Telewizory 4K firmy Sony serii X8509C-pierwszy ogląd

WuMike

New member
Bez reklam
Matryce VA mieli dotychczas w seriach X9, a w X8 siedziały IPS-y.

Być może - podobnie, jak Panasonic - wycofują się frontalnie z IPS...?
 

accu

New member
Bez reklam
Częściowo mieli matryce VA - ten model to chyba najsłabszy z 4k.. chyba że cos mi się pokręciło..

Witam uprzejmie,

No bez przesady , bardzo fajna seria , ma wszystko co trzeba . Tylko dźwięk cokolwiek słabszy
i trochę jest "grubszy" , ale przez to się nie "złamie";-). Myślę również , że będzie bardziej przystępna cenowo .
Może okazać się hitem , jeżeli jakość egzemplarzy z seryjnej produkcji będzie dobra . Ja na to liczę .:neutral:

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

No bez przesady , bardzo fajna seria , ma wszystko co trzeba . Tylko dźwięk cokolwiek słabszy
i trochę jest "grubszy" , ale przez to się nie "złamie";-). Myślę również , że będzie bardziej przystępna cenowo .
Może okazać się hitem , jeżeli jakość egzemplarzy z seryjnej produkcji będzie dobra . Ja na to liczę .:neutral:

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
Nie zrozumiałeś mnie a ja nie do końca napisałem precyzyjnie- chodziło mi że to od Sonego najsłabszy model 4k... a nie że najsłabszy tv 4k z spośród wszystkich marek :)
Jak cenowo będzie dobry i pod względem technicznym przyzwoity może się okazać że będzie dobra sprzedaż tego modelu...
 

accu

New member
Bez reklam
Nie zrozumiałeś mnie a ja nie do końca napisałem precyzyjnie- chodziło mi że to od Sonego najsłabszy model 4k... a nie że najsłabszy tv 4k z spośród wszystkich marek :)
Jak cenowo będzie dobry i pod względem technicznym przyzwoity może się okazać że będzie dobra sprzedaż tego modelu...

Witam uprzejmie,
Seria ta moim skromnym zdaniem jest dobrze wyposażona bez dwóch zdań .:neutral:
Nie jest więc najsłabszą serią telewizorów 4K firmy Sony . Proszę sobie porównać specyfikację
poszczególnych serii telewizorów 4K firmy Sony , a okaże się , ze jest dobrze.
Ja nic nie pisałem o telewizorach 4K innych marek , więc skąd się wzięła Twoja
sugestia , doprawdy nie wiem.

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Firma Sony w dniu 16 czerwca 2015 r. wydała kolejną aktualizację oprogramowania dla
telewizorów z systemem Android . wersja oprogramowania : v2299 for TV.
(między innymi dla : 43X8305C , 49X8305C , 55X8505C , 65X8505C , 75X8505C , 75X9405C)
Na tzw. niebieskim forum przystąpiono już do testu telewizora Ultra HD firmy Sony , model
Sony KD-55X8505C .:|
Dostępność telewizora firmy Sony KD-55X8509C to : w ciągu 48 godzin .:|
Dostępność telewizora firmy Sony KD-65X8509C to : w ciągu 48 godzin .

Dostępność telewizora firmy Sony KDL-55W809C : w ciągu 48 godzin .

Poprawki:
Netflix 4K support .
Improved Lip Sync in HDMI input .
Poprawiona jakość odtwarzania filmów z USB .
Większe możliwości telewizora .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Dostępne od zaraz , trochę drogo bo 7499.00 zł za 55" ,(nowości , ale...)

65" w cenie 11999.00 zł .
Pozdrawiam,:)
accu
:kom:

Masz rację tanio nie jest ale i super drogo też to nie jest patrząc że to jest jednak nowość - za jakiś czas już ceny będą bardziej przystępne dla ludzi - a na razie kupią Ci co już potrzebują tv i chcą ten konkretny model ,,,,
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Można zapoznać się na tzw. niebieskim forum z fajnie przeprowadzonym testem telewizora Ultra HD
firmy Sony model Sony KD-55X8505C . Jest jeszcze opracowywana część filmowa tego testu , ale jest już co
czytać . Fajnie moim skromnym zdaniem przedstawione jest nowe menu tego telewizora .:neutral:

BTW , szkoda mnie Francuzek , ale jak się nie wykorzystuje sytuacji bramkowych w czasie regulaminowym , to czasem są tego przykre konsekwencje . Niemki górą w strzelaniu karnych 5:4.

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Przeczytałem test i generalnie nie jest źle z tego co można wyczytać w testach..
Małe problemy są jeśli chodzi o Androida, ale też tak się zastanawiam czy jest to możliwe żeby na 100% zniwelować przy dość długim użytkowaniu z różnych aplikacji tak żeby SO się nie zawiesił..
Poczekamy zobaczymy ....
Ja też kiedyś wybiorę sie do SC i pobawię się dłużej tym modelem.
Teraz czekam na test najacieńszego tv 4k :) ciekawy jestem czy będzie lepiej np z czernią bo cena w stosunku do tego modelu jest znacząca.

Mi też się Menu podoba i jest wyraźne - nie jest to pewnie UHD jakość ale jest fajnie i z tego co w sklepie widziałem to tak jak piszą w teście jest szybkie...

To co mi się tak generalnie nie podoba to brak okularów 3d bo bez względu czy ktoś używa czy też nie to okulary powinny być za tę cenę ...
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Te problemy z systemem operacyjnym Android moim skromnym zdaniem nie są wcale błahe . Choć system ten ma oczywiście bardzo duży potencjał , jak gry , czy aplikacje .;-)
Mam porównanie z systemem operacyjnym webOS 2.0 w telewizorze firmy LG , model LG 55UF950V .
System ten w tym telewizorze działa super płynnie , funkcja płynnego przechodzenia między aplikacjami działa super , a przeglądanie multimediów na
podłączonym dysku nie powoduje żadnych opóźnień . Klikasz w ikonkę menu , które wczytuje się
błyskawicznie . Dobrze działa przeglądarka stron .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Tak jak piszesz sony może mieć problem przez android który może i ma potencjał ale problemów też może przysporzyć. Dla mnie może android nie istnieć bo nie korzystam (dla mnie obraz jest najważniejszy) z tych gadżetów ale to nie jest rozwiązanie... są ludzie dla których to jest ważne...
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Napiszę tak , na dzień" dzisiejszy" nie korzystasz , ale "jutro" możesz zmienić zdanie na ten temat .;)

Filmik , jest fajny 8-minutowy na "niebieskim".
Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Zaraz zerknę i zobaczę, a co do androida to nie mówię NIE bo nigdy nie należy tak mówić ale tak jak i do tej pory uwierz na słowo że w tv z netu i generalnie z tych gadżetów korzystałem przez ponad dwa lata może 10-12 razy :) Filmy kupuję oryginalne te które chcę obejrzeć i mieć je do kolejnego razu, pozostałe oglądam w C+, HBO, Cinemax itp.. zbytnio fanem nie jestem tych gadżetów, ale kto wie jak to będzie kiedyś... ale tak czy siak to nie jest rozwiązanie bo są ludzie którzy korzystają z tego i powinno działać to bez problemów... raz na jakiś czas ok ale nie może to być zbyt często bo staje się to męczące..


Accu a model 8509 rozumiem że od 8505 różni się bogatszym wyposażeniem ? Czy to są dwa rożne modele, które również mogą się różnić jakością obrazu ?
 
Do góry