SONY KDL-32V2500 czy będzie OK ?

pablo1234

New member
Witam

Chciałbym kupić model SONY KDL-32V2500 cena 4290 zł

Moje warunki
Sygnał Antena zbiorcza TV
Będzie podłączony do Kina 5.1 przez HDMI (PIONEER DV-490)
Będę oglądał z odległości około 3,5 metra 2 osoby
Pokój dobrze nasłoneczniony ale oglądanie raczej wieczorkiem

Jak myślicie dobry wybór ? Myślałem o Panasonicu TX-32LX60 jednak jak zobaczyłem go na żywo w Media Markt to miał bardzo słabe kolory (można powiedzieć pastelowe).

Pzdr Paweł
 

czago

Banned
Wszystko OK, tylko wg mnie zdecydowanie za mały! Ja bedę oglądał z ok. 3 m i nie wyobrażam sobie mniejszego niż 42''. Jeśli możesz sobie pozwolić na większy to pomyśl o tym - chociaż 37''.
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
czago napisał:
Wszystko OK, tylko wg mnie zdecydowanie za mały! Ja bedę oglądał z ok. 3 m i nie wyobrażam sobie mniejszego niż 42''. Jeśli możesz sobie pozwolić na większy to pomyśl o tym - chociaż 37''.
Faktycznie przy 3,5m 37 moze byc natomiast na twoim miejscu przy 3m zastanowiłbym sie czy 42 to nie za duzo.
 

pablo1234

New member
Oj a myślałem, że na 3-3,5 m to 32" nawet będzie za dużo a tu ..... W takim razie muszę przemyśleć sprawę. Widziałem Panasonica 32" z bliska 1-2 m i wydał mi się olbrzymi.

P.S Czy macie jakieś propozycje innych modeli/producentów w podobnej cenie (do 4500 zł) ?

i jeszcze jak lepiej podłączyć ten TV do kompa (ATI x1900xt) przez DVI-HDMI czy 2xD-SUB ?
 

czago

Banned
Tomek Koko napisał:
Faktycznie przy 3,5m 37 moze byc natomiast na twoim miejscu przy 3m zastanowiłbym sie czy 42 to nie za duzo.


Może Cię zdziwię ale napisałem, że z ok. 3m to minimum 42''. Sam kupię 46'' ale marzy mi się nawet 50''. Mam doświadczenie z oglądania 42'' z ok. 3,5m - u rodziców. Na początku twierdzili, że na pewno będzie za duży. Po ok. 2 miesiącach oglądania zaczęło się przesuwanie fotela bliżej ekranu. Gdy zwróciłem im na to uwagę jednak przyznali mi rację - TV mógłby być większy niż 42''.
 
Ostatnia edycja:

Caddi

New member
ten model Sony ma wiatrak, który podobno hałasuje. Zwróć na to uwagę.
I przy 42" (lub nawet 37") te 3m odległości naprawdę trzeba zachować, aby się nie rozczarować.
Ale jeżeli mówisz o kablówce to rozważ też plazmę. Są już 42" o rozdzielczości HD Ready
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
każdy człowiek ma inną wrażliwość.
Dlatego ważne aby oceniać dobór wielkości samemu.
Wszyscy którzy mieli takie mozliwości nie mają wątpliwości czy zrobili dobrze.
Oczywiście że proponowałbym min. 37 LCD lub plazmę 42"
Ale sięgaj po odpowiednią klasę jakości .
http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=12429
Bo moze się skończyć albo niezadowoleniem albo dodatkowymi kosztami.
pozdrawiam
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
czago napisał:
Może Cię zdziwię ale napisałem, że z ok. 3m to minimum 42''. Sam kupię 46'' ale marzy mi się nawet 50''. Mam doświadczenie z oglądania 42'' z ok. 3,5m - u rodziców. Na początku twierdzili, że na pewno będzie za duży. Po ok. 2 miesiącach oglądania zaczęło się przesuwanie fotela bliżej ekranu. Gdy zwróciłem im na to uwagę jednak przyznali mi rację - TV mógłby być większy niż 42''.
Oglądam N-ke na jvc37S60 z 3,5m i jest ok . Byc może 42'' by tez były ok ale nie wierze ze 46''a tym bardziej 50'' mozna było spokojnie ogladac z 3m. Chyba ze oglądasz tylko HD.
 

mironek

New member
Witam!
Sam jestem posiadaczem nieco wcześniejszego modelu KDL-40V2000.
Co do wielkości, to z mojego doświadczenia wynika (oglądam z 3m), że mógłby być większy (46").
Jeżeli chodzi o obraz to podstawą rzeczą zaraz po rozpakowaniu będzie odpowiednia regulacja parametrów bo fabryczne są do bani.
Czerń jest naprawdę dobra chociaż oglądając TV w całkowitym zaciemnieniu wyjdą niedoskonałości technologi LCD - jest na to prosta rada - jakieś subtelne żródło światła w kącie pokoju lub podświetlenie za telewizorem (namiastka AMBILIGHT).
Polecam ten TV.
Pozdrawiam - Mironek
 

Ruda-Monia

New member
Który?

Witam!
Czy może mi ktoś powiedzieć, który model teleiwora jest lepszy i dlaczego:
kdl-32v2500 czy kdl-32u2030?

Porszę o jak najszybszą odpowiedź!:krol:
 

PiotrekDGT

New member
Ruda-Monia napisał:
Witam!
Czy może mi ktoś powiedzieć, który model teleiwora jest lepszy i dlaczego:
kdl-32v2500 czy kdl-32u2030?

Porszę o jak najszybszą odpowiedź!:krol:

Monia, ta Bravia z serii U to najtańszy 32" TV LCD ofercie Sony (tzw. model marketowy:p ), z kolei seria V to po prostu high-end jeśli chodzi o ich modele HD Ready (nie full HD!!!).
Seria V ma lepszą czerń, lepsze odwzorowanie kolorów, system Bravia Engine oraz lepiej podświetloną matrycę.
Posiada także bardzo ważną cechę (nie tylko dla kobiet:grin: ) - świetnie się prezentuje.
Jak dla mnie wybór jest prosty...;)
 

PiotrekDGT

New member
Ruda-Monia napisał:
A model 32s2030? jest lepszy czy nie od serii V?:confused: Bo moja mama niestety uparła się na ten pierwszy.. Pozdrawiam!

Jeżeli mama ufa Tobie i twojej znajomości tematyki, to spróbuj ją przekonać do modelu z serii V.
Ma on system Live Colour Creation (poprawia reprodukcję barw o około 30%), ma ponadto znacznie lepsze odwzorowanie czerni niż model S.
Jeśli pieniądze nie stanowią problemu - wybierzcie V, albo jego 100Hz następcę, serię D.
 
Do góry