Sony KDL-75W855C

Tvmania

New member
Bez reklam
Mega choruje na tego 75calowego potwora i granie na ps4 i nie wychodzę z domu hehe a tak szczerze kiedy można. Spodziewać. Się go w salonach sony lub elektronicznych sklepach typu rtv agd lub mm?
 

WuMike

New member
Bez reklam
Input lag w nowych seriach Sony będzie wyższy, niż w zeszłorocznych.

W829B miał wynik około 20ms, natomiast W80C/W855C ma mieć ponad 35ms.
 

Tvmania

New member
Bez reklam
Aha dzięki wielkie. Ale. Jak będzie. Miał około 40 nadaje się do grania na. Ps4 normalnie. Jak i w sieci bo przekątna jest super za 13tys zł a to jest już potwierdzone te 35ms? A jak reszta wypada w tej serii w855c jak kolory plynnosc podświetleniem i czern jak 3d?
 

WuMike

New member
Bez reklam
Nie wiemy, bo ten model wciąż nie jest dostępny. Jest szansa, że pojawi się w czerwcu, ale czy dotyczy to także wersji w rozmiarze 75"? Tego kompletnie nie wiadomo.

Płynność - na pewno będzie dobrze. Czerń - również. Podświetlić równo wszystko powyżej 60" to jest wyzwanie, ale Sony radził sobie zwykle dobrze, więc i tutaj powinno być OK.
 

accu

New member
Bez reklam
Ja myślę że 75 cali będzie później...

Witam uprzejmie,

Trudno wyczuć . Ale jest już test 75"-tki dostępnej już w USA , na stronie :
Sony KDL-75W850C Review 75 Inch Edge Lit LED, 1080p (KDL75W850C)
Choć test nie jest szczegółowy , można jednak wysnuć pierwszy wniosek , a mianowicie , jest nieźle . Oczywiście jest to mój pogląd :neutral:.
Podobno wyszukiwanie głosowe np . w YouTube działa rewelacyjnie , coś dla mnie .
Mnie ciekawi telewizor firmy Sony KD-65X8505C lub Sony KD-55X8509C .


W USA są już dostępne niektóre modele jak : XBR-75X940C - 7999.99$ , XBR-65X930C - 3999.99$ ,(zamówione u dostawcy)XBR-75X850C - 4499.99$ ,
XBR-55X850C - 1599.99$ , XBR-65X850C - 2599.99$ , XBR-49X830C - 999.99$ , XBR-43X830C - 799.99$ .(wyprodukowane najczęściej w Meksyku)
KDL-75W850C - 2499.99$ , KDL-65W850C - 1499.99$ , KDL-50W800C - 799.99$ .

BTW , a w Japonii firma Sony przesunęła termin dostępności telewizorów linii 2015 z 20 czerwca 2015 r . na 04 lipca 2015 r .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

Tvmania

New member
Bez reklam
Panowie a widział ktoś tego potwora na filmiku? Jak tak to proszę rzućcie mi filmik obejrzę go. Granie czy oglądanie filmów i meczów sportowych ta 75calach juz chyba cieszy oko? Miał ktoś może doczynienia w swoim domu z taką przekątną?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja mam 80" i myślę, że będziesz mega zadowolony z takiej (lub zbliżonej) przekątnej.
To nie jest tak, że tv jest duży, to inne są małe. Taki powinien być standard w każdym domu.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Trudno wyczuć . Ale jest już test 75"-tki dostępnej już w USA , na stronie :
Sony KDL-75W850C Review 75 Inch Edge Lit LED, 1080p (KDL75W850C)
Choć test nie jest szczegółowy , można jednak wysnuć pierwszy wniosek , a mianowicie , jest nieźle . Oczywiście jest to mój pogląd :neutral:.
Podobno wyszukiwanie głosowe np . w YouTube działa rewelacyjnie , coś dla mnie .
Mnie ciekawi telewizor firmy Sony KD-65X8505C lub Sony KD-55X8509C .


W USA są już dostępne niektóre modele jak : XBR-75X940C - 7999.99$ , XBR-65X930C - 3999.99$ ,(zamówione u dostawcy)XBR-75X850C - 4499.99$ ,
XBR-55X850C - 1599.99$ , XBR-65X850C - 2599.99$ , XBR-49X830C - 999.99$ , XBR-43X830C - 799.99$ .(wyprodukowane najczęściej w Meksyku)
KDL-75W850C - 2499.99$ , KDL-65W850C - 1499.99$ , KDL-50W800C - 799.99$ .

BTW , a w Japonii firma Sony przesunęła termin dostępności telewizorów linii 2015 z 20 czerwca 2015 r . na 04 lipca 2015 r .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:



Ceny w USA bajka a tym bardziej dla nich... XBR-75X940C - 7999.99$ jakby ktoś taką cenę dawał w RP to w tej chwili na wejście to cena super... a u nas niestety dużo drożej będzie.. za tyle to sam bym się zastanawiał jakby dołożyli 5 lat gwarancji :)




Ja mam 80" i myślę, że będziesz mega zadowolony z takiej (lub zbliżonej) przekątnej.
To nie jest tak, że tv jest duży, to inne są małe. Taki powinien być standard w każdym domu.

Z tym standardem to tak różnie Kolego to wszystko zależy od zasobności portfelów Polaków, a ten niestety różnie jest wypchany.. pamiętaj że tv tak myślę dla 70% ludzi to tylko tv i nic więcej..
Przed chwilą wróciłem z Zegrza byłem nad zalewem ze znajomymi i tak popatrzyliśmy z kumplami na samochody tam stawiane i jak tak popatrzeć to wiesz standard w śród samochodów nie wiem jaki trzeba byłoby przyjąć dla Polaka... bo wiesz były samochody wypasione po takie ala samochody że co niektórzy to rowery mają droższe ... a jednak samochód jest bardziej potrzebną "rzeczą" do życia jak tv ... a jeżdżą tym na co ich stać..


Choć powiem Ci że czemu nie żeby chociaż 60 cali w RP to był standard w domu :) byłoby fajnie ..
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dlatego napisałem, "powinien" być ;)
To nie jest przekątna dla pasjonata, a dla typowego "Kowalskiego".
Z komfortu oglądania skorzysta każdy, od takich zapaleńców jak my, poprzez ciocie z wujkiem, a na dziadkach kończąc. Jesteśmy przyzwyczajeniu do małych tv, z uwagi na koszty, a jeszcze całkiem nie dawno z uwagi na możliwości technologiczne, a te 80", to nic wielkiego.
Tylko i wyłącznie cena sugeruje "luksus" i obiektywnie nic po za nią luksusem nie jest.
Takie 70"-"80" powinien być u każdej przysłowiowej "cioci" która korzysta w typowy sposób z tv, czyli od seriali, do wiadomości.
TV o przekątnej 100-120", to już byłoby za dużo dla przeciętnej rodziny, przekątna bardziej dla pasjonata który chce coś więcej od typowych wrażeń, ale nie 80".

Wyobrażasz sobie, aby na ulicach jeżdziły same Smarty/Pandy/Mercedesy-A?
No właśnie, mamy wybór i typowy sedan spełnia faktycznie większość wymagań, nie jest za duży, nie jest za mały. Dla większości standardowy. W temacie tv, zdecydowana większość jeździ jeszcze "Smartami", nie wiedząc, że typowy sedan pokroju "Mondeo" jest zwyczajnie lepszym rozwiązaniem, ale nie luksusowym.
Nie trzeba też nikogo przekonywać do "sedana", w przypadku takich 80" dla wielu to jeszcze abstrakcja i coś na miarę "Majbacha" w garażu.
Oczywiście, to tylko porównanie, ale mam nadzieje, że zrozumiałe.

Brak doświadczeń, a szczególnie cena zabija możliwości praktycznych doznań.
Miejmy nadzieje, że kiedyś się to zmieni i będzie normalnie, a nie "Smartowo" w domach ;)
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ja wierzę w to że w Polsce za jakieś 20 lat będzie znacznie lepiej czyli nasze dzieci z tego skorzystają, chyba żeby coś nie poszło.. Natomiast nawet jak lepiej będzie kiedyś w Polsce to i tak myślę ( mogę się mylić) ale uważam że tv w domach to będą przekątne powiedzmy teraz średnia wyszła około 40 cali tak jak kiedyś pisałem to powiedzmy za 10-15 lat będzie około 50 cali - więcej nie będzie - chyba że źle myślę. A myślę tak dlatego że tak jak napisałem tv dla większości ludzi to tylko tv i nic więcej a synonimem bogactwa dla pewnych ludzi ( tych z górnej półki) to wiesz jest samochód, dom, jacht, domek letniskowy na wyspie w Grecji itp. dobra ...
Także tv myślę że dalej będziemy mieć ala "samart" gdzie osobiście nie uważam że to jest zły samochód ba nawet jakbym nie miał co robić z kasa to kupiłbym taki samochód do jazdy po mieście.. I rozumiem tych ludzi co wydają niezłe pieniądze na tak dosyć mały samochód - bo nie każdy potrzebuje np. fury typu Ford Mondeo czy mazda 6, które oba te samochody bardzo lubię .
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Bardziej mi chodziło o to, że taka przekątna jest czymś naturalnym w pewnej (typowej) odległości. Pole widzenia jest takie, jak zawsze powinno byc. Z punktu widzenia komfortu jest w sam raz, ale zdaje sobie sprawę, że nie każdy jest w stanie sam się o tym przekonać, a szkoda.
Jestem przekonany, że kiedyś to się zmieni. Może nie koniecznie za 3-4 lata, a np. za 10.
KD tez kiedyś było marginalnym zjawiskiem, glownie zarezerwowane dla pasjonatow, dziś można kupić za grosze i nikogo nie trzeba przekonywać o słuszności zakupu.
Mam nadzieje, ze z większą przekątną będzie kiedyś podobnie.
 

accu

New member
Bez reklam
Za 10 lat zobaczymy, oby tv w naszych domach były jak największe :)

Witam uprzejmie,

Moim skromnym zdaniem trzeba wpierw dożyć tych 10 lat . Nie każdego również będzie stać na zmianę swojego mieszkania na domek jednorodzinny .
To w polskich warunkach ekonomicznych jest zupełnie nierealne .:|

Pozdrawiam,:)
accu:
:kom:
 
Ostatnia edycja:

Nfsfan83

New member
To mam pytanie, jak sobie wyobrażacie, oglądanie w normalnym m3 z odległości tych 2-3 m przekątną 60-80 cali przy tym słabym sygnale co mamy w tv??? Nawet HD to nie jest zawsze prawdziwe HD, tylko upscaling jak się nie mylę. Dla mnie 40 cali obecnie jest perfect ale ja jestem hardcorem i oglądam sygnał SD na Full HD :D nie zapominajmy, że tak duże przekątne kosztują bardzo dużo, w porównaniu z przeciętnym 40 czy 50 calowym. Do tego w wielu domach ciągle są dobre stare crt 21-32 cale. Poza tym nie wielkość, ale jakość się liczy. Jakby te 60 i więcej były by dostępne dla każdego to nie sądzę, że nie miałoby to wpływu na jakości. Pisze to z punktu widzenia przeciętnego Kowalskiego z średnimi zarobkami ;)

Ps. Do kolegi armanig bo dopiero teraz zauważyłem Twoją galerię, ktoś tutaj jak ja, jest fanem Terminatora i Predatora, ja dorzucam jeszcze sagę Aliens :)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Oczywiście że pierwsza sprawa to trzeba przeyż kolejnych 10 lat to nie ulega wątpliwości, co do zmiany mieszkania na dom to też uważam że za 10 lat zbytnio się nie zmienimy że nagle będą ludzie się przenosić do domów - z prostej przyczyny mieszkanie w bloku jest znacznie tańsze i na swoj sposób wygodniejsze...
A co do rozmiarów tv w bloku to przykladem jest Kolega Armanig że można mieć i 80 cali w salonie 20 m w bloku ... i się cieszy z wielkości tv..
Ja natomiast myślę że tv nie jest taką rzeczą dla których ludzie nagle by zaczęli kupować duże rozmiary tv - nie wspominając o cenie patrząc na zarobki normalnych Polaków...

NFSfan Kolego tak jak napisalem wyżej Kolega Armanig mieszka w bloku i ma tv 80 cali i jest zadowolony.. oczywiscie pewnie nie wszystkie kanały są w dobrej jakości ale te które zapewne najczęściej ogląda to nie przeszkadza mu to w oglądaniu takiego tv powiedzmy z 3-4 m...
Dla mnie jakby tv była tej jakości co dobre czy bardzo dobre wydania filmów na BR to byłby świat i ludzie ale neistety na razie jest jak jest..

40-46 cali są to bardzo popularne rozmiary tv w Poslce i takie najczęściej się sprzedają... I jak będzie kończyła Ci sie umowa na tv sat to zmień sobie dekoder na hd - zobaczysz róznicę a tyle samo kosztuje abonament a dekoder za 1 zł ... a kiedyś kupisz pewnie większy tv i wtedy będziesz miał lepszy obraz.
 
Ostatnia edycja:

Nfsfan83

New member
No będzie zmiana na dekoder HD ale jak mówię na razie jest bardzo dobrze. Ale inna bajka, wiadomo, że filmy Blu-Ray super jakość, ale dużo ludzi ma piękne kolekcje Dvd albo i divx :) I jak przy Full HD i odpowiedniej odległości od obrazu jest dobrze, albo w niektórych przypadkach bardzo dobrze. To zastanawiam się jak to będzie przy 4K, potem 8K i ekranach 60 cali i większe, czy gdzieś jest granica? Bo jak dla mnie Full HD jest już jak zanadto wystarczające dla filmów. Programy SD jakby były nawet w 1024x768 max, to już by było też super
 

WuMike

New member
Bez reklam
Nie chcę otwierać kolejnego wątku, dla modelu 65", więc podepnę tutaj test 65W855C, przeprowadzonego przez ludzi z portalu Whathifi:

Sony KDL-65W855C review | What Hi-Fi?

Zalety:
+ Zbalansowane kolory
+ Kontrast
+ Ostrość
+ Aspekt ceny (niestety, w UK, bo u nas będzie inaczej...)

Wady
- Kiepskie kąty widzenia (jeszcze gorsze, niż w zeszłorocznych modelach)
- Nie za dużo aplikacji
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Dostępność telewizora firmy Sony KDL-65W855C wynosi : w ciągu 48 godzin .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:
Do góry