Bravia KDL-55W805B czas uruchamiania...

Pawel1586

New member
Witam, na wstępie chciałem się przywitać. Na forum zaglądam od ok tygodnia i czytam wątki nt ww. modelu.
Nie znalazłem jednak informacji dot. czasu uruchamiania tv. U mnie jest tak...
Jak tv wyłącze i po kilku minutach załącze, to sprzęt jest gotowy po ok 2s. Jednak gdy tv jest nieużywany od dłuższego czasu, 15min bądź dłużej, to czas gotowości wydłuża się do ok 20-30s. Wcześniej wyświetla mi się logo sony, w pierwszej wersji loga nie ma. Czy to normalne? Proszę o posty posiadaczy tego modelu, jak jest u Was? Pozdrawiam
 

Heniek12345

New member
To jest normalna procedura oprogramowania telewizorów Sony. Nie posiadam co prawda tego modelu, jednak mój stary sony KDL32 710 EX zachowuje się identycznie.

W telewizorach Sony są dwa rodzaje Standbay-a.

Pierwszy, kiedy telewizor po wyłączeniu pilotem, pozostaje gotowy do ponownego szybkiego załączenia przez pewien określony czas. Jego zachowanie przy ponownym uruchomieniu jest takie: Brak logo, telewizor startuje po dwóch, trzech sekundach.

Po upływie pierwszego czasu, telewizor przechodzi w stan głębokiego uśpienia i wyłącza wszystkie funkcje. Wtedy przy ponownym uruchomieniu, najpierw pojawia się logo Sony, a telewizor jest gotowy dopiero po kilkunastu sekunadach.

Nie wiem jak w Twoim modelu, ale w moim mogę sobie w menu telewizora ustawić czas przejścia w głębokie uśpienie.
 

Pawel1586

New member
Dzięki za odpowiedź. W takim razie wszystko jest ok... Cieszy mnie to niezmiernie. To już moja 3 bravia w tygodniu. Wcześniejsze 2 szt (ale 50") oddałem na subpixele. Nowe tv i już je miały .
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Ja kupiłem kiedyś dopiero czwarty egzemplarz ;) Wszystkie poprzednie miły badpixele. Problem w tym, że sprzedawca przywoził tylko po jednej sztuce, co kilka dni, więc zanim trafiłem na wolny od wad minęło 2 tygodnie ;) Jestem już takim upierdliwym klientem, że nie płacę za nim nie sprawdzę i nie płacę za wybrakowany towar, choćby z jednym uwalonym pikselem, pomimo, że w serwisach twierdzą, że to norma.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dzięki za odpowiedź. W takim razie wszystko jest ok... Cieszy mnie to niezmiernie. To już moja 3 bravia w tygodniu. Wcześniejsze 2 szt (ale 50") oddałem na subpixele. Nowe tv i już je miały .

W jakim sklepie kupowałeś tv? U mnie jest tak że jak włączę tv to najpierw pojawia się logo a po około5 sek. obraz ..
Ja kupiłem kiedyś dopiero czwarty egzemplarz ;) Wszystkie poprzednie miły badpixele. Problem w tym, że sprzedawca przywoził tylko po jednej sztuce, co kilka dni, więc zanim trafiłem na wolny od wad minęło 2 tygodnie ;) Jestem już takim upierdliwym klientem, że nie płacę za nim nie sprawdzę i nie płacę za wybrakowany towar, choćby z jednym uwalonym pikselem, pomimo, że w serwisach twierdzą, że to norma.


Krzychu oni sobie wyliczają w serwisach ale do czasu kiedy Ty nie kupisz tv to jesteś gość i mają taki tv Ci dać z którego jesteś zadowolony, gorzej już jest później jak coś się pokaże ,,, ale przy zakupie mają taki sprowadzić tv jak Ty chcesz... łaski nie robią - ja kiedyś podobną sytuację widziałem w Saturnie przy zakupie Sharpa też czwarty wyjęty tv okazał się dopiero dobrym egz.
 

Pawel1586

New member
Tv kupiłem w saturnie. Wymieniają bez problemów. U mnie jest podobnie, logo i po kilku sekundach obraz. A po jakim czasie masz dostępne opcje tj zmiana źródła sygnału? U mnie po ok 20s wcześniej tv nie reaguje albo pisze zaczekaj chwilę...
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Kolego ja myślę że za bardzo kombinujesz :) u mnie jest tak włączam tv (bez względu czy to jest szybki wolny start nie ma znaczenia w tym modelu) i najpierw pojawia się logo potem w okolicach 3-5 s obraz a następnie po kolejnych około 3s jest możliwość już sterowania tv.. ale to też jest zapewne uzależnione od modelu i o roku w którym dany tv został wykonany ... być może w różnych latach było inaczej to rozwiązane.. U ciebie jest to dłużej ale tak jak napisałem to tez zapewne zależy od modelu i od sposobu jak to rozwiązali. Być może u Ciebie jest tak że taki tv mniej żre prądu jak u mnie w stanie spoczynku :) ... Być może aktualizację musisz tv zrobić ... Mi to by nie przeszkadzało bardziej bym zważał na podświetlenie i generalnie na jakość obrazu..
 
Ostatnia edycja:

Pawel1586

New member
Poprostu jestem do przesady pedantem jeżeli chodzi o sprzęt. Jaki masz model jak można spytać? Aktualizacji nie ma narazie soft mam najnowszy...
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
55 HX 955 - ale wiesz takim zapobiegawczym być we wszystkim to nie wiem czy to nie szkoda Twojego zdrowia, bo być może Twój model akurat tak ma zrobione czuwanie tv.. i jest to tak zrobione bo czemuś ma to służyć.
To tak jak np. mój odtwarzacz BR ma start szybki i wolny i na szybkim w bardzo krótkim czasie jest gotowy do pracy włącznie z otworzeniem szuflady a w wolnym znacznie dłużej ale ten szybki zjada kilka razy więcej prądu na czuwaniu i każdy ma wybór co komu pasuje.. ale szkoda wg mnie się nad tym zastanawiać..
Wiesz dla mnie najważniejszy jest obraz i awaryjność - mam tv już dwa lata i nawet ani razu się nie zawiesił , z obrazu jestem zadowolony - jedynie czego żałuję to że tv jest za mały następny musi być większy..
 
Do góry