Telewizor Sony KDL-43W809C

Szaki31

New member
Siemka! :) Mam konkretne pytanie,co do rozmiaru 50" ,bo właśnie Wczoraj do mnie dotarł,i po pierwszym Odpalenie, odnalazłem z 4-5 pixel martwych,jak i w Bardzo ciemnym pokoju,czyli przy zgaszonym świetle,wyświetlają mi się,jakby " Dwie pięści " nad znaczkiem Sony,czyli " matryca " Jest to Normalne przed Update,czy po prostu egzemplarz,do Natychmiastowej Wymiany ?
 

piotrgryf

Klub HDTV.com.pl
VIP
Update nic nie pomoże. Wadliwa matryca na 100 %. Mam wersję 43 cale tego modelu. Nie ma wypalonych pikseli ani cloudingu. Jak najszybciej wymień, jeśli możesz.

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka
 

Sugar_beet

New member
u mnie było podobnie na 50W809. Oddałem go tydzień temu. Miałem clouding w jednym miejscu i dodatkowo było coś z krawedziowym podswietlaniem matrycy. W miejscu gdzie jest logo sony była ciemna smuga. Strasznie irytowało. Spakowałem ten badziew i odesłałem. Nie wiem czy teraz zdecyduję się na Sony bo widzę że nie tylko ja miałem ten problem....
 

piotrgryf

Klub HDTV.com.pl
VIP
Co raz więcej informacji o wadliwych matrycach od Sony. Wszyscy, którzy kupowali tego roczne modele chwali je właśnie za jakość obrazu. A tu taka wtopa. Soft kuleje, wadliwe matryce. Nie wróży to najlepiej.

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka
 

kuku83

Member
Cześć
Również jestem posiadaczem Sony 43W809, też występują u mnie te białe plamy na czarnym ekranie, czyli ten clouding, widoczne są gdy nie jest włączony pod dane wejście żaden sprzęt.
Poirytowany tym faktem zapytałem użytkownika kiki właśnie o ten clouding który widoczny jest u mnie, jak wspmniałem tylko na niepodłączonym żadnym źródle i o trzymałem odpowiedź cytuję:
"to akurat bez znaczenia, bo wówczas nie zalącza sie backlight" Więc myślę, że w moim przypadku nie mam się czym przejmować, bo niby dlaczego kolega miałby ściemniać, a pojęcie o tv zapewne ma.
 

k_nemo

New member
Po aktualizacji 50w755c nie małem samoczynnych restartów. Wygląda, że stabilność jest lepsza.



Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
 

czeslaw2000

New member
Mam naprawdę pilną prośbę o rozwianie moich wątpliwości (najlepiej dziś, ew. jutro).

Muszę dziś albo jutro kupić TV, i chcę 50W809C. Ale czytałem i słyszałem że ciut słabszy 50W805C (chyba podobnie jak W829B) wyświetla obraz 3D w rozdzielczości full HD w taki sposób, że wyświetla dwa razy mniej linii (tzn. każde dwie linie są takie same). Czyli efektywnie ma 2 razy mniejszą rozdzielczość - jak w pasywnym 3D, mimo że to jest 3D aktywne! Widziałem nawet test W805C, w którym wyświetlali w 3D full HD naprzemiennie linie białe i czarne, a TV wyświetlił szare. Dlatego bardzo obawiam się że W809C - mimo trochę większej prędkości/Motion Flow itp. - będzie być może miał ten sam problem. Dla mnie to by było nie do zaakceptowania, a potrzebuję jeszcze w 2015 roku kupić model TV, który mi odpowiada.

Trochę łudzę się że W809C jako znacznie szybszy nie będzie miał tego problemu. Jeden pan w Sony Centre powiedział mi że też o tym słyszał, i że słyszał porównania z W809C, i ten drugi jest na tyle szybki że ma nawet lepsze 3D i nie powinien mieć powyższych problemów. Ale dla mnie "nie powinien" to za mało, lecz muszę mieć 100% pewność, ponieważ jestem w takiej nietypowej sytuacji, że modelu kupionego telewizora już nie będę mógł zmienić (nie ważne dlaczego i proszę nie wchodźmy w porady w tej kwestii), ale będę mógł tylko naprawiać/wymieniać egzemplarze.

Dlatego proszę Was o potwierdzenie lub obalenie tych obaw co do W809C. Szukam informacji w Google, u Sony i u innych sprzedawców, i jak dotąd tylko ten jeden pan z Sony Centre Poznań Plaza mi przekazał tylko tyle, com napisał powyżej. Będę dozgonnie wdzięczny :)
 
Ostatnia edycja:

czeslaw2000

New member
PS: W809C to jest chyba jedyny full HD, który mi odpowiada, a jeśli nie, to chyba będę musiał kupić jakiś UHD. Ale tego bardzo chcę uniknąć, bo już prawie zakończyłem poszukiwania full HD, a z UHD musiałbym znowu długo szukać i badać, a mam końcówkę urlopu i już nie mam na to sił. Więc jeszcze raz wielkie dzięki za wszelką pomoc! :)

Moje priorytety: TV z najlepszej jakości obrazem oraz z 3D (dobre kolory, wysoka realna rozdzielczość, nie rozmazywany ekran, jak najmniej spowalniających upiększaczy, które chętnie wyłączę, by mieć prawdziwy obraz - choć dobrej jakości i kolorów, oraz niski input lag). Jestem wymagającą osobą w tych kwestiach. Najlepiej jak najnowszy, z najnowszymi złączami, i najlepiej z Android TV (jestem gotów zaryzykować mniejszą stabilność SMART). Przeznaczenie: do pracy jako monitora, oraz do oglądania najwyższej jakości filmów BluRay (2D oraz 3D), oraz do grania 3D. Także do podłączania urządzeń Samsung Galaxy (zwłaszcza Note 4) przez złączę MHL oraz WiFi. Jak najbardziej starczy mi rozdzielczość full HD.
 

kuku83

Member
Cześć
Mam pytanie odnośnie napisów odtwarzanych z pendrive, chodzi o to, że mam ustawione identyczne nazwy filmu jaki napisów, napisy w formacie srt o kodowaniu UTF-8 i mimo wszystko napisy są wyświetlane podczas filmu tyle że, są wyświetlane w złym czasie, tak jakby nie zsynchronizowane z filmem.
Da się to jakoś poprawnie ustawić ???
 

k_nemo

New member
Może masz napisy niedopasowane do konkretnej wersji filmów? Spróbuj napisów z napiprojekt.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
 

kuku83

Member
No właśnie chodzi o to, że napisy pobierałem właśnie z Napiprojekt. Jak tylko będę miał czas i możliwość, to na pewno sprawdzę czy ta sytuacja będzie się powtarzać, czy może to coś niezależnego od TV.
 
Do góry