Sony KD 49X8309C test - rodzinny telewizor który niesie moc radości. Koalicja Android TV wzbiera na sile.

Czy Sony podniósł jakość obrazu w nowych modelach telewizorów z Andoridem ?


  • Total voters
    0
  • Poll closed .

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz rację - trochę inaczej testuję żeby sprawdzić wszystkie funkcje. Akurat zrobi update, więc dziś skończę.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Nie wiem czy to ten sam ale widziałem wczoraj w SC jakiś 65 z androlem i zaskoczyło mnie , że był niemal tak cienki jak OLED (w górnej części) ale jednocześnie coś było nie tak z obudową bo patrząc z boku był nie płaski ale lekko wypukły... Zaśmiałem się, że to w opozycji do wklęsłości Sama.
Zerknij zatem kiki na to jak wygląda u Ciebie.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
To nie ten model.... ale jak będę w S.C. to spojrzę .... z tych osób co widzieli ludzie jeśli chodzi o sam wygląd to bardzo im się podobał ale to wiadomo kwestia gustu..
 

accu

New member
Bez reklam
Masz rację - trochę inaczej testuję żeby sprawdzić wszystkie funkcje. Akurat zrobi update, więc dziś skończę.

Witam uprzejmie,

Aktualizacja oprogramowania została zdaje się wydania w dniu 29-06-2015 , wersja :v2257 for TV ,
która ma zapewnić większą stabilność działania telewizora .
Można zatem domniemywać , że test już jest gotowy i w tym tygodniu się z nim zapoznamy :|.

BTW , ale będzie w połowie lipca 2015 . wydana kolejna aktualizacja oprogramowania .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

DVX

New member
"Co Sony podniósł jakość obrazu w nowych modelach telewizorów z Andoridem ?" - ale o co chodzi w tym pytaniu , ja pytam.
 

k0rek

New member
Witam.
Proszę o pomoc i wyjaśnienie działania jednej opcji w tv KD-49X8309C.
Chodzi mi mianowicie o opcję 'Mastered in 4K'. Z danych technicznych jak i tekstów w sieci których jest bardzo mało wywnioskowałem że opcja ta jest do podwyższenia rozdzielczości filmów Blu-ray do rozdzielczości bliskiej 4K. Żeby ta opcja zadziałała muszą być spełnione dwa warunki. Materiał z Blu-ray musi być podany do tv jako 1080/24p oraz musi być włączone jedno z dwóch ustawień obrazu (kino pro lub kino domowe).
Otóż zakupiłem dwa dni temu koncert Rammstein In Amerika który był kręcony kamerami HD i telewizor sygnalizuje że wyświetlany jest materiał 1080/24p. Mówi o tym czarny pasek który pokazuje się na kilka sekund po przełączeniu na używane HDMI. Ustawiłem obraz 'kino pro' ale nic się nie zmieniło. Pasek dalej sygnalizuje obraz 1080/24p. Próbowałem z różnymi ustawieniami i dalej nic. Zmieniłem źródło na PS4 dalej to samo. Zadzwoniłem do wsparcia Sony. Niestety nie uzyskałem żadnej odpowiedzi. Pan szczerze przyznał że brak mu wiedzy w tym temacie i obiecał zapytać mądrzejszych od siebie i oddzwonić. Na razie cisza. Może ktoś z szanownych użytkowników wyjaśni mi czy jest możliwe uzyskanie rozdzielczości bliskiej 4K z nośników Blu-ray a jeśli tak to czy coś przeoczyłem czy po prostu mój tv jest uszkodzony. Dziękuję.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tak powinno być że obraz jest upscalowany.
Oczywiście zależy od materiału na płycie.
Na pokazach w berlinie widać było różnice, że telewizor po przeskalowaniu na matrycy 4K lepszej jakości obraz był niż na full hd, ale to nie było bliskie 4K a raczej lepsze od full hd.
Więc może masz za duże wymagania ?
Napisz na PW dam Ci kontakt do kolegi.
 

k0rek

New member
Dziękuję za odpowiedź. Odezwę się na PW wieczorem. Będę kontynuował wątek również tu ponieważ może nie jestem odosobniony z tym problemem.
Reasumują dobrze myślałem że w moim przypadku spełnione są wszystkie warunki żeby obraz z tego Blu-ray był upscalowany a jednak nie jest. Może źle się wyraziłem pisząc o obrazie bliskim 4K. Po prostu nie ma żadnej różnicy. Absolutnie żadnej. Do tego wydaję mi się że po włączeniu się upscalowania telewizor powinien zasygnalizować zmianę rozdzielczości na tym czarny pasku który pokazuje się na 2-3 sekundy po zmianie HDMI na pilocie. Niestety tam cały czas jest 1080/24p. Wydaje mi się że robiłem wszystko żeby upscalowanie zadziałało włącznie z resetowaniem urządzeń
W takim razie są dwie możliwości albo mam zepsuty telewizor albo pomimo tego że tv sygnalizuje że dostaje obraz 1080/24p w rzeczywistości obraz ten nie jest w 1080/24p. Ale czy to w ogóle możliwe?
Żeby to sprawdzić muszę kupić film który na pewno jest w 1080/24p i tu pojawia się prośba do szanownych użytkowników. Bardzo proszę o wskazanie takiej pozycji. Rozumiem że w sklepach są tak opisane filmy ale wiadomo że na pudełkach można pisać wszystko. Ja prosiłbym o wskazanie filmu przez kogoś kto sprawdził empirycznie w domu że dany film rzeczywiście wyświetla się w 1080/24p. Dziękuję.
 

FotoVideo

Member
Oprogramowanie w Sony to porazka wstyd i hanba po podlaczeniu dysku zewnętrznego telewizor glupieje foldery sa porozrzucane długo się buforują aplikacje typu TVN Player i Ipla to jakiś zart brak najnowszych odcinkow szukanie odcinkow nie intuicyjne.Ale mam tak samo wystarczy przejść do TV Samsunga którego mam w malym pokoju UH6900 tam wszystko działa tak jak trzeba aplikacje na bieżąco dysk podlaczony do telewizora widoczny w 100 %
Sony dal dupy z oprogramowaniem i to jest fakt !
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jest polecany tak często jak często ktoś dysponuje kasą za 49" - na poziomie 4500 zł . I tego są z kalibracją profesjonalną gratis i jeszcze jest możliwość przedłużenia oryginalnej gwarancji Sony do 5 lat.
Więc nie masz racji.
 

marek7691

New member
Jest polecany tak często jak często ktoś dysponuje kasą za 49" - na poziomie 4500 zł . I tego są z kalibracją profesjonalną gratis i jeszcze jest możliwość przedłużenia oryginalnej gwarancji Sony do 5 lat.
Więc nie masz racji.

Pozostanę jednak przy swojej opinii. Poziom ceny występujący w tym modelu dość często jest przedmiotem pytań na forum...może to problem wielkości "tylko 49" z taką tezą mogę się zgodzić.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Akurat nie masz racji, bo znacznie, znacznie mniej osób pyta się o wielkość 49" w tej klasie cenowej.
 

marek7691

New member
Akurat nie masz racji, bo znacznie, znacznie mniej osób pyta się o wielkość 49" w tej klasie cenowej.

OK możesz mieć rację...ja jestem "zielony" Korzystając z okazji napiszesz ogólnie plusy/minusy tego modelu/jaką Masz opinie ?
Jeszcze jedno/pytanie prośba... Gdybyś miał wybrać 48 Philips 7600 czy 49 Sony 8309?
(oczywiście zakładając na moment super promocję cenową dla Philipsa-czyli zbliżoną cenę)
 
Wyposażenie, wszystkie modele z serii X83 są takie same
- X8305
- X8307
- X8308
- X8309
Hardware are the same.

Jak również modeli z serii X85
-X8505
-X8507
-X8508
-X8509
As well as models of the X85 series

Hertz różnice w pisowni specyfikacji jest tylko chwyt marketingowy.
Hertz variations in the spelling of the specification is only a marketing trick.
 
Ostatnia edycja:
Do góry