Sony Hdr-hc7e

mariof

New member
Bez reklam
MasterTomster napisał:
Taki ram miałem dwa lata temu....
Oczywiście do komfortowej pracy na adobe premiere i SD
Teraz to za mało . :p
Core duo i min 4GB ramu to wypas.
Chmmm, "złapałem wica":). Jednak problem mam i po to jest, chyba, forum aby się pytać mądrych i doświadczonych... .
 

mariof

New member
Bez reklam
seneka napisał:
mariof- wątpię żebyś dostał od producenta płyty sensowną odpowiedź. Przyczyn zwisów może być tyle ile podzespołów w kompie. Najlepiej kup inne pamięci, a te sprzedaj, ale nawet jeśli byś miał 4 GB RAM to i tak niewiele ci to pomoże, bo masz za wolny procesor. Żeby komfortowo przerabiać filmy HD potrzebny jest Core 2 Duo najlepiej E6600 a to kosztuje > 1000 zł.
Pewnie, do obróbki video zawsze za mało zasobów:niewiem:. Mnie zależy na "drag&drop" - taki kaprys amatora;).
Proszę Senaka, poczytaj co napisałem viValdi. Jakie jest Twoje stanowisko (wiedza)?
Co do sensownej odpowiedzi od Gigabyte - obawiam się, że masz rację. Problem w tym czy zwiększenie do 2 GB pamięci RAM (więcej moja płyta nie obsłuży) cokolwiek zmieni. Mam nadzieję, że tak ponieważ w info o wymaganiach sprzętowych S10.7 Plus napisali, że 1Gb to minimum. Próbowałem także US 10+ (wersja trial) ale program nie widział .m2t:( a S10+ tak... .
 

BEJAN

New member
HC7 i Edycja

viValdi napisał:
Słaby to jest mój komuter (patrz stopka)


CZeść vi Valdi
Masz rację, na tym nie za bardzo da się obrabiać HD bez stresowo. Ja teraz mam zamiar złożyć P4 DC tlyko koszty mnie trochę przerażają. Może coś przywiozę z Kolonii bo jadę tam na miesiąc, zobaczę może uda mi się kupić HDV SONY Z1 po " normalnych pieniądzach". Bawiłem się nią przez ostatni tydzień i nawet mi sie podoba możliwość ustawień ręcznych jakie ma ta kamera,

Pozdrawiam Bejan
 

womi

New member
kto widział,kto wie?

Witam.Proszę podajcie mi nazwę i typ zamiennika bateri litowo- jonowej,który pasuje do kamery Hdr hc7. Oryginalna bateria jest b.droga więc jeśli istnieje zamiennik to po co przepłacać.Dziękuje za odpowiedź.
 

Dibua

New member
womi napisał:
Proszę podajcie mi nazwę i typ zamiennika bateri litowo- jonowej,który pasuje do kamery Hdr hc7. Oryginalna bateria jest b.droga więc jeśli istnieje zamiennik to po co przepłacać
Po pierwsze witam na forum, właśnie się zarejestrowałem po kilku godzinach lektury.
Po drugie - ciekawe pytanie, lada dzień trafi do mnie HC7 (więc tym bardziej interesuje mnie odpowiedź), że tak powiem na wybór miałem niewielki wpływ, ale i finansowanie nie jest do końca moje :)
Grzebiąc po sieci w temacie kamer zauważyłem, że właśnie HC7 ma aku, które jest strasznie drogie i brak mu zamienników, z kolei HC3 np. ma tanie aku i masę zamienników.
Chętnie podzielę się wrażeniami, zwłaszcza, że do tej pory używałem archaicznego już chyba JVC GR-DVL300, które gdyby nie zalanie wodą służyłoby do dziś. Na razie będę tylko i wyłącznie pracował na SD - nie stać mnie ani na sprzęt ani na soft supportujący HD (więc w sumie nie wiem czy będzie to temat na forum HD). Mam Windowsa XP z odpowiadającym mi Movie Makerem za którego w końcu zapłaciłem wraz z systemem :) oraz Celerona 1,8 i 768 MB RAM więc i tak edycja HD u mnie trwałaby wieki.
Pozdrawiam
 

Dibua

New member
Uzyskałem następującą odpowiedź z jednego ze sklepów online:
Kamera HDR-HC7 używa zupełnie nowych akumulatorów Infolithium serii H. Oryginalne SONY będą u nas dostępne za 1-2 tygodnie, na zamienniki należy poczekać około 2 miesięcy.

Wracając do tematu:
Kamerę już mam. Urodziło się parę wrażeń, nie jest tak wygodna jak wspomniana przeze mnie starusieńka JVC, pewnie dlatego że jest mniejsza, ręka potrafi ścierpnąć, szybkie przewijanie taśmy, stabilizator obrazu naprawdę działa - widać to na ekranie w czasie filmowania, suwak zoomu jest bardzo czuły, trzeba uważać, połączenie z komputerem przez FireWire działa w dwie strony - można wysłać do PC, obrobić i wyrzucić z powrotem do kamery. Jeśli chce się używać tej kamery zupełnie amatorsko, znaczy włączyć, nagrać, wyłączyć jest bardzo łatwa i szybka w obsłudze, ale jeśli chce się coś więcej to pojawiają się schody, obsługa dodatkowych funkcji jest IMHO nieintuicyjna.
Upgrade'owałem też kompa do Pentium 4 HT 3,2 GHz i 1 GB RAMu ale grafika to wciąż stary poczciwy Radeon 9000 128 MB więc raczej nie próbuję jeszcze kombinować z HD. Poza tym jak wspomnialem nie mam softu ani kasy na niego no i dysk to tylko 160 GB (20 GB zajmuje 1,5 godziny SD nieobrobione).
 

mariof

New member
Bez reklam
Dibua napisał:
Uzyskałem następującą odpowiedź z jednego ze sklepów online:
Kamera HDR-HC7 używa zupełnie nowych akumulatorów Infolithium serii H. Oryginalne SONY będą u nas dostępne za 1-2 tygodnie, na zamienniki należy poczekać około 2 miesięcy.

Wracając do tematu:
Kamerę już mam. Urodziło się parę wrażeń, nie jest tak wygodna jak wspomniana przeze mnie starusieńka JVC, pewnie dlatego że jest mniejsza, ręka potrafi ścierpnąć, szybkie przewijanie taśmy, stabilizator obrazu naprawdę działa - widać to na ekranie w czasie filmowania, suwak zoomu jest bardzo czuły, trzeba uważać, połączenie z komputerem przez FireWire działa w dwie strony - można wysłać do PC, obrobić i wyrzucić z powrotem do kamery. Jeśli chce się używać tej kamery zupełnie amatorsko, znaczy włączyć, nagrać, wyłączyć jest bardzo łatwa i szybka w obsłudze, ale jeśli chce się coś więcej to pojawiają się schody, obsługa dodatkowych funkcji jest IMHO nieintuicyjna.
Upgrade'owałem też kompa do Pentium 4 HT 3,2 GHz i 1 GB RAMu ale grafika to wciąż stary poczciwy Radeon 9000 128 MB więc raczej nie próbuję jeszcze kombinować z HD. Poza tym jak wspomnialem nie mam softu ani kasy na niego no i dysk to tylko 160 GB (20 GB zajmuje 1,5 godziny SD nieobrobione).
Witam,
ja też, od kilku dni, bawię się HC7E. Z tą "nieintuicjonistością" to mam inną opinię. Wszystkie podstawowe funkcje są "pod palcem". Zoom ma dwa tempa i trzeba go "wyczuć" ale nawet dla moich niezgrabnych paluchów nie było to trudne:). Należy przywyknąć do menu "on screen" ale wybór funkcji jest logiczny i łatwy do opanowania. Przy okazji, odradzam "polskie" menu - jest mało czytelne. Można przyporządkować jedną, wybraną funcję (np focus) do pokrętła i "chwacit". Duża liczba guziczków jak w kamerach "profi" na codzień jest chyba bardziej kłopotliwa. Podczas ostatnich wakacji przypadkowo przełączyłem równowagę bieli i potem "w pocie czoła" poprawiałem wszystko w programie do edycji a i tak efekt był marny... . Co do edycji HD - nie jest źle z Twoim sprzętem. Wystarczy zainwestować ca 250zł w np GT6600 z 256 Mb RAM i masz całkiem sprawny "hardware". Można też ściągnąć trial Pinacle S10+ (działa miesiąc) potem Ulead Studio 10+ potem PowerDirector i kwartał z głowy:). Potem pojawi sie Pinnacle 11 i ceny "dziesiątki" spadną na pysk... . Jakoś to będzie:)
 

mariof

New member
Bez reklam
Dibua napisał:
Uzyskałem następującą odpowiedź z jednego ze sklepów online:
Kamera HDR-HC7 używa zupełnie nowych akumulatorów Infolithium serii H. Oryginalne SONY będą u nas dostępne za 1-2 tygodnie, na zamienniki należy poczekać około 2 miesięcy.

Wracając do tematu:
Kamerę już mam. Urodziło się parę wrażeń, nie jest tak wygodna jak wspomniana przeze mnie starusieńka JVC, pewnie dlatego że jest mniejsza, ręka potrafi ścierpnąć, szybkie przewijanie taśmy, stabilizator obrazu naprawdę działa - widać to na ekranie w czasie filmowania, suwak zoomu jest bardzo czuły, trzeba uważać, połączenie z komputerem przez FireWire działa w dwie strony - można wysłać do PC, obrobić i wyrzucić z powrotem do kamery. Jeśli chce się używać tej kamery zupełnie amatorsko, znaczy włączyć, nagrać, wyłączyć jest bardzo łatwa i szybka w obsłudze, ale jeśli chce się coś więcej to pojawiają się schody, obsługa dodatkowych funkcji jest IMHO nieintuicyjna.
Upgrade'owałem też kompa do Pentium 4 HT 3,2 GHz i 1 GB RAMu ale grafika to wciąż stary poczciwy Radeon 9000 128 MB więc raczej nie próbuję jeszcze kombinować z HD. Poza tym jak wspomnialem nie mam softu ani kasy na niego no i dysk to tylko 160 GB (20 GB zajmuje 1,5 godziny SD nieobrobione).
Witam,
ja też, od kilku dni, bawię się HC7E. Z tą "nieintuicjonistością" to mam inną opinię. Wszystkie podstawowe funkcje są "pod palcem". Zoom ma dwa tempa i trzeba go "wyczuć" ale nawet dla moich niezgrabnych paluchów nie było to trudne:). Należy przywyknąć do menu "on screen" ale wybór funkcji jest logiczny i łatwy do opanowania. Przy okazji, odradzam "polskie" menu - jest mało czytelne. Można przyporządkować jedną, wybraną funcję (np focus) do pokrętła i "chwacit". Duża liczba guziczków jak w kamerach "profi" na codzień jest chyba bardziej kłopotliwa. Podczas ostatnich wakacji przypadkowo przełączyłem równowagę bieli i potem "w pocie czoła" poprawiałem wszystko w programie do edycji a i tak efekt był marny... . Co do edycji HD - nie jest źle z Twoim sprzętem. Wystarczy zainwestować ca 250zł w np GT6600 z 256 Mb RAM i masz całkiem sprawny "hardware". Można też ściągnąć trial Pinacle S10+ (działa miesiąc) potem Ulead Studio 10+ potem PowerDirector i kwartał z głowy:). Potem pojawi sie Pinnacle 11 i ceny "dziesiątki" spadną na pysk... . Jakoś to będzie:)
 

viValdi

New member
Bez reklam
mariof ma rację.

Nagrywaj wszystko w HD. Jak będziesz chciał zrobić szybko płytkę DVD to zgrywasz materiał z konwersją w locie do SD i to montujesz. Jak będziesz chciał zrobić jakiś materiał HD, np WMHD do oglądania na komputerze, to ściągasz traila i edytujesz.

Nagrywanie SD na kamerze HD nie ma żadnej przewagi nad nagrywaniem w HD i konwersją w locie do SD, a do tego masz archiwum HD na taśmie.

Twoja maszynka jest dostatecznie silna, jak się uprzesz to nawet nie musisz zmieniać karty graficznej. Ja edytuje HD na sprzęcie takim jak w stopce i działa. Poza tym są jeszcze darmowe narzędzia do obróbki HDV, ale te wymagają dużo wiedzy technicznej w porównaniu do kombajnu NLE za 300PLN.
 

wka007

New member
@mariof
@viValdi
@BEJAN

Wybieram między dwoma modelami- HDR-SR1E vs. HDR-HC7E. Cena bardzo podobna. Kumpel wraca ze Stanów i mi przywiezie i tak: SR1E- 1176$= 3350pln; HC7E- 1050$= 2990pln Jeśli może mi ktoś doradzić czy wybrać dysk twardy czy kasetke to byłbym wdzięczny. Chodzi o zgrywanie filmów na kompa, wypalanie na płytce, archiwizowanie w HD na przyszłość zanim będą "normalne" ceny odtwarzaczy BlueRay itd itp. Jeśli da to coś komuś w dobrym doradzeniu to posiadam laptopa 100GB, 1024RAM, 1.6GHz Co wybrać? Pomóżcie! Zależy mi na wszystkich ciekawych odpowiedziach a w szczególności: mariof, viValdi, BEJAN którzy to mają spore pojęcie na ten temat... Dzięki z góry za pomoc
 

mariof

New member
Bez reklam
wka007 napisał:
@mariof
@viValdi
@BEJAN

Wybieram między dwoma modelami- HDR-SR1E vs. HDR-HC7E. Cena bardzo podobna. Kumpel wraca ze Stanów i mi przywiezie i tak: SR1E- 1176$= 3350pln; HC7E- 1050$= 2990pln Jeśli może mi ktoś doradzić czy wybrać dysk twardy czy kasetke to byłbym wdzięczny. Chodzi o zgrywanie filmów na kompa, wypalanie na płytce, archiwizowanie w HD na przyszłość zanim będą "normalne" ceny odtwarzaczy BlueRay itd itp. Jeśli da to coś komuś w dobrym doradzeniu to posiadam laptopa 100GB, 1024RAM, 1.6GHz Co wybrać? Pomóżcie! Zależy mi na wszystkich ciekawych odpowiedziach a w szczególności: mariof, viValdi, BEJAN którzy to mają spore pojęcie na ten temat... Dzięki z góry za pomoc
poczytaj na innych wątkach moja opinię...:)
 

viValdi

New member
Bez reklam
mam techniczne trudnosci z szybka odpowiedzia

Ja stawiam na HC7. Dlaczego?

HC7 ma stabilizację optyczną, SR1 nie.

Materiał z HC7 to HDV, z SR1 to AVCHD; twój obecny laptop poradzi sobie z edycją HDV (tak jak mój - bo musi); do edycji AVCHD musisz kupić coś znacznie lepszego, czyli topowe CoreDuo plus silną kartę graficzną z 256MB - ten wydatek będzie znacznie większy niż cena kamery.

Zakładam, że problem braku edytorów AVCHD już nie istnieje (tak jak pół roku temu), czyli każdy wybrany przez Ciebie NLE obrabia równie dobrze HDV jak i AVCHD.

Zawsze możesz użyć HC7 jako nagrywarki taśm archiwalnych HD i odłożyć wyedytowany materiał na półkę - do czasu aż stanieją nagrywarki HDDVD czy BR (ktokolwiek wygra tę walkę formatów). Z SR1 nie skorzystasz do celów archiwizacji - musisz na razie kupować zewnętrzny dysk/i i tam składować archiwum. Zależy ile będziesz filmował rozwiązanie takie może mieć sens albo i nie. Sprawdzałem dzisiaj, dysk 120GB 2.5" kosztuje 340PLN a zmieści mniej niż 10h materiału HD; 10 kasetek miniDV to jakieś 200PLN tak więc przy "oszczędnej" produkcji nie jest to jakaś krytyczna różnica.

W sumie zdecydowanie na korzyść HC7 przemawia:
- stabilizator optyczny
- ograniczenie wydatków na komputer
 

wka007

New member
@mariof
@viValdi
Dziękuję za odpowiedz- szybko i konkretnie. Cenie takich Gości jak Wy. Argumenty mnie przekonały i wybieram HDR-HC7E Jeszcze raz dzięki!:)
 

womi

New member
Witam .Drodzy posiadacze kamery Hdr hc7 .Spotkałem się z uwagą,że -tu cytat"kamera lubi ustawiać ostrośc na dalsze przedmioty." czy to prawda?Napiszcie proszę jaki jest obraz z kamery emitowany na tv lcd (podłączenie HDMI) rewelka czy tylko dobry? dzięki za odpowiedz>
 

mariof

New member
Bez reklam
womi napisał:
Witam .Drodzy posiadacze kamery Hdr hc7 .Spotkałem się z uwagą,że -tu cytat"kamera lubi ustawiać ostrośc na dalsze przedmioty." czy to prawda?Napiszcie proszę jaki jest obraz z kamery emitowany na tv lcd (podłączenie HDMI) rewelka czy tylko dobry? dzięki za odpowiedz>
Mam HC7 od 2 tygodni - i jestem, póki co, bardzo zadowolony z nabytku. Czy lepsza/gorsza od HV20 Canona? Ja miałem obie do testów i wybrałem Sony (dużo solidniejsze wykonanie. Obraz na moim LCD 42" Philips wydawał mi się lepszy - ale to subiektywna obserwacja). Dla innych lepszą ofertą może być Canon (szczególnie w trybie "Cinema" który mnie nie przekonał), solidnym argumentem jest niższa cena. Krótko mówiąc jednemu podoba się Zosia, innemu Marysia:)
PS ja moją Sony kupiłem za ca 3900zł z cłem, gwarancją, Vat itp tu:
http://www.digitalrev.com/en/index.php Od momentu zlożenia zamówienia do dostawy via DHL mineło 5 dni (w tym 3 dni "na cle" w Polsce)
 

mariof

New member
Bez reklam
ja, opierając sie na opinii bardziej doświadczonego ViValdii, kupiłem tanią (za 10zł) Sony 60min DV. Te same kasetki stosowałem 4 lata przy zapisie SD DV i nie miałem nigdy żadnych kłopotów (raz z Maxwell). Mój patent polega na tym, że nagrywam materiał na kasetkę, edytuję go na kompie i pliki kopiuję na inną, nową kasetkę do archiwum. Kasetki przechowuję "na stojąco" w ciemnym mniejscu i raz na dwa lub 3 lata przewijam "w te i wewte" Ponieważ po edycji jest tego zawsze duuużo mniej, tej samej kasetki używam jeszcze raz lub dwa razy do nagrania surowego materiału i wyrzucam. Moje "produkcje" nagrywam na DVD w formacie DVD-ROM (do odtwarzania na stacjonarnym DVD) i robię pojedyńczą kopię. Co dwa lata wypalam na nowo płytkę a starą niszczę. Kiedyś asekurowałem się jeszcze zapisem plików mpeg2 na kolejnej płytce a zarzuciłem to. Uważam że moje "modełko" jest wystarczająco asekuracyjne. Sądze, że taśmy "profi" mogą być użyteczne przy zastosowaniach "profi". Mam na myśli wielokrotne nagrywanie tej samej kasety. Nie zauważyłem różnicy w jakości zapisu na taniej kasetce i tzw. "dedykowanej" ponieważ... takich testów nie robiłem:). Oparłem sie na informacjach, które znalazłem w necie.
 

Aleball

Member
Witam wszystkich!
Przeglądam to forum od jakiegoś czasu, bo podobnie jak wiele innych osób mam problem z wyborem kamery dla siebie. Do tej pory mam staruszka JVC gr-dv500u i właściwie jestem zadowolony - główne problemy mam z utworzeniem dobrej jakości DVD. Niestety obraz DV znacznie różni się od mpg2 :( a może moja obsługa Pinnacla nie jest najlepsza.
Pora przesiąść sie na HD ;) No i tu problem, jaką? Rozumiem, że jednenu matka innemu córka, ale co zrobić jak się nie zna ani jednej ani 2? Proszę więc o rade. Canon HV20, czy Sony HDR-HC7?
1. Co lepiej sprawdzi się w amatorskim kręceniu urodzin, imienin, wesel, czy plenerów (kręce sporo z powietrza, z paralotni, musi to więc dać się dobrze trzymać 1 ręką w rękawiczce).
2. Ceny w USA są niższe, a coraz więcej sklepów wysyła do Polski. Jeśli kupie tu: http://www.bhphotovideo.com/c/product/475452-REG/Sony_HDRHC7_HDR_HC7_1080i_HDV_Camcorder.html to z wysyłką do Polski wyjdzie jakieś 3400 zł. Ale co z cłem i innymi opłatami? Jakie koszty jeszcze poniose?
3. W USA mogę kupić również kamere w wersji PAL. Jaka jest różnica skoro zrzucam to na kompa i przerabiam? Gdzieś wyczytałem, że jedyna różnica w podłączeniu kamery do TV CRT, a i tak mam już FullHD LCD. Czy warto a jeśli tak to dlaczego dopłacać za PAL?
4. Skłaniam się (nie wiem czemu) do sony, ale oglądając klipy http://www.fxsupport.de/21.html zaczynam mieć wątpliwości. Nie mam wprawnego oka, może wypowie się na ich temat jakiś fachowiec?
5. Czytam że 1 z przewag Canona jest tryb cinema p24. No fajnie, ale co to właściwie jest? I czy mi się do czegoś przyda w amatorskim kręceniu?
6. Często mam tak, że jednak potrzebuje obu rąk żeby nie spaść na ziemię, a w takich warunkach film byłby fajny ;) Czy moge do tych kamer podłączyć np. kamerę przemysłową, internetową czy używaną w samochodach (kamera cofania) i umieścić ją na kasku jako 2 obiektyw? Rozumiem że jakości to tu nie będzie (kamera 420-520 linii), ale czy to się da zrobić np. przez USB? Przez analogowe wejście się daje, ale te kamery chyba nie mają go :(
Uff troche tych pytań mam :) Z góry dzięki za pomoc takiemu lajkonikowi jak ja.
Pozdrawiam
 
Do góry