BDP-S4100 mkv DTS 5.1

RPRT07

New member
Przymierzam się do zakupu Sony BDP-S4100

Bardzo mi zależy na odtwarzaniu mkv z DD i DTS 5.1, w instrukcji urządzenia znalazłem następujące informacje (załącznik)

sony%252520blu%252520ray.png


Nie będę ukrywał, ze testowałem starszy model BDP-S790 i tam obie te rzeczy działały, jedynie był czasem problem z przewijaniem wideo.


Czy możliwe jest, że po jakieś aktualizacji albo nawet w ogóle by odtwarzacz BDP-S4100 odtwarzał mkv z DTS 5.1. Np. w instrukcji S970 nic nie ma na temat DTS 5.1 a bez problemu go odtwarza. Ktoś obeznany w temacie mógłby się wypowiedzieć na ten temat?
 
Ostatnia edycja:

ikar1975

Active member
Bez reklam
Dlaczego akurat sony?Co do DTS-u to nie spotkalem sie by jakieś BD mialo problemy .Pzdr
W tych czasach to chyba nie pisany standard:p
 

RPRT07

New member
Spójrz do screena, nie jest tam wymienione, że sprzęt odtwarza mkv z DTS.

Stąd ta moja niepewność, chciałbym się upewnić
 
Ostatnia edycja:

ikar1975

Active member
Bez reklam
No tak widzę ale nie wierz we wszystkie tabelki , jak piszą że ampli ma 7x 110W to tego się trzymasz ? , a faktycznie jest około 50 w na kanał ,jeśli nie jesteś pewny to znajdź sklep idź z dyskiem z odpowiednim materiałem iniech sprzedawca pozwoli Ci przetestować;-) .Moj bd ma prawie 5lat kosztowal grosze i lyka wszystko więc teraz to chyba modele nie wybredzaja w materiale.Pzdr
 
Ostatnia edycja:

RPRT07

New member
No tak widzę ale nie wierz we wszystkie tabelki , jak piszą że ampli ma 7x 110W to tego się trzymasz ? , a faktycznie jest około 50 w na kanał ,jeśli nie jesteś pewny to znajdź sklep idź z dyskiem z odpowiednim materiałem iniech sprzedawca pozwoli Ci przetestować;-) .Moj bd ma prawie 5lat kosztowal grosze i lyka wszystko więc teraz to chyba modele nie wybredzaja w materiale.Pzdr


Kupiłem BDP-4100 i niestety nie wspiera DTS 5.1 z mkv... DD 5.1 640kb/s idzie bez problemu a obojętnie jaki DTS nawet 724 kb/s bluray downmix'uje do PCM 2.0...

W ustawieniach wszystko jest odblokowane i dobrze ustawione, zresztą w akcie desperacji bawiłem się każdymi ustawieniami i klapa.

Dodam, że blu-ray podłączyłem przez COAXIAL bo nie mam amplitunera z HDMI ale nie powinno to wpłynąć na DTS, któr jest zawarty przecież w definicji COAXIAL.

EDIT: No i oczywiście blu-ray posiada wgrane najnowsze oprogramowanie.
 
Ostatnia edycja:

ikar1975

Active member
Bez reklam
Sony bo sentyment?Ją bym go zwrócił.Kupilem w tamtym roku asusa bds 700 obraz dźwięk super extra cóż to miał być za sprzęt:p .2 dni i został odesłany z uzasadnieniem iż nie spełnia moich oczekiwań dźwięk nie powalił obraz dupy nie urwal a na dodatek nie chodzila połowa filmów z dysku i to największych 15-30gb gdzie mój LG za 299pln nie ma z nimi problemu DTS HD master audio ,true hd,DTS itd proszę bardzo wszysto działka jak nalezy.Pzdr i przemysl zwrot.;-)
 

RPRT07

New member
Sony bo sentyment?Ją bym go zwrócił.Kupilem w tamtym roku asusa bds 700 obraz dźwięk super extra cóż to miał być za sprzęt:p .2 dni i został odesłany z uzasadnieniem iż nie spełnia moich oczekiwań dźwięk nie powalił obraz dupy nie urwal a na dodatek nie chodzila połowa filmów z dysku i to największych 15-30gb gdzie mój LG za 299pln nie ma z nimi problemu DTS HD master audio ,true hd,DTS itd proszę bardzo wszysto działka jak nalezy.Pzdr i przemysl zwrot.;-)


Sony bo TV mam sony i chciałem mieć komplet ;]

Będę musiał tak zrobić. Z ciekawości przejrzałem instrukcje wyższych modeli i tez nie obsługują DTS'u z mkv... ciekawe... a starszy S790 obsługuje...
 
Do góry