Sony Hdr-hc7e

feiran

New member
Witam.
Czy kamera SONY HDR-HC7E jest już dostępna w sprzedaży?
Czy może ktoś z forumowiczów ma ten sprzęcik?
Jeśli tak to jakie są opinie o niej?
Przymierzam się do jej zakupu.
Tylko czy warto?
 

hirastom

New member
feiran napisał:
Witam.
Czy kamera SONY HDR-HC7E jest już dostępna w sprzedaży?
Czy może ktoś z forumowiczów ma ten sprzęcik?
Jeśli tak to jakie są opinie o niej?
Przymierzam się do jej zakupu.
Tylko czy warto?

Mam od 3dni.To moja 5 kamera ,więc mam porównanie.Wgryzam się w menu ,bo wszystko ma na monitorku a nie w pokrętłach jak inne.
Menu jest olbrzymie,ale jak nie ma czasu na ustawinia to wciskasz jeden przycisk i wsio automat. Jedno co zauważyłem to to że pomimo stabilizatora optycznego na dużo calowym ekranie widać każdy minimalny ruch,dlatego jak chce się coś profesjonalnie kręcić to statyw ,dużo czasu i dziesiątki możliwości.Narazie mam dużo wolnego czasu i jestem zachwycony.
 

lukas

New member
Też się do niej przymierzam i w związku z tym mam pytania (nie znalazłem w opisie) -
- jakiego wymaga światła ?
-czy nagrywa dzwięk 5.1 ?
-jak nagrywa i odtwarza HD na telewizorze ?

z góry dzięki za odpowiedz
 

lukas

New member
hirastom napisał:
Mam od 3dni.To moja 5 kamera ,więc mam porównanie.Wgryzam się w menu ,bo wszystko ma na monitorku a nie w pokrętłach jak inne.
Menu jest olbrzymie,ale jak nie ma czasu na ustawinia to wciskasz jeden przycisk i wsio automat. Jedno co zauważyłem to to że pomimo stabilizatora optycznego na dużo calowym ekranie widać każdy minimalny ruch,dlatego jak chce się coś profesjonalnie kręcić to statyw ,dużo czasu i dziesiątki możliwości.Narazie mam dużo wolnego czasu i jestem zachwycony.

Odpowiedz na pytania moje i ,feirana, .
pozdr.
 

Kto_To_Jest

New member
lukas napisał:
Też się do niej przymierzam i w związku z tym mam pytania (nie znalazłem w opisie) -
lukas napisał:
- jakiego wymaga światła ?
-czy nagrywa dzwięk 5.1 ?
-jak nagrywa i odtwarza HD na telewizorze ?

z góry dzięki za odpowiedz

Minimalne oświetlenie w trybie nocnym 0 lux w normalnym trybie 2lux.
nagrywa w 5,1
jeżeli chodzi o obraz to oglądalem na Sony 40"lcd nie zwrócilem uwagi na dokładny model tv,obraz w sztucznym oświetleniu byl dobrej jakości nie odbiegającej od SONY SR 1 ,

Kamera posiada PL menu.

Pozdrawiam.
 

lukas

New member
Kto_To_Jest napisał:


Minimalne oświetlenie w trybie nocnym 0 lux w normalnym trybie 2lux.
nagrywa w 5,1
jeżeli chodzi o obraz to oglądalem na Sony 40"lcd nie zwrócilem uwagi na dokładny model tv,obraz w sztucznym oświetleniu byl dobrej jakości nie odbiegającej od SONY SR 1 ,

Kamera posiada PL menu.

Pozdrawiam.​


No to ,,jestem w domu,, - na 99% jestem zdecydowany na tą kamerkę -
1% zostawiam na oceny negatywne (może ktoś takie zna to niech też się wypowie ) .

pozdr.:cool:
 

feiran

New member
Ciekaw jestem jak się będzie miała HC7 do nowego CANONA HV20?
A tak na marginesie, to czy wiadomo kiedy HV20 będzie dostępna w naszych sklepach?
Podobno ma to być rewelacja. Czyżby lepsza od HC7?
 

BEJAN

New member
Taka Jest Hc7

Właśnie zakupiłem HC7 bawiłem sie przea 5 dni. moje spostrzezenia są następujące: z tą czułością to trochę SONY przygrało w "konia" ona ma
2 luksy ale przy migawce 0/25sek. Tylko kto nagrywa film przy takiej migawce,
chyba nieruchome obrazy ze statywu.
Ale nie jest tak źle, bardzo dobra kolorystyka. i pokrętło do którego można przypisać wiele funkcji. Mam w swojej firmie 6 kamer, a kupiłem ją tulko i wyłącznie jako kamerę wakacyjno- wycieczkową. Hc7 to pierwsza kamera HDV. zamierzam kupić jeszcze Z7 SONY. tylko cena mnie przeraża.
pozdrawiam.
 

lukas

New member
BEJAN napisał:
Właśnie zakupiłem HC7 bawiłem sie przea 5 dni. moje spostrzezenia są następujące: z tą czułością to trochę SONY przygrało w "konia" ona ma
2 luksy ale przy migawce 0/25sek. Tylko kto nagrywa film przy takiej migawce,
chyba nieruchome obrazy ze statywu.
Ale nie jest tak źle, bardzo dobra kolorystyka. i pokrętło do którego można przypisać wiele funkcji. Mam w swojej firmie 6 kamer, a kupiłem ją tulko i wyłącznie jako kamerę wakacyjno- wycieczkową. Hc7 to pierwsza kamera HDV. zamierzam kupić jeszcze Z7 SONY. tylko cena mnie przeraża.
pozdrawiam.

Prosił bym o dłuższy komentarz na temat kręcenia filmów (wewnątrz i na zewnątrz ) tą kamerą ze szczególnym uwzględnieniem filmowania w HD.
Dlatego że planuję jej zakup.

z góry dziękuję w imieniu swoim i ew.innych
pozdr.
 

yaneq

New member
Bez reklam
wejdę w temat, wybaczcie. panasonic szykuje dwie fajne karemy HD.
zaważcie, że obiektyw firmy leica a na te obiektywy to nie ma bata. nie wiem jak reszta, ale z opisu wyłania się naprawdę niezły sprzęt.
 

viValdi

New member
Bez reklam
A może jakaś próbka 10-15 sek, nie edytowana, w formacie natywnym??? Chętnie bym zobaczył i porównał ze swoją HC3.
 

viValdi

New member
Bez reklam
To prawda, trzymajmy jakiś porządek. O Panasie można napisać np. tu:
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=10489

@yaneq

Zaproponuj we wskazanym miejscu całe rozwiązania na bazie tego Panasa SD:
- sprzęt -> kamera
- pięć godzinnych nośników (równoważnik kasetek)
- edytor NLE który sobie poradzi z materiałem
- wymaganie na platforme dla takiego NLE, zeby można jako tako edytować
- ceny

Bardzo jestem ciekaw jaki będzie TCO (Total Cost of Ownership) dla kamery na karty SD. Sama kamera to niestety nie wszystko - zwłaszcza jak budżet jest ograniczony od góry :(
 

BEJAN

New member
Hc9 Sony

lukas napisał:
Prosił bym o dłuższy komentarz na temat kręcenia filmów (wewnątrz i na zewnątrz ) tą kamerą ze szczególnym uwzględnieniem filmowania w HD.
Dlatego że planuję jej zakup.

z góry dziękuję w imieniu swoim i ew.innych
pozdr.
Napisz mi jeszcze co chcesz filmować???
Ja używam w swojej firmie VX2100 kamery które radzą sobie bardzo dobrze w każdych warunkach. Przy moich reportarzach na "żywo" jak wesele itp. gdzie prawie 75 % nagrań jest w kiepskich warunkach oświetleniowych jest w miarę dobra i szybko się ją przestawia przy przejściu w różne warunki oświetleniowe. nie zamierzam HC7 nagrywać zarobkowo choć na pewno wezmę ją na jakieś wesele i zobaczę co z tego wyjdzie, ale to dopiero w kwietniu. Na razie mam ją zawsze koło siebie " typowe zboczenie filmowca",
w pracy, na spacerze, na delegacji. Wiadomo że, zawsze można coś "ciekawego " nagrać jak się człowiek znajdzie w "odpowiednim miejscu i czasie" Pozdrawiam.
 

lukas

New member
Pracuję w innej branży a kamerę będę używał wyłącznie do celów prywatnych tj. filmowanie rodzinnych imprez (może jakiś ślub , chrzciny ,wesele - zależy gdzie mnie zaproszą) czy też filmiki w plenerze z urlopu. Będę zbierał kasetki w oczekiwaniu na nagrywarkę płyt HD.
 
Do góry