy w UK, a nie wspomnę o USA..
Wiele osób było zadowolonych przy wymianie tv ale też były osoby które nie były zadowolone.. i to o czym pisałem nie raz im droższy tv to niestety więcej taki człowiek traci.. bo żyjemy w takim a nie innym kraju..
Tv niestety jest najbardziej psującym się urządzeniem z rtv i to nie podlega dyskusji, dlatego każdy powinien sobie z tego zdawać sprawę i kupować taki tv na jaki faktycznie go stać, a nie zbierać latami na tv bo potem niestety może się zderzyć ze smutną rzeczywistością..
Firmy nie chcą dawać 5 letnich gwarancji bo wiedzą dobrze, że wiele z tych tv będzie w reperacji, gdyby byli przekonani że np tylko 10-20% wróci sprzedanych tv do serwisów to dawaliby takie gwarancje, ale jest inaczej i nikt nie chce dawać.. i robią to świadomie.. wiec jeśli ktoś kupuje tv za 12-15 -20 tys to ja i tak wolę mieć ta 5 letnia gwarancję Sony której do doskonałości wiele brakuje , ale i tak jest ona lepsza od ubezpieczenia które można kupić w Marketach, nie wspominając że ono jest droższe..

A co do realnej wartości to Kolego wszystko na świecie co jest to jest pozażywane na maksa czy np Kolumny SF Aidy są warte 400-500 tys zł ??? Nie, nie są warte ale jakby mnie było stać je kupić to bym je miał w pięknym domu i w salonie 70 m.. bo nie patrzyłbym jaka jest ich wartość rzeczywista tylko chciałbym je mieć.. Kogo stać to kupuje....

I tak samo z tv jak jest kogoś stać na 12-15-20 tys na tv 65 calowy to idzie kupuje i nie zastanawia się jaka jest jego wartość rzeczywista.. ale też musi być świadoma taka osoba ile taki tv może pograć bez względu na markę i czy ta wydana kwota to dla niego nie stanowi większego problemu jak taki tv rozwali się po 3 latach.. bo to jest bardzo realne..

A ten tv we wszystkich testach wychodzi bardzo przyzwoicie.. kogo stać to sobie kupi i będzie zadowolony... zawiedzie się np przy wymianie tv w czasie gwarancji to na drugi raz kupi iny tv - mam na myśli innej marki, może będzie miał większe szczęście..

Zobacz mój przykład ja i cała moja najbliższa rodzina mamy tv Sony często nawet po 2 egz.. ja mam 3 i nikomu jeszcze nie popsuł się tv Sony, ale kiedyś ten pierwszy raz przyjdzie i jeśli ja bądź ktoś z mojej rodziny poczuje się oszukany przez Sony to tak jak kupowaliśmy ich produkty to tak nagle przestaniemy kupować i ja z tego powodu nie będę płakał, a oni stracą dobrych klientów.. Opisze sytuacje moja wtedy raz tutaj ,i na ich forum i tyle nie będę się denerwował ich poczynaniami bo życie jest za krótkie żeby się tym przejmować, a wtedy kolejny tv będzie innej firmy i sprawa załatwiona..
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Na stronie producenta wyczytałem że edge Led. To w końcu direct Led czy edge Led?

Witam uprzejmie,

To nie jest wątek o telewizorach firmy Sony serii XD8505 , tylko o telewizorach firmy Sony serii XD9305 . Lubisz "bałagan" . :|
BTW,
poszukaj odpowiedniego wątku , bo w 100% jest już założony i tam się rozpisuj .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

sihborx

New member
Witam,

Panowie, przeczytałem z uwagą w innych wątkach o awaryjności obecnych TV oraz o problemach naszych kolegów z serwisem, z naprawami gwarancyjnymi. i jestem trochę zmieszany i zszokowany- Waszymi doświadczeniami. Zwłaszcza z sony.

Przymierzam się do zakupu nowego TV i na 99% miał to być bravia 65xd9305. Jak wiecie cena nie jest najniższa.
I teraz mam naprawdę stracha wydać tyle kasy. Myślałem, że taki TV - za taką ceną będzie się cechował na tyle wysoką jakością, że uchroni mnie przed problemami z awarią . Da mi jakąś namiastkę poczucia bezpieczeństwa.
Da mi chociaż statystycznie większą gwarancję bezproblemowego użytkowania względem tańszych modeli.
Nie ukrywam, że do sony mam największy sentyment. Sam miałem/ mam kilka poprzednich modeli i jak na razie żaden mnie nie zawiódł.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ja mogę powiedzieć tyle że już kilku użytkowników nabyło ten model i że wszyscy bez wyjątku są zachwyceni.
Jak będziesz niebieski masz specjalną cenę na ten telewizor.
Są dostępne.
 

sihborx

New member
dzięki kiki wezmę to pod uwagę.

A czy macie jakieś info o awaryjności jego poprzednika tzn X93/X94? Bo już jest na rynku trochę więc może to choć trochę przybliżyć nam jak będą się sprawowały modele z serii XD93
 

piteron

Active member
Bez reklam
Moim zdaniem nie ma co porównywać modeli w danej serii a.co dopiero z serią poprzednią
Ogólnie Sony xd 9305 nie jest jakaś bardzo awaryjna serią. Ale warto to miec na uwadze źe tego modelu nie sprzedaje sie jakieś zawrotne ilości. Drugą stroną medalu jest serwis Sony.........ale o tym jest oddzielny wątek


Wysłane z mojego SM-N910C
 
Do góry