Lcd Sony

rekin

New member
Witam All
Bardzo proszę o pomoc! Mam zamiar zmienić telewizor na LCD i zastanawiam się jaki wybrać model z 40". Zastanawiam się nad Sony KDL-40S2530 lub Sony KDL-40W2000. Problem polega na tym że nie wiem jakie są różnice (oprócz tego że ten pierwszy to nowszy model) między nimi i który jest lepszy. Proszę o opinie na ich temat, bardzo cenne bedą dla mnie informacje posiadaczy tych odbiorników. Ewentualnie sugestie co do innych marek LCD 40" w cenie od 6500-8000zł. Za odpowiedzi THX.​
 

NIUNIAS

New member
Zalezy na jak dlugo kupujesz TV

Roznica przede wszystkim jest taka,ze 40S2530 jest HD ready (rozdzialka panela 1366x768)a 40W2000 jest FULL HD,ktory ma pelna rozdzialke 1920x1080 pikseli.
Teraz musisz okreslic,do czego bedziesz glownie uzywal LCD-ka.
Napewno w przyszlosci bedziesz posiadal Blu-Ray player lub HD DVD Player,badz ktoras z konsol HD,prawda?
40W2000 napewno jest troche drozszy niz 40S2530,sprawdz jaka jest roznica w cenie miedzy nimi i zdecyduj czy chcesz do FULL HD doplacic.
Ja osobiscie wychodze z zalozenia,ze jezeli juz kupowac tak drogi sprzet (badz co badz oba modele do tanich nie naleza),to warto doplacic roznice w cenie i kupic FULL HD,chociazby dlatego ze bez jakiejkolwiek straty wyswietlisz na nim obraz ze sprzetu ktory podaje 1080p,czyli Blu-Ray Player,HD-DVD Player,Xbox 360 (tu podobno ma sie pojawic nowa wersja 360-tki z HDMI),czy Playstation 3.
Model 40W2000 obsluguje pelna rozdzielczosc 1080p a w takim formacie nagrane sa wszystkie filmy na BLU-Ray i HD DVD.
Oprocz tego rowniez gry na Playstation 3 beda w 1080p.
Troche namieszalem,ale mysle ze troszeczke moglem ci pomoc.
Pozdrawiam
Robert
 
Ostatnia edycja:

PROGRESYWNY

New member
NIUNIAS napisał:
Roznica przede wszystkim jest taka,ze 40S2530 jest HD ready (rozdzialka panela 1366x768)a 40W2000 jest FULL HD,ktory ma pelna rozdzialke 1920x1080 pikseli.
Teraz musisz okreslic,do czego bedziesz glownie uzywal LCD-ka.
Napewno w przyszlosci bedziesz posiadal Blu-Ray player lub HD DVD Player,badz ktoras z konsol HD,prawda?
40W2000 napewno jest troche drozszy niz 40S2530,sprawdz jaka jest roznica w cenie miedzy nimi i zdecyduj czy chcesz do FULL HD doplacic.
Ja osobiscie wychodze z zalozenia,ze jezeli juz kupowac tak drogi sprzet (badz co badz oba modele do tanich nie naleza),to warto doplacic roznice w cenie i kupic FULL HD,chociazby dlatego ze bez jakiejkolwiek straty wyswietlisz na nim obraz ze sprzetu ktory podaje 1080p,czyli Blu-Ray Player,HD-DVD Player,Xbox 360 (tu podobno ma sie pojawic nowa wersja 360-tki z HDMI),czy Playstation 3.
Model 40W2000 obsluguje pelna rozdzielczosc 1080p a w takim formacie nagrane sa wszystkie filmy na BLU-Ray i HD DVD.
Oprocz tego rowniez gry na Playstation 3 beda w 1080p.
Troche namieszalem,ale mysle ze troszeczke moglem ci pomoc.
Pozdrawiam
Robert

...no dobra a jezeli gra z xboxa wyswietla maksymalnie 720p to czy obraz na full hd nie bedzie z kolei mniej plastyczny ''zbyt wyrazisty'' (niz np gra odpalona na tv bez full hd ,wyswietlajacym 720p - taka sama jak konsola w danym momencie??). Bo w tej chwili chyba zadna gra nie obsluguje 1080i na XBOBA360 i jak to jest kiedy mamy tv full-hd i xboxa360 oraz gry wyswietlane w 720p?? - szukam lcdeka, ktory bedzie dobrze wspolgral z PS3 I xboxem360

np SAMSUNG LE40F7B co sadzisz? dobry bedzie dla tych konsol (ew.46cali)
 
Ostatnia edycja:

NIUNIAS

New member
Witaj PROGRESYWNY !!!

Niestety nie jestem posiadaczem Xboxa 360,ale z tego co pamietam kiedy w sklepach z ciekawosci przegladalem gry na 360-tke,to mozna samemu wybrac sobie sygnal (na opakowaniach gier jest 480p,720p i 1080i)jaki ma byc podany z Xboxa 360 na TV.
Sam jestem ciekawy na jakiej rozdzielczosci (480p,720p,1080i)bylby najlepszy obraz na TV HD Ready a na jakiej na TV FULL HD.
To juz zalezy tylko od jakosci wewnetrznego skalera TV.
Zwroc uwage na to,ze rzadko zdarza sie LCD powyzej 28'' zeby mial panel o rozdzielczosci 1280x720,przewaznie jest to 1366x768.
Obojetnie wiec jaka rozdzielczosc bys na Xboksie nie wybral,to LCD HD Ready bedzie musial sygnal przeskalowac do swojej rozdzialki 768.
W przypadku TV FULL HD,przy sygnale 1080i z Xboxa 360 nie bedzie sygnal skalowany,tylko wyswietlony 1:1,co bedzie na plus jesli chodzi o jakosc obrazu.
No a jesli podlaczysz jakiekolwiek urzadzenie,ktore moze wysylac do TV sygnal 1080p (jak np.PS3),to TV FULL HD jest OBOWIAZKIEM jesli chcesz wycisnac maximum z jakosci obrazu.
Ten SAMSUNG o ktorym piszesz napewno bardzo dobrze by sie nadal do konsol HD,ale jest rowniez wiele innych ciekawych TV FULL HD w podobnych cenach (poziom czernii w mod.F71 nie jest na najwyzszym poziomie).

Pozdrawiam

Robert
 
Ostatnia edycja:

PROGRESYWNY

New member
Wielkie Dzieki..

...Przyblizyles mi troche sprawe i teraz wiem ze trzeba na full hd sie decydowac. Pozostaje proble wyboru tv. Moze mozesz podac jakies modele full hd w podobnej klasie co ten SAMSUNG, o ktorym pisalem lub w przedziale cenowym (mniej wiecej) 2.500 / 2.800 euro.

Mieszkam w Dublinie dlatego troche ciezej mi sie szuka. Nie ma z kim za bardzo pogadac w tym temacie (o wiedzy Irlandasow spzredajacych rtv itp juz nie bede wspominal.)

Ps. Narazie dzial konsole hd jest nie za wielki i ciezko mi tez znalezc info czy 40 cali to dobry wymiar do gierek w hd.Czy moze lepsze jest 46 lub cos ponizej 40 ...moze ktos by wiedzial.

P2s. A SONY jak sie trzyma. Bo sa full hdeki soniacza w dobrych cenach.
WYdaje mi sie ze SAMSUNG,PHILIPS, PANASONIC ma sie teraz lepiej.
Bo te modele wchodza w gre. jUz nie chce na sile kombinowac- moze jakis JVC,SHARP itp....wolalbym sie skupic na tych modelach z naciskiem mimo wszystko na Samsunga i Panasonica.
I jeszcze raz dzieki za komentarz.
 
Ostatnia edycja:

jarwisz

New member
Bez reklam
no to ja Ci trochę skomplikuję wybór
Z Sony 40W2000 spokojnie może konkurować Sharp 46XD1 ktory jest chyba też godny zastanowienia....

pozd
 

lapizapi

New member
Ponoć na 360 tylko jedna gra (PGR3) jest w full HD a inne niestety nie. Rożnica w cenie to około 900zł( allegro ). Ja w najbliszszym czasie kupuje wersję W
 
Do góry