Sony KDL-75W855C

WuMike

New member
Bez reklam
Na portalu Rtings.com pojawił się test modelu W850C. Niewiarygodne... Sony zepsuli swój największy atut, czyli rozdzielczość w ruchu, w stosunku do modeli z przedniego roku, czyli W805/815/829!

Dla mnie są obecnie skreśleni z listy.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
A powiedz nie lepiej iść do salonu wrzucić kilka filmów i samemu zobaczyć jak się prezentuje ruch w tym modelu na żywo... ale to Twoja sprawa.. Na podstawie jednego testu oceniać.. to rozumiem że jakby napisali ochy itp. to wtedy na 100% można kupować w ciemno??
Oczywiście ja nie mówię że w tym modelu płynność nie jest do bani (może tak być) tylko chodzi mi o to że lepiej samemu się przekonać o tym...
 
Ostatnia edycja:

WuMike

New member
Bez reklam
To nie jest pierwszy test, potwierdzający problem z płynnością, a już drugi. Oczywiście, czekam na kolejne, ale Sony jednak zawiodło, bo jest gorzej pod tym względem, niż w 2014r. Musieli zmienić dostawcę matryc, chyba...
 

vvv

Well-known member
Bez reklam
To nie jest pierwszy test, potwierdzający problem z płynnością, a już drugi. Oczywiście, czekam na kolejne, ale Sony jednak zawiodło, bo jest gorzej pod tym względem, niż w 2014r. Musieli zmienić dostawcę matryc, chyba...
Pewnie jak zawsze KSIĘGOWI zadziałali !!!
Kolejna WTOPA !!!
I co my biedni mamy KUPIĆ !!!
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Jeśli to się portwierdzi w rzeczywistości u ludzi którzy kupia ten tv to jedno jest pewne że zadziałał księgowy ale za to jest android - przecież tego ludzie chcieli :) to mają.. są gadżety..
 

vvv

Well-known member
Bez reklam
Jeśli to się portwierdzi w rzeczywistości u ludzi którzy kupia ten tv to jedno jest pewne że zadziałał księgowy ale za to jest android - przecież tego ludzie chcieli :) to mają.. są gadżety..
Gdybys był tak MIŁY i w koncu napisał gdzie to przeczytałeś że LUDZIE chcieli tego ANDROIDA !!!
Ja czytałem że chcieli doskonały obraz za taką kasę a Ty piszesz ciągle że tylko Gadzety wszyscy
Mają miec !Podaj Linka gdzie takie opinie są !
Czekaem za TV z doskonałym obrazem od Sony a dostałem wypas MULTIMEDIALNY za ca.20KZŁ
I Gorszym obrazem jak w minionym ROKU !!!
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Co było gdy sony było najmniej gadzeciarskim tv wszyscy psioczyli że nie jest dla ludzi.. bo nie ma gadzetów.. więc teraz trzeba było wyjść na przeciw temu co ludzie oczekują od tv..

Ty ja i kilku jeszcze znam takich tutaj na forum którym zależy na obrazie ale my jestesmy w mniejszości.. wielu ludzi chce bajery w tv (rozmawiania z tv, gestykulacji z tv itp) , amplitunerach i to się dla nich liczy... to jest najważniejsze...
Wiele razy słyszałem jak np Pan od Lg nie mówił potencjalnemu klientowi o obrazie tylko o tym że Lg ma najlepszy smart i największe możliwości w tym kierunku i to było najważniejsze dla tego sprzedawcy żeby w taki a nie w inny sposób to przekazać..

Czytałem takie opinie gdzie ludzie pisali tylko dlatego źle o danym modelu że np nie czytał tv napisów z pena .. :) i to było największym problemem i to świadczyło że tv jest do bani...

Ale nie istotne trzeba się trzymać sie tematu ... bo zaraz się posypią...
 

Nfsfan83

New member
Co było gdy sony było najmniej gadzeciarskim tv wszyscy psioczyli że nie jest dla ludzi.. bo nie ma gadzetów.. więc teraz trzeba było wyjść na przeciw temu co ludzie oczekują od tv..

Ty ja i kilku jeszcze znam takich tutaj na forum którym zależy na obrazie ale my jestesmy w mniejszości.. wielu ludzi chce bajery w tv (rozmawiania z tv, gestykulacji z tv itp) , amplitunerach i to się dla nich liczy... to jest najważniejsze...
Wiele razy słyszałem jak np Pan od Lg nie mówił potencjalnemu klientowi o obrazie tylko o tym że Lg ma najlepszy smart i największe możliwości w tym kierunku i to było najważniejsze dla tego sprzedawcy żeby w taki a nie w inny sposób to przekazać..

Czytałem takie opinie gdzie ludzie pisali tylko dlatego źle o danym modelu że np nie czytał tv napisów z pena .. :) i to było największym problemem i to świadczyło że tv jest do bani...

Ale nie istotne trzeba się trzymać sie tematu ... bo zaraz się posypią...

Jest nas niewielu " tych dla których najbardziej liczy się obraz i w mniejszym stopniu też dźwięk" ale trzeba robić wszystko aby było nas więcej. Ja chcę, tzn moim marzeniem jest czysty ładny obraz bez chmur, zaciemnień i z ładną czernią i naturalnymi kolorami. A smart tv, net, miganie rękami aby przełączyć to niech zostawią innym firmom (mówię o Sony) :lol: Sony to kiedyś była jakość obrazu i nie wrócą do tego.

Choć odtwarzanie z pen drive uwielbiam, od kiedy używam i bez tego się nie mogę obejść :)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Fajnie byłoby jakby ludziom najbardziej zależało na obrazie ale jak widać jest jednak inaczej - wiele osób chce gadżetów od diabła mieć w tv i stąd się teraz bierze tendencja że firmy pracują bardziej nad bajerami jak nad jakością obrazu - nie mówię o topowych modelach bo tam inaczej jest ale i inne ceny.
 

Tvmania

New member
Bez reklam
To panowie jak wypada flagowego 75w855c jak obraz i płynność i czern? Który niby lepszy od tego z poprzedniego roku model bo musze coś kupić do grania na ps4 a zależy mi na ogromnej przekątnej i ta właśnie 75 mnie zadawala
 

WuMike

New member
Bez reklam
^^ Flagowego W855C? Przecież to jest budżetowy model na rok 2015, w całej gamie Sony, choć faktycznie, najwyższy z FHD.

W855C ma wyższy input lag i bardziej smuży, od modeli zeszłorocznych z serii W82x. Dodatkowo, nie wiadomo, jak z podświetleniem tak dużego ekranu.

Dla Ciebie, pierwsze dwa powyższe aspekty mogą go automatycznie zdyskwalifikować, ale oczywiście najlepiej sprawdzić to samemu.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Widziałem dzisiaj ten model w 65 calach i najniższy model 4k z tego roku oczywiście oba z wyglądu jak się ogląda materiały promocyjne i chwilę gość przerzucał menu wydaje się ok ale trzeba się nimi pobawić i wtedy ocenić uczciwie ... tak popatrzeć można ale nic nie można zbytnio powiedzieć o obu tych modelach..
Ja w lipcu albo w sierpniu przejadę się do SC ze swoimi filmami i postaram się pobawić...
 
Ostatnia edycja:

WuMike

New member
Bez reklam
Postaram się sprawdzić W855C oraz X8505C wkrótce, dla przekątnych 65". Mam nawet niecny plan, aby wieczorem, po zamknięciu sklepu SC poprosić obsługę sklepu o wyłączenie oświetlenia i zrobienie testu podświetlenia matryc :)
 

accu

New member
Bez reklam
Postaram się sprawdzić W855C oraz X8505C wkrótce, dla przekątnych 65". Mam nawet niecny plan, aby wieczorem, po zamknięciu sklepu SC poprosić obsługę sklepu o wyłączenie oświetlenia i zrobienie testu podświetlenia matryc :)

Witam uprzejmie,
Powodzenia . Plan masz całkiem do rzeczy .:wink:

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Postaram się sprawdzić W855C oraz X8505C wkrótce, dla przekątnych 65". Mam nawet niecny plan, aby wieczorem, po zamknięciu sklepu SC poprosić obsługę sklepu o wyłączenie oświetlenia i zrobienie testu podświetlenia matryc :)

Ja miałem taką właśnie możliwość w jednym z SC ale niestety już go nie ma.. teraz tylko praktycznie mogę sprawdzić w sklepie przy tamtejszym oświetleniu - więc jest tak a nie inaczej... ale to i tak lepiej niż kupowanie w ciemno...
Co do podświetlenia matryc w ciemności to myślę że oba te modele to szału nie będzie ale to też kwestia danego egzemplarza z tego co ludzie piszą dotychczas o danych modelach w różnych egzemplarzach.
 
Ostatnia edycja:

sawa_a

New member
Postaram się sprawdzić W855C oraz X8505C wkrótce, dla przekątnych 65". Mam nawet niecny plan, aby wieczorem, po zamknięciu sklepu SC poprosić obsługę sklepu o wyłączenie oświetlenia i zrobienie testu podświetlenia matryc :)

Bede wygladal wynikow testu z niecerpliwoscia szczegolnie zalezy mi na X8505C
bo o nim mysle od pewnego czasu.
Mialem juz nawet gotowe zamowienie w Sony Polska ale jak mi termin dostawy podali na koniec lipca zrezygnowalem

Ogladam sie tez za X9305C ale wizualnie z przodu i boku mi sie niepodoba
Jedyne co kusi to to ze podobno modele z 9 z przodu to jednak inna bajka niz te z 8
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Od dawna Kolego tak było że 9 na przodzie w Sony była to inna bajka.. był taki rok że HX 855 był bardzo dobrym tv i w bardzo dobrej cenie ale to ja taki jeden rok pamiętam i też HX 955 był znacznie lepszym tv..
W tym roku na pewno to samo jest że cała seria 9 będzie znacząco lepsza...
 
Do góry