Sony Hdr-hc7e

tw4

New member
mariof napisał:
To HC7 w "poważnej" obudowie. Do filmowania wesel? Nieee. Chybam że to mają być 2-3 wesela w roku i gratis. Jeżeli chcesz brać pieniądze za usługi to na kamerkę trzeba "wykulać" > 20klz... . Inaczej cię konkurencja wyśmieje a klienci "pogonią":)
PS opcja to dwie kamery, dwóch operatorów i dobre dodatkowe oświetlenie jeżeli jeszcze masz "dryg" to pracy operatora to przedsięwzięcie ma według mnie pewne szanse...,

Do tej pory gram 13 lat na weselach wiec teoretycznie i troche praktycznie ( chrzciny wesółko )jak się kreci wesele i wiem jaki sprezet maja goscie w moim terenie ( wartoscowo max 15 tys a kilku ma takie z 2000 r i tylko dwóch mamozliwosc nagrania w HD)
Ja i tak na sprzet muzyczny musiałem wydac ponad 20 tys a zarabial polowe tego co gosc co przyjdzie z kamera za 4 tys i ucieka z wesela o 1 a ja musze grac do rana....( juz widze odpowiedz ze on musi siedziec przy obróbce tydzien..... jak jest obrotny to szybciej zrobi a ja to niby nie robie prób .... ) wiec teraz mysle o zmianie profilu skoro radze sobie dosyc dobrze z montarzem ( tak twierdz ci co im robiłem z kasety dvd )
Nie wiem tylko w jaka kamere zainwestować do 10 tys zeby możliwe to dobrej jakosci nagrywac
Mam możliwosć sprowadzenia ze stanów tylko wiem ze tam ntsc ..
przy okazji mam jeszcze pytanko jak uzyskac zgode na kamerowanie w kosciołach ?
 
Ostatnia edycja:

mariof

New member
Bez reklam
a ja w latach osiemdziesiątych i na początku lat dziewiędziesiątych "zrobiłem" kilkanaście wesel (rodzina i "znajomi królika"). W tamtych czasach mało kto dysponował kamerą video a oczekiwania związane z jakością nagrania były duuuużo mniejsze. Czasy się zmieniły... . Oczywiście mam swiadomość że sprzęt jest sprawą drugorzędną ale jego roli nie można pominąć. Kamery amatorskie, także (może nawet bardziej niż SD) HD mają wiele ograniczeń które w zasadze wykluczają je do zostosowań komercyjnych. Można by długo - dlaczego? Wymienię choćby jeden powód - małą czułość matrycy CCD (wynika to m.in. z jej wielkości ale to temat "rzeka"). Krótko mówiąc ujęcia będą "zaszumione" i o ile na sali można sobie "jakoś" z tym poradzić to w kościele lub w USC - "kicha". Księża z reguły godzą się na filmowanie uroczystości (oczywiście w zamian za stosowną "ofiarę") ale dodatkowe oświetlenie to już spory problem:/. Reasumując, rodziłbym Tobie doskonalić swój warsztat muzyczny, w niego już (sic!) zainwestowałeś. Czy warto wchodzić na terra incognita ? Cóż, decyzja należy do Ciebie! Jeżeli już i miałbym radzić to jako człowiek w latach i z niezłym jak sądzę "background" w marketingu proponowałbym wariant "double camera" i dołączenie, przynajmniej na początku do działających już na Twoim rynku videofilmowców. Wtedy HC7 z obudowie "profi" ma duże szanse aby się sprawdzić (jako druga kamera). Sam od roku uzywam modelu HC7. Kamera pracowała około 50 godzin w różnych warunkach (także wilgotny tropik i za kręgiem polarnym), żadnej "zdrady" do tej pory nie zrobiła. Solidna konstrukcja oraz dobre parametry techniczne (jak na swoją klasę - oczywiście) powodują że mogę ją z czystym sumieniem polecić.
 
Ostatnia edycja:

tomalax

New member
mariof napisał:
niestety na karcie pamięci w HC7 nie nagrasz filmiku...:(. Najprościej to nagrać film w kamerze w standardzie SD (HC7 ma taką mozliwość) a następnie zgraj do kompa przy pomocy MovieMaker z Windows i skompaktuj do potrzebnego rozmiaru. To najprostszy i najtańszy sposób. Nie potrzebujesz płatnego programu do edycji. Można też użyć bezpłatnych programów i kompaktować HD. Specjalistą jest pxl666:)

Dzieki za szybka odpowiedz - widzac ilosc "produkcji" mojej zony, raczej sobie tego nie wyobrazam :), musze zapytac czy canon daje takie mozliwosci (chociaz nie zrobil na mnie najlepszego wrazenia).
Ewentualnie moze jakis inny model sony?! Juz sie przyzwyczailem do obslugi ich kamer.
Pozdrawiam
 

qpiec100

New member
problem ze złączem 1394

mam pytanko - jak się Wam udaje z tej kamery zgrywać HDV na PCeta - u mnie działa tylko zgrywanie w przypadku konwersji na DV. Jak na kamerze ustawie brak konwersji to PC "nie widzi" kamery.
z góry dziękuję
 

GrzegorzCha

New member
A ja mam pytanie takie. Ta kamera filmuje w rozdzielczości 1440 x 1080i. W jaki sposób będzie to widoczne na TV FULL HD, jeśli podłączymy ją przez kabel HDMI?
Czy ta rozdzielczość to jakieś pół HD, czy chodzi o coś innego?

Ogólnie kamerka bardzo fajna, tylko włąśnie to mnie zastanawia
 
Do góry