Sony KD 49X8309C test - rodzinny telewizor który niesie moc radości. Koalicja Android TV wzbiera na sile.

Czy Sony podniósł jakość obrazu w nowych modelach telewizorów z Andoridem ?


  • Total voters
    0
  • Poll closed .

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wystarczy wgrać dobre wtyczki do Kodi i Philips gra super, szczególnie po kalibracji. Jak będziesz niebieski daj proszę znać.
 

malinowykrul

New member
Mocno się zastanawiam nad tym 8309, ale w głowie zamącił mi też Philips.
Zależy mi na android tv, przedział 46-50cali. Sam już nie wiem, Sony rewelacyjny, ale droższy od Philipsa 49PUS6501 z matrycą 100Hz.
Pytanie, czy Sony posiada czujnik oświetlenia i automatycznie dobiera jasność i kontrast ekranu- zależy mi na tym.
I czy to prawda, że w tym Sony 120Hz jest na 1080p, a 60Hz dla 4K?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Philips jest już na nowej platformie i z HDR.
Każdy telewizor ma teraz chyba ECO.
Jak będziesz niebieski masz specjalną ofertę na obydwa modele.
 

djmarabut

New member
a ja mam takie pytanie, dziś zauważyłem na kartonie napis 4k-xreality pro. Ty kiki natomiast piszesz o procesorze X1. O co tu chodzi?
 

malinowykrul

New member
Wydawało mi się android tv to możliwości takie jak tablet na androidzie. Niestety w tv wszystko jest okrojone, aplikacji mało, gier w google play prawie zero, większość i tak płatnych. Dobrze, że chociaż pad Sony PS4 i klawiatura all-in-one Microsoftu działają wyśmienicie. Co do obrazu to jestem zadowolony, dźwięk daję na osobne głośniki pod szafką tv- więc też ok.
Może kolejne aktualizacje coś dodadzą więcej pod samego androida, bo na razie to android tylko z nazwy.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tylko modele Philipsa z ubiegłego roku, które są jeszcze w sprzedaży - mają dostęp do pełnego Androida , czyli Google Play.
Android obecny w telewizorach to Android TV.
 

malinowykrul

New member
Jak to jest, że mam wersję oprogramowania PKG2.768 w telewizorze a na pendrive wgrałem pobraną PKG3.397 to telewizor zgłasza, że mam aktualne oprogramowanie? Pobrałem stąd:
Sony Support
 

malinowykrul

New member
Okazuje się, że tv czasami pokazuje, że ma starą wersję firmware (nie pokazuje wtedy modelu telewizora) w zakładce pomocy. Czy można jakoś przenosić aplikacje z androida do androida tv?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Będzie można w nowych telewizorach, ale może będzie też up date.
Philips podał że już pozwala - ale nie sprawdzałem.
 

malinowykrul

New member
Nie wiem jak u innych userów, ale u mnie telewizor zawiesza się przy braku sygnału na wejściu HDMI 1, nie reaguje w ogóle na pilota, trzeba wyłączyć całkowicie z prądu.
Czy aplikacje da się instalować na zewnętrznym pendrivie?
 

emdzi1

New member
Jeśli chodzi o matrycę czy w modelu DK-49x8305 jest ta sama matryca co w KD-49xd8305?

Pytam pod kątem kalibracji czy ustawienia z x będą takie same dla xd
 

FivePoints

New member
player video

Witam.
Może ktoś napisać jak wygląda odtwarzanie filmów z pendrive ?
Jak wyglądają napisy? Mam w domu SONY sprzed kilku lat i napisy są małe dosyć.
Czy da się instalować na tego Androida jakiś player np Kodi ?
 
Ostatnia edycja:
Do góry