Sony S85C - Android TV i specyfikacje szersze jeszcze przed testem.

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sony S85C, czyli TV Edge LED, zakrzywiony UHD, Triluminos, X Dynamic Range, Motionflow XR800, Android TV !


Firma Sony prezentuje nowy ultra HD, zakrzywiony telewizor z serii S85C.
S85C - ujawnia swoje dane :
To jest zakrzywiony telewizor UHD LCD , z podświetleniem Edge LED , micro dimming, Motionflow XR 800. Wyposażony w procesor X1 i interfejs z systemem Android.
Sony S85C: TV Edge LED zakrzywione UHD, Triluminos, X-tendencję Dynamic Range, Motionflow 800 Android TV

Sony S85C występować będzie w rozmiarach 55" i 65 cali.
Model zakrzywiony Sony X85C ma bardzo szczupłą sylwetkę, choć a nie tak cienką jak 4,9 mm modelu X90. Za to jest cieńszy niż modele 2014.

Oparty jest o nowy procesor X1 dla lepszego upscalingu 4K i bardziej efektywnego przetwarzania wideo. Ale również do lepszej transmisji strumieniowej.
Posiada Tryb odtwarzacza wideo specjalnie zoptymalizowany w celu poprawy jakości VOD.

Sony S85C jest UHDTV, Edge LED Kontrast Optymalizator, X Dynamic Range. Ma także natywne odświeżanie 120 Hz, płytę opartą na Q.Dot dla odtworzenia szerszej przestrzeni kolorów.
Ma Motionflow 800 dla kompensacji ruchu.

Posiada 4 złącza HDMI 2.0, które obsługują 4K 60fps /s. Telewizor ma nowy dekoder HEVC,
tak że może grać przez USB i DLNA korzystając z oferty VOD 4K.

Wyposażony jest w 5.0 Android OS Lollipop z dostępem do Google Play i możliwością instalowania wszelkiego rodzaju aplikacji.

Co do reszty, to znajdziemy typowe funkcje z dostępem portalu internetowego dla setek aplikacji, gier, radia internetowego, IPTV, VOD czy usług Sony - w tym muzyka na żądanie, usługi socjalne, itp.

Część multimedialna powinny być bardziej wszechstronna dzięki integracji z systemem Android.

Dane techniczne: Sony S85C


  • Zakrzywiony LED TV
  • Ultra HD / 4K: 3840 x 2160 pikseli
  • Smukła konstrukcja z "klasycznym" systemem audio
  • Odświeżanie 120 Hz i 10 bitów
  • Micro Dimming , X Dynamic Range
  • Procesory 4K X-X1 i Reality PRO: 4K upscaling i lepiej przetwarza obraz wideo
  • Quad Core dla wielozadaniowości i gier online
  • Triluminos w oparciu Q.Dot dla szerokiej gamy - blisko 4K DCI
  • Motionflow XR 800
  • Aktywna technologia 3D
  • One-touch pilot i One-Flick zgodne z technologią NFC
  • Smart TV Android (Google Cast, Sterowanie głosowe, Google Play, Aplikacje i gry)
  • Dual View Gaming
  • Sony Entertainment Network z setkami aplikacji Catch-up TV, nowym portalem, odtwarzaczem multimedialnym poprzez USB lub UPnP
  • Kompatybilny HEVC / H.265
  • Kompatybilny Super Bit Mapping (SBM)
  • Wi-Fi i Wi-Fi Direct Zintegrowany
  • Podwójny tuner DVB-C / T2 / S2
  • Porty HDMI kompatybilne z MHL 2.0, Super Bit Mapowanie, Deep Color, 4K, 3D, ARC, xvColor
  • USB Super Multi Format Play, 4K Odtwarzacz wideo przez USB i UPnP lub Streaming
  • Odtwarzanie MKV UHD w HEVC USB i DLNA
Sony s85C będzie dostępny w dwóch rozmiarach z Sony KD-65S8505C (165 cm), Sony KD-55S8505C (140 cm).
hdfever fr
 

kini0

New member
Bez reklam
No i to jest tv Sony którego bym sobie życzył. Ma praktycznie wszystkie cechy które do mnie trafiają. ... może za wyjątkiem Edge led i prawdopodobnie ceny ... ;)
 

smolaque

New member
Kupiełem s85c 55" dwa tyg. temu i powiem szczerze że szału nie ma. Owszem, kiedy puszczę z YT jakieś demo 4K to jest rewelacja, ale 99% tv służy mi do oglądania telewizji z nc+ premiumbox i obraz jest porównywalny z moim starym samsungiem sprzed 2 lat.. Nie wiem czy jest w tym tv coś takiego jak upscaling do 4K i czy trzeba to jakoś manualnie włączyć ale nie jestem do onca zadowolony z tego wyboru
 

txn

New member
Czy na Android TV działa dobrze TVN Player, tak jak w przypadku tej aplikacji na urządzenia mobilne? W przypadki android TV jest to chyba inna wersja wypuszczona przez Sony?
 

piotrgryf

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jest kodi, to android tv. Aplikacja od Sony nie działa najlepiej. Wystarczy, że zainstalujesz kodi, wtyczkę telewizja Polska filmy i seriale, repozytorium sd-xbmc.org add-ons. Poczytaj o kodi, są filmiki na YouTube co i jak.

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka
 
G

Grant2008

Guest
Witam serdecznie,

NIE NA TEMAT ALE NIE MOGĘ WYSŁAĆ WIADOMOŚCI NA PW.

Zwracam się z uprzejmą prośbą o wskazanie róznic w modelach TV Sony 55w808 i 55w809.
Pokopałem trochę w necie ale poza kolorem stopy i ceną róznicy nie udało mi się wyodrębnić.
Bardzo dziekuję
Szacunek
wojtek tel. 605-50-50-34

p.s.
jestem przed zakupem TV, decyzja zapadła na Sony seria W teraz tylko model.
 

stefek100

New member
tv

wreszcie kupiłem tv, marzenia były wielkie..real , czyli kasa ściąga na ziemie,, kupiłem 65w855c..bo oglądam z 3+..jestem stary - 72 lata, oczy nie te, wreszcie oglądnę moja kolekcje filmów w 1080,tylko mam problem z okularami do 3d i nie moge go rozwiązać..otóż kupiłem parę okularów TDG-BR250 za 150 zł..bo wg.mnie kupowanie dedykowanych za ponad 200 za szt. to chore..i mam problem z parowaniem ich.odtwarzam filmy 3d przez mój player med8er, który 3d w iso nawet odtwarza, ale pomimo iz w tv idzie 3d to telewizor nie widzi okularów..nie rozumię, okulary SONY, aktywne, a nie moge ich sparować..:( .W sumie traktuje to 3Djako ciekawostkę..ale jak jest, to czemu nie spróbować NIE DAM k...200 zł. za okulary..kupie Samsunga, lub podróbę w chinach..no ale co z tymi TDG-BR250..przecież powinny działać, gdzie jest błąd..!!!POMÓZ KIKIKI..PROSZE,,

Jak narazie po paru dniach..nie narzekam na mój 65 855c..szperam po ustawieniach..banding, clouding..da się wytrzymać , w narożnikach ściemnia..ale niech tam..jak lubi:) jego sprawa..tak samo odtwarzanie..nie licze na tv, wg.mnie! ważny jest dobry player zewnętrzny + dock station i dysk 3 TB
pozdro..
 

pedross

New member
Witam,
Zamierzam kupić model Sony KD-65S8505C, niestety nie znalazłem zbyt wiele informacji i opinii od użytkowników. Pytanie, czy to dobry wybór czy w tym przedziale cenowym znajdę coś lepszego? Zależy mi na androidzie a tak po za tym użytkuje normalnie TV, głównie to oglądanie kablówki i filmów, czasem PS. Z góry dzięki za info.

Pzdr.
 

VergilSparda

New member
Witam, czy telewizor 65x8505 obsłuży dysk zewnętrzny 3TB Seagate który posiada własne zasilanie? Gdzieś wyczytałem że tylko do 2TB obsługuje ale może ktoś ma taki w domu więc miałbym info z pewnej ręki.
 
Do góry