Telewizor Sony KDL-43W809C

Marcusowy

New member
Witam :)
Chciałbym się dowiedzieć czy jest ktoś posiadaczem telewizora Sony KDL-43W809C i ogólnie poznać opinię na jego temat. Piszę tutaj ponieważ na internecie opinie są znikome. Chcę zakupić na dniach ten model ale nie jestem do końca przekonany, czy w tym przedziale cenowym nie można znaleźć jakieś ciekawszej propozycji. Z góry dziękuje za pomoc.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Właśnie go testuję w wersji 50W809.
Gra naprawdę dobrze.
Jak będziesz niebieski masz specjalną ofertę i kalibrację profesjonalną gratis.
To model z Androidem.
 

kolesmaniek

New member
Witam chcialbym się dowiedziec czy wie ktos na jakiej matrycy jest model Sony KDL43W809C. Glownie chodzi mi o to czy jest to matryca 100 Hz czy 50 Hz? Wyczytalem w necie ze poprzednia seria miala tak, ze 50" byl na matrycu 100Hz a 42" na matrycy 50Hz a oba byly z tej samej serii.
 

RM.Harry

Klub HDTV.com.pl
VIP
@Marcusowy - różnica pomiędzy w809 a w808 nie ma żadnej tyle że ten drugi kupisz tylko i wyłącznie w sieci mediaexpert (model specjalnie dla nich)
 

piotrgryf

Klub HDTV.com.pl
VIP
Posiadam ten model. Telewizor naprawdę bardzo ładnie świeci. Obraz na kanałach telewizji naziemnej jest bardzo dobry, nawet tych gorszej jakości: TVP Seriale, rozrywka. Obraz z dekodera (VU Uno) to już po prostu poezja. Granie na PS4 to sama przyjemność. W moim egzemplarzu nie występuje żaden clouding, TV zakupiony u kikiego. Jeśli ktoś z was ma pytania dotyczące tego modelu chętnie odpowiem. Posiadam wersję 43 cale.

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

piotrgryf

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jest średnio, czasami android potrafi się przywiesić. Nie jest to zbyt częste, ale występuje. Ogólnie samo menu Tv nie jest za szybkie. Mam nadzieje, że Sony poradzi sobie z tym problemem w kolejnej aktualizacji. Za to obraz jest mega piękny. Gdybym miał wybierać jeszcze raz wybrał bym tak samo.

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka
 

k_nemo

New member
Jak często zdażają się te przewieszenia? W jakich sytuacjach? Czy wystarczy poczekać aż system się odwiesi? Jak długo tv uruchamia się od momentu włączenia?
 
Ostatnia edycja:

piotrgryf

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam. Mierzone stoperem :). Od włączenia do pojawienia się obrazu mija 4 sekundy. Po zaktualizowanniu oprogramowania przywróciłem ustawienia fabryczne, teraz tv działa znacznie lepiej. Przywieszenia zdążają się np. przy wpisywaniu adresu strony w operze, wtedy trzeba dać chwilę czasu dla tv aż się odwiesi.

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka
 

k_nemo

New member
To świetnie. Jeszcze jedna sprawa. Czy jest różnica w czasie uruchomienia gdy wcześniej odłączymy zasilanie od tv?


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
 

k_nemo

New member
Ok. Rozumiem, że najlepiej nie odłączać tv od zasilania. W tym przypadku w jakim czasie system reaguje na polecenia pilota? Czy po odłączeniu zasilania tracą się jakieś ustawienia systemowe, np. konfiguracja wifi?


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
 

piotrgryf

Klub HDTV.com.pl
VIP
Start po wyłączeniu zasilania to około 40 sekund. Telewizor pamięta wszystkie ustawienia.

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka
 

ogoorek

New member
Czy na tym telewizorze można bez problemu udostępnić bezprzewodowo obraz z telefonu lub tabletu? Wg informacji na stronie nie ma dlna.

użyj opcji Screen Mirroring (dublowanie ekranu) - wtedy robi kopię 1:1 z ekranu tabletu czy smartfona.
Wczorajszy update Androida zdecydowanie w tym pomaga. Wcześniej nie chciał mi się połączyć z tabletem - od wczoraj robi to w kilka sekund
 

hadway

New member
połączenie z wi-fi

Czy nie mieliście problemów z połączeniem TV z siecią Wi-Fi? Mój TV nie widzi mojej sieci bezprzewodowej, w ogóle widzi niewiele sieci, laptop wykrywa dużo więcej.
 

jacekcy

New member
Czy nie mieliście problemów z połączeniem TV z siecią Wi-Fi? Mój TV nie widzi mojej sieci bezprzewodowej, w ogóle widzi niewiele sieci, laptop wykrywa dużo więcej.

To zależy, czy na routerze masz ustawioną "widoczność" sieci. Prawdopodobnie masz ustawioną widoczność na TAK.
Miałem ten sam problem. Nie sprawdzałem ustawień swojego routera. Po wpisaniu ręcznie nazwy sieci i prawidłowego hasła TV połączył się z netem w kilka sekund.
 
Do góry